« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 6.07.–12.07.2020

 
 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 6.07.–12.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Elva Elamusfestival kutsub kõiki Tartumaa loomeettevõtjaid oma tegevusi tutvustama 

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub 22. augustil ning sel korral oodatakse festivalile kõiki Tartumaa loomemajandusega tegelevaid ettevõtjaid. Festival annab ettevõtetele võimaluse tutvustada oma tooteid elamuste kaudu. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal tuleb elamusfestival eriti põnev, sest kogu päev on võimalik tutvuda erinevate Tartumaa loomeettevõtjatega. „Tänavune festival annab kõigile võimaluse saada osa Tartumaa, sealhulgas Elva valla erinevatest elamustest. Laste- ja noorteala pakub kogu päevaks põnevaid võimalusi peredele ning huvialamessilt saab ideid ägedaks huvitegevuseks," rääkis Saar ja lisas, et tegemist on väga ainulaadse kultuuriülese koostööga Tartumaal. 

Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ütles, et sel aastal on Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavas üheskoos Elva Elamusfestivalil #tartumaine osalemine. „See tähendab, et iga vald tutvustab oma loomemajanduslikku nägu. Tartumaa vallad loovad Elvasse üheks päevaks täiesti eksklusiivse oma loomelinnaku ja pakuvad külastajale väga palju elamusi erinevatest Tartumaa nurkadest," kirjeldas Hallik. 

Tartu linnas on loomemajanduse arendamisega tegeletud juba pikka aega ning tegijad on kogunenud Aparaaditehasesse ja Tartu Loomemajanduskeskusesse. Halliku sõnul on Elva Elamusfestival kindlasti suurepärane ja ainulaadne võimalus kõikidele loomeettevõtjatele, eriti pärast hiljutist keerulist aega. „See on võimalus tutvustada oma tegevust ja tooteid, sõlmida uusi koostöid, kohtuda uute inimestega ja tutvuda konkurentide tegevusega ning mis peamine – pakkuda ja saada osa tartumaistest elamustest." 

Elamusfestivalile on oodatud kõik loomemajandusega tegelevad ettevõtted, kes tegelevad arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, filmi, kirjastamise, kultuuripärandi ja käsitöö, muusika, meelelahutustarkvara, reklaami jms valdkondades. Oodatud on ka teised elamusi pakkuvad tegijad (sh maitseelamuste pakkujad) ning ettevõtted, kes töötavad tihedalt koos teiste loomeettevõtetega (sh turismiteenuste pakkujad). 

Peale selle toimub taas ka lastele ja noortele suunatud huvitegevusmess, kus tegevusi ja võimalusi tutvustavad erinevad Tartumaa spordiklubid, noortekeskused, huvikoolid jt. Lasteala paikneb Elva Laste- ja Perekeskuse hoovil. Lasteala on avatud kell 11–15. 

Meeleoluka festivalipäeva lõpetab Verevi järve platvormil meeleolukas kontsert, mille peaesineja on Svjata Vatra. 

Elamusfestival on kõigile tasuta. 

Kõiki ettevõtjaid oodatakse kuni 12. juulini registreeruma aadressil: www.tinyurl.com/elamusfestivalile

Elva Elamusfestival toimub Verevi ranna ümbruses kolmandat korda ning sel aastal on festivalile kaasatud kõik Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtjaid.  

Foto: Jaak Jänes

 

Elva linnasüda avati pidulikult 11. juulil 

11. juulil toimus Elva linnasüdame pidulik avamine, kus tänati projektiga seotud inimesi ning ettevõtteid ja asutusi. Kõigil huvilistel oli võimalik teha fotoboksis endast mälestuseks ka foto ning tutvuda linnagaleriis Elva keskväljaku ehitustöid kirjeldava näitusega. 

Üritus algas Jaan Söödi muusikalise etteastega, kus muusik esitas laulu „Sõstrapõõsaste vahel“, mis on ühtlasi Elva keskväljaku 2016. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö nimetus. 

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles sündmusel, et alates eelmise aasta lõpust ja eriti juba varakevadel oli näha, kuidas inimesed võtsid tasapisi uuenenud linnaruumi omaks. „Näeme, et kaunite ilmadega täitub keskväljak ja Arbi järveäärne inimestega, sest paljud on leidnud siin endale kohtumispaiga, vaba aja veetmise ja lõõgastumise kohta,“ rääkis Järveoja ja lisas, et kõik see näitab, et eelmise aasta ehitustöödeaegsed ebamugavused tasusid end ära. 

