« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.06.–5.07.2020

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.06.–5.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

30. juunil toimus Elva kultuurikeskuses pidulik tänusündmus, kus anti üle aunimetused „Õpilaste aasta haridustegu" ja „Aasta noor". Samuti tunnustati noori, kes lõpetasid sel aastal gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga. 

Õpilaste aasta haridusteo pälvis Elva gümnaasiumi õpilasaktiiv T.A.H.E Elva valla kaasava eelarve ideekonkursil enim hääli saanud idee „Liikumispark Tartu maantee rohealal" esitamise eest. Liikumispargi eesmärk on muuta laste ja noorte õues liikumine mitmekesisemaks. Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et õpilased joonistasid ise madalseiklusraja plaani valmis. „Välja mõeldi põnev seiklusrada, mida saab kasutada ka õppetöö eesmärgil. Sellest ideest ja teostusest saavad kasu nii gümnaasiumiõpilased kui ka kohalik kogukond, seega on tegemist igati tänuväärt teoga," kirjeldas Saar. 

Aasta noore tiitli pälvis Rannu kooli õpilane Reimo Seppor. Tegemist on aktiivse Rannu piirkonna noorega, kes on algatanud ja korraldanud mitmeid noortele suunatud tegevusi. „Näiteks sai tema eestvedamisel teoks Elva valla noorte omaalgatusfondi toel tehtud Rannu noorte kogemusretk Läänemaale Paliverre," rääkis Saar. Reimo on ka aktiivne Elva valla noortevolikogu liige ja Rannu kooli õpilasesinduse liige ning tegeleb muuseas õpilasfirmaga Vinraam. 

Abivallavanem Marika Saar rõõmustas, et Elva vallas on peale teiste tublide lõpetajate ka kümme tarka ja tegusat noort, kes on silmapaistvalt pingutanud ja medaliväärilised. „Soovin, et te oleksite vaba minema just sinna, kuhu otsinguid teid viivad ning et te usuksite iseendasse ja muudaksite maailma paremaks," ütles Saar. 

Sel aastal lõpetasid gümnaasiumi kuldmedaliga viis Elva valla noort: Kristi Madi (Elva gümnaasium), Kaspar Klein ja Kendra Talts (Rõngu keskkool), Kristjan Kullaste (Lähte gümnaasium) ja Marta Külaots (Tartu Jaan Poska gümnaasium). 

Hõbemedaliga lõpetasid viis Elva valla noort: Heidi Loot ja Miina Mägi (Rõngu keskkool), Andrus Pajumägi (Tartu Miina Härma gümnaasium), Lotta-Lee Suits (Tartu Tamme kool) ja Kaili Silland (Tartu Täiskasvanute gümnaasium). 

Sel õppeaastal lõpetas Elva valla põhikoolides kokku 143 noort ja kahes keskkoolis kokku 48 noort (Elva gümnaasiumis 33 lõpetajat ja Rõngu keskkoolis 15 lõpetajat). 

Elva vallavalitsus soovib kõigile lõpetajatele tuult tiibadesse ning unistuste täitumist. 

Aunimetuse saajatele anti tänusündmusel üle meene ja tänukiri ning nende nimed kanti Elva valla auraamatusse. Kuld- või hõbemedaliga lõpetaja, kes on registreeritud Elva valla elanik, sai vallalt ka rahalise preemia. 

Aunimetustele „Õpilaste aasta haridustegu" ja „Aasta noor" oli võimalik kandidaate esitada maikuu jooksul. Aunimetuste saajad otsustas vallavalitsuse moodustatud komisjon. 

Ürituse fotogaleriiga saate tutvuda SIIN.

 

Elva Elamusfestival kutsub kõiki Tartumaa loomeettevõtjaid oma tegevusi tutvustama 

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub 22. augustil ning sel korral oodatakse festivalile kõiki Tartumaa loomemajandusega tegelevaid ettevõtjaid. Festival annab ettevõtetele võimaluse tutvustada oma tooteid elamuste kaudu. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal tuleb elamusfestival eriti põnev, sest kogu päev on võimalik tutvuda erinevate Tartumaa loomeettevõtjatega. „Tänavune festival annab kõigile võimaluse saada osa Tartumaa, sealhulgas Elva valla erinevatest elamustest. Laste- ja noorteala pakub kogu päevaks põnevaid võimalusi peredele ning huvialamessilt saab ideid ägedaks huvitegevuseks," rääkis Saar ja lisas, et tegemist on väga ainulaadse kultuuriülese koostööga Tartumaal. 

Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ütles, et sel aastal on Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavas üheskoos Elva Elamusfestivalil #tartumaine osalemine. „See tähendab, et iga vald tutvustab oma loomemajanduslikku nägu. Tartumaa vallad loovad Elvasse üheks päevaks täiesti eksklusiivse oma loomelinnaku ja pakuvad külastajale väga palju elamusi erinevatest Tartumaa nurkadest," kirjeldas Hallik. 

Tartu linnas on loomemajanduse arendamisega tegeletud juba pikka aega ning tegijad on kogunenud Aparaaditehasesse ja Tartu Loomemajanduskeskusesse. Halliku sõnul on Elva Elamusfestival kindlasti suurepärane ja ainulaadne võimalus kõikidele loomeettevõtjatele, eriti pärast hiljutist keerulist aega. „See on võimalus tutvustada oma tegevust ja tooteid, sõlmida uusi koostöid, kohtuda uute inimestega ja tutvuda konkurentide tegevusega ning mis peamine – pakkuda ja saada osa tartumaistest elamustest." 

Elamusfestivalile on oodatud kõik loomemajandusega tegelevad ettevõtted, kes tegelevad arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, filmi, kirjastamise, kultuuripärandi ja käsitöö, muusika, meelelahutustarkvara, reklaami jms valdkondades. Oodatud on ka teised elamusi pakkuvad tegijad (sh maitseelamuste pakkujad) ning ettevõtted, kes töötavad tihedalt koos teiste loomeettevõtetega (sh turismiteenuste pakkujad). 

Peale selle toimub taas ka lastele ja noortele suunatud huvitegevusmess, kus tegevusi ja võimalusi tutvustavad erinevad Tartumaa spordiklubid, noortekeskused, huvikoolid jt. Lasteala paikneb Elva Laste- ja Perekeskuse hoovil. Lasteala on avatud kell 11–15. 

Meeleoluka festivalipäeva lõpetab Verevi järve platvormil meeleolukas kontsert, mille peaesineja on Svjata Vatra. 

Elamusfestival on kõigile tasuta. 

Kõiki ettevõtjaid oodatakse kuni 12. juulini registreeruma aadressil: www.tinyurl.com/elamusfestivalile

Elva Elamusfestival toimub Verevi ranna ümbruses kolmandat korda ning sel aastal on festivalile kaasatud kõik Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtjaid.  

Foto: Jaak Jänes

 

Esmaspäeval, 29. juunil toimus Külade olümpia teemaline koosolek, kus osalesid Margit Kink ja Marika Saar. Arutati, kuidas selle traditsiooniga edasi minna, et kogu Elva valla külasid kaasata. Järgmise sammuna korraldab spordijuht virtuaalse küsitluse kogukonnas, milliseid aladel sooviksid elanikud Külade olümpial mõõtu võtta. Järgmine Külade Olümpia planeeritakse korraldada 2021. aastal.  

 

Esmaspäeval osales Marika Saar ELVL kultuuri- ja sporditeemarühma virtuaalkoosolekul, kus Kultuuriministeeriumi asekantsler Merilin Piipuu tutvustas planeeritavaid muudatusi raamatukogude seadusest ning tutvustas planeeritavat laulu- ja tantsupeo kollektiivide juhendajate toetuste maksmisega seonduvat. Muinsuskaitseameti juht Siim Raie rääkis sellest, et ka kultuurivaldkond peaks rohkem teadvustama muinsuskaitsealaseid teemasid ning kaasa rääkima ka üldplaneeringu protsessis, kuhu peaks märkima just kohalike elanike jaoks olulised paigad.  

 

Pühapäeval, 5. juulil osales Elva Elamusfestivali korraldusmeeskond Tartu Autovabaduse puiesteel, kus tutvustati 22. augustil toimuvat Elva elamusfestivali ning Elva valla võimalusi. 

Elamusi aitasid pakkuda Elva põgenemistuba RoomEscape oma põgenemistelgiga, Põhjala Seebid ja Vaibad koos oma imearmsa kitsetalle Jossiga ning Hellenurme Veskimuuseum MTÜ puutööõpitoaga. BirchLagoon ja Pärna Pagar olid välja tulnud oma maitsvate toodetega. Pedale selle tutvustasid oma tegemisi Elva Kohvikutepäeva meeskond ning Elva Seikluspark. Spordiklubi BC Elva mängis sportlike tartlastega korvpalli. 