Vallavanema sõnul on keskväljaku ehitamisega saanud hoo sisse ka Kesk tänaval olevate majade ja nende väljanägemise uuendamine. „Juba on keskväljaku vastu ehitatud uus tervisekeskus ning peale selle on Kesk tänava ääres kohendatud või parandatud teistegi hoonete väljanägemist. See on täpselt see, mida lootsime uue keskväljaku ehitamisega saavutada – luua kaunis linnaruum, mis motiveerib ka lähedal olevaid ehitisi kaunimaks muutuma.“ 

Hea avalik ruumi programmijuht Kalle Vellevoog ütles, et programmi raames on juba avatud kuus uue ilmega linnakeskust. „Võrreldes paari aasta taguse ajaga on muutused Elva linnapildis kardinaalsed. Kunagisest unisest ja pisut luitunud väikelinnast on saanud atraktiivne ja elurõõmus paik, kus inimesed näevad võimalust alustada või jätkata oma töö- ja pereelu.“ Ta lisas, et järjest enam turiste avastab enda jaoks Elvat kui üht toredat ja külalislahket paika. „Uut linnaruumi tuleb nii hoida kui ka aktiivsete tegevustega täita!“ sõnas Vellevoog.  

Pidulikul sündmusel toimus ka linnasüdame pühitsemistalitus, mille viisid läbi EELK Valga praostkonna praost Mart Jaanson ja Elva koguduse õpetaja Vallo Ehasalu. 

Üritusel tänati Elva keskväljaku arhitektuurse lahenduse eest arhitekte Ülle Maistet ja Diana Taalfeldi, Eesti Arhitektide Liitu, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust ning linnasüdame ehitustööd teostanud ettevõtet RTS Infraehitus. Samuti tänati Eva Kamsi, kes juhtis Elva linnavalitsust 2015.–2017. aastal ning oli eestvedaja „Hea avalik ruum“ projekti saamisel. 

Linnagaleriis olevat fotonäitust, mis kirjeldab Elva keskväljaku näo muutumist ehitustööde ajal, on võimalik vaadata kogu suveperioodi. Samuti on linnagaleriis olemas linnasüdame kaart, mis aitab üles leida olulisemad paigad kogu Elva kesklinnas. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd algasid EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris.  

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel“, mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Väljakut ehitas RTS Infraehitus. 

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot. 

 

6.–9.juulini toimus Tiit Veigeli ja Elva Muusikakooli eestvedamisel juba kahekümne esimest korda traditsiooniline muusikaüritus "Klarnetisuvi."

Esimene klarnetisuvi toimus 2000. aastal, mil Tiit Veigelil tekkis idee korraldada muusikapäevad ka klarnetimängijatele. Koostöös klarnetistide Toomas Vavilovi, Vello Sakkose ja Vahur Vurmiga saigi idee teoks tehtud. Klarnetisuvest on varasematel aastatel osa võtnud kokku ligi 900 noort muusikut üle Eesti. Käesoleval aastal registreerus üritusele 35 osalejat, alustades lastemuusikakooli õpilastest ja lõpetades Otsa kooli ja Elleri kooli õpilastega.

"Klarnetisuve" suvekoolis osalesid sel aastal peale klarnetistide ka mõned saksofoni õpilased ning nende instrumentide õpetajad. Tavaliselt osaleb suvekoolis ligi 60 õpilast, sel aastal oli plaanis korraldada suvelaager väikesemale õpilaste arvule. Õpilasi tuli Elvasse Tallinnast, Tabasalust, Kuressaarest, Tartust, Viljandist, Kiilist, Tallinna muusikakeskkoolist, H. Elleri nim. muusikakoolist ja G.Otsa nim. muusikakoolist ja muidugi oli ka Elva muusikakooli õpilasi.

Ürituse eesmärk on soov ühtlustada puupilliõpetuse metoodikat meie vabariigi muusikalistes õppeasutustes. Anda konkreetseid praktilisi ja teoreetilisi suuniseid pillimängu paremaks omandamiseks ja õpetamiseks, luues sellega eeldused Eesti professionaalsete puupillimängijate järelkasvu arenguks

Õppejõududeks oli: Madis Kari (ERSO), Vello Sakkos (G.Otsa nim Tallinna muusikakool), Tõnu Kalm (H.Elleri nim. Tartu muusikakool ja Vanemuise teatri orkester), Heimo Hodanjonok (Vanemuise teatri orkester), Aveli Paide (Tartu I muusikakooli klarnetiõpetaja, M.Reiniku kooli ja Tamme kooli õpetaja), Erle Kont (Sibeliuse akadeemia magistrant). Puupillikoori juhatas Kaido Otsing.