Elva Valla Noortevolikogu, Aakre Rahvamaja ja Rõngu Noortekeskuse noored korraldasid mänge ja töötube noortele. Võimalik oli lahendada ristsõnu, meisterdada omale pastakat ning proovida kätt täpsusmängus. Noortevolikogu liige Laura-Liisa joonistas kõikidele soovijatele ilusaid näomaalinguid. Meeleoluks laulis ja mängis ukulelel Gretten Gelis Vesso.  

Rohkem pilte: https://photos.app.goo.gl/pQVUHzq17U3JdYn38   

 

KOGUKOND

11. juulil kell 11 toimub Elva kultuurikeskuse ees Elva linnasüdame avamine. Üritusele on oodatud kõik huvilised.

Linnasüdame pidulikul avamisel tänatakse projektiga seotud inimesi ning kõiki kohalolijaid ootab ees muusikaline üllatus. Avamisel on võimalik vaadata ka linnagaleriisse üles seatud näitust Elva keskväljaku muutuvast näost ehitustööde ajal.

Linnasüdame avamise päeval toimub ka Elva kohvikutepäev, mis annab kõigile võimaluse õppida tundma Elva kodukohvikute maitseid. Peale selle toimub Elva linnas veel erinevaid üritusi ja ettevõtmisi, mistõttu tasub kindlasti sel päeval Elva linna külastada. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames algasid 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris. Esialgu oli linnasüdame avamine planeeritud selle aasta maisse. Eriolukorra tõttu ei olnud võimalik keskväljakut maikuus avada ning seetõttu toimub avamine 11. juulil kell 11.

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel", mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Ehitustööd teostas RTS Infraehitus.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot.

 

ARENDUS- JA MAJANDUSVALDKOND

Alates sellest nädalast on võimalik Elva vallamaja ees oleval väljakul, Elva raudteejaamas, Elva kultuurikeskuses ja Elva spordihoones ning Elva keskväljakul ja Elva raamatukogus kasutada tasuta WiFi-võrku nimega WiFi4EU. 

Projekti toetas Euroopa Liit ning tegemist on Euroopa Komisjoni algatusega, millega soovitakse anda oma kodanikele ja külalistele võimalus kasutada tasuta WiFi ühendust kõikjal Euroopas avalikes kohtades (parkides, väljakutel, avalikes hoonetes, raamatukogudes, tervisekeskustes ja muuseumides). 

 

Elva vallavalitsus on üldplaneeringuga seotud olulise info koondamiseks loonud eraldi üldplaneeringu blogi, kus saate tutvuda üldplaneeringu protsessi ja selle edenemisega. Blogi leiate SIIT

Blogist leiate toimunud (ja ka edaspidiste) koosolekute kokkuvõtted, olulised kontaktid, üldplaneeringu koostamise ajakava jms. Samuti saate blogist teada, miks on tarvis üldplaneeringut koostada. 

Üldplaneeringuga seotud olulisemast infost teavitatakse peale blogi kindlasti ka vallavalitsuse teistes infokanalites (Elva valla leht, valla koduleht, Facebook ning valla äpp). 

 

Kolmapäeval, 1. juulil toimus vallavalitsuse korraldatud Ulila rahvakoosolek, kus osalesid Heiki Hansen, Mikk Järv, Kertu Vuks ja Jaanika Saar. 

Koosoleku teemad olid Ulila keskuse kolmekordse hooneosa tulevik, kaasava eelarve elluviimine, keesikoja ümberehituse projekti tutvustus ja elluviimine, Ulila piirkonna investeeringud, Ulila (Tootsi Turba) silla ehituse ajakava, MTÜ Soovere lepingu tutvustus. Kogukonnaga arutati ka heakorraküsimusi ja saadi tagasisidet teostatud projektidele. 

 

VALLAMAJANDUS

Elva vallas sai hajaasustuse programmist toetust 43 projekti kogusummas 114 136 eurot, millest riigipoolne toetussumma on 54 136 eurot ning Elva valla panus 60 000 eurot.

Sel aastal esitati Elva valla hajaasustusprogrammi taotlusvooru kokku 74 taotlust, millest rahuldati 43. Toetus jagunes järgmiste tegevuste lõikes: 24 veesüsteemidega seotud taotlust, 16 kanalisatsioonisüsteemidega seotud taotlust ning 3 juurdepääsuteega seotud taotlust.

Võrreldes eelmise aastaga on taotlejate hulk jäänud Elva vallas samasse suurusjärku. Elva vald on suurendanud hajaasustuse programmi eelarvet 10 000 euro võrra, kuna huvi programmi vastu on suur.

Riigi Tugiteenuste Keskuse hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on inimestel, kes elavad hajaasustusega piirkonnas, võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme.

Hajaasustuse toetus on planeeritud ka 2021. aasta Elva valla eelarvesse, eeldatav taotlemise aeg on 2021. aasta kevadel. Programmi üks tingimus on, et taotleja omaks vähemalt aastalõpu seisuga sissekirjutust Elva vallas.

Lisainfo hajaasustuse programmi kohta leiate SIIT.

 

Kasside ja koerte marutaudi vastu tasuta vaktsineerimine toimub Elva vallas sel aastal 5. ja 6. augustil.

5. august 2020 Rannu ja Rõngu piirkond

Rannu alevik. Kaupluse parkla                kell 9–9.30

Kureküla alevik. Mõisa tn 1                      9.45–10.15

Väike-Rakke. Sangla kaupluse parkla     10.30–11

Valguta küla. Seltsimaja                          11.30–12

Teedla küla. Bussipeatus                           12.15–12.30

Rõngu alevik. Bussijaam (Turuplatsi)      12.45–13.15

 

6. august 2020 Konguta ja Puhja piirkond

Annikoru küla. Annikoru tee 16, endise katlajama juures platsil  kell 9–9.15

Karijärve küla. Bussipeatus                 10.45–11 

Ulila alevik. Pargi tn 1 park                 11.15–11.30

Rämsi küla. Keskuse tee 4                 11.45–12.15

Puhja alevik. Nooruse tn 3 parkla      12.30–12.45

 

Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, paroviirus) või kiipimise soovi korral teatada sellest eelnevalt (tasuline). Koerad tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Tartumaa volitatud loomaarst Aivar Lastik. tel +372 5136245

 

Elektrilevi on jõudnud kiire interneti rajamisega Elva valda ja alustas kiire interneti võrgu ehitusega. Ehitustööd vallas algasid Elva linnas, kus esialgu rajatakse kiire interneti võimalus 378 kodule ja ettevõttele.

Rohkem infot leiad Elektrilevi kiire interneti kodulehelt. Kodulehelt saate vaadata, kas teie kodu kuulub nende hulka, kes saab juba täna liitud Elektrilevi kiire interneti võrguga.

Kui teie koduni võrgu rajamine ei ole praegu ehitusplaanides, soovitab Elektrilevi esitada kiire interneti kodulehel sooviavalduse. Mida rohkem sooviavaldusi konkreetsest piirkonnast, seda suurem on tõenäosus, et tulevikus võetakse aadressid ehitusplaani.

Kiire interneti kohta leiate rohkem infot Elektrilevi kodulehelt: https://www.elektrilevi.ee/kiireinternet

 

Avalikul väljapanekul: Rannu kooli arengukava

Rannu kooli arengukava aastateks 2020-2025 on avalikul väljapanekul. Arengukava on kättesaadav siit.

Arvamusi ja ettepanekuid oodatakse kirjalikult e-aadressile ardi.kuunal@rannu.edu.ee kuni 15. juulini 2020.

 

KANTSELEI

Elva vallavalitsus ootab kandideerima kolmele ametikohale: ennetustööspetsialisti, sotsiaaltööspetsialisti ja lastekaitsespetsialisti ametikohtadele. Kõigile ametikohadele kandideerimise tähtaeg on 30. juuli.

Vallavalitsus võtab tööle ennetustööpetsialisti, kelle ülesanne on tervisedenduse ja ennetustöö korraldamine ning koordineerimine Elva vallas.

Edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus;
 • varasem töökogemus tervisedenduse ja/või ennetustöö valdkonnas;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea suhtlemis- ja meeskonnatööoskus;
 • algatusvõime, süsteemsus, loomingulisus ja initsiatiivikus.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • essee teemal "Ennetustöö võimalused ja väljakutsed Elva vallas" (kuni 2 lk)

Vallavalitsus võtab tööle sotsiaaltööspetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Sotsiaaltööspetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • põhjalikud teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Vallavalitsus võtab tööle lastekaitsespetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • soovituslikult varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Ametikohtade ametijuhendid ja lisainfo on leitav: elva.ee/toopakkumised

Lisainfo:
Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872

VARIA

 

Elva vallavalitsus annab teada, et Elva valla leht nr 75, mis ilmus 19. juunil