Peale koolituse püüti arendada aktiivset kontserttegevust, tutvustamaks ja propageerimaks neid muusikalisi instrumente laiema kuulajaskonna hulgas. Klarnetisuve vabaõhukontserdid on olnud alati Elva rahva hulgas armastatud, on isegi tekkinud oma fännklubi. Peale õppetöö oli lastele organiseeritud õpetajatelt ka vahvad mängud ja muud meeleolukad tegevused. Lapsed said osaleda kunsti töötoas, vibu lasta ja õhtuti oli alati oodatud taidluskonkursid, kus sai palju nalja.

SPORT

Neljapäeval, 9. juulil toimus Elva valla spordiklubide eestvedajate virtuaalkohtumine, mille teema oli Elva Gümnaasiumi 1. klassi kogupäevakooli rajamine koostöös spordiklubidega. Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post tutvustas ideed ning arutati võimalikke korralduslikke külgi. Järgmine kogupäevakooli teemaline kohtumine asjast huvitatutega toimub 4. augustil vallamajas. 

 

Reedel, 10. juulil kohtusid vallavanem Toomas Järveoja, abivallavanem Marika Saar, spordijuht Madis Sumanov ja spordikomisjoni esimees Priit Värv Tehvandi Spordikeskuse  juhatuse liikmete Jaak Mae ja Kristjan Karise ning Tartumaa Tervisespordikeskuse tegevjuhi Lennart Pruuliga, et arutada Tartumaa tervisespordikeskuse tulevikuplaane ja koostöövõimalusi. Konkreetselt uuriti erinevate laagripakettide kohta. Pärast arutelu käidi tutvumas ka Elva uue spordihoonega.  

VALLAMAJANDUS

Kasside ja koerte marutaudi vastu tasuta vaktsineerimine toimub Elva vallas sel aastal 5. ja 6. augustil.

5. august 2020 Rannu ja Rõngu piirkond

Rannu alevik. Kaupluse parkla                kell 9–9.30

Kureküla alevik. Mõisa tn 1                      9.45–10.15

Väike-Rakke. Sangla kaupluse parkla     10.30–11

Valguta küla. Seltsimaja                          11.30–12

Teedla küla. Bussipeatus                           12.15–12.30

Rõngu alevik. Bussijaam (Turuplatsi)      12.45–13.15

 

6. august 2020 Konguta ja Puhja piirkond

Annikoru küla. Annikoru tee 16, endise katlajama juures platsil  kell 9–9.15

Karijärve küla. Bussipeatus                 10.45–11 

Ulila alevik. Pargi tn 1 park                 11.15–11.30

Rämsi küla. Keskuse tee 4                 11.45–12.15

Puhja alevik. Nooruse tn 3 parkla      12.30–12.45

 

Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, paroviirus) või kiipimise soovi korral teatada sellest eelnevalt (tasuline). Koerad tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Tartumaa volitatud loomaarst Aivar Lastik. tel +372 5136245

 

KANTSELEI

Elva vallavalitsus ootab kandideerima kolmele ametikohale: ennetustööspetsialisti, sotsiaaltööspetsialisti ja lastekaitsespetsialisti ametikohtadele. Kõigile ametikohadele kandideerimise tähtaeg on 30. juuli.

Vallavalitsus võtab tööle ennetustööpetsialisti, kelle ülesanne on tervisedenduse ja ennetustöö korraldamine ning koordineerimine Elva vallas.

Edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus;
 • varasem töökogemus tervisedenduse ja/või ennetustöö valdkonnas;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea suhtlemis- ja meeskonnatööoskus;
 • algatusvõime, süsteemsus, loomingulisus ja initsiatiivikus.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • essee teemal "Ennetustöö võimalused ja väljakutsed Elva vallas" (kuni 2 lk)

Vallavalitsus võtab tööle sotsiaaltööspetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Sotsiaaltööspetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • põhjalikud teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Vallavalitsus võtab tööle lastekaitsespetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • soovituslikult varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Ametikohtade ametijuhendid ja lisainfo on leitav: elva.ee/toopakkumised

Lisainfo:
Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Esmaspäev,   26 . oktoober 2020 Ilmub Elva valla leht nr 81  Kogu päev: Sille Kask ja Oliivia Oengo võlanõustamise sissejuhataval koolitusel
Elva valla sünnipäevanädal! Sündmuste info leiate  SIIT . Esmaspäev, 19. oktoober 2020 Kell 9 osakonnajuhatajate koosolek  Kell 9 Piret Hallast SA Elva
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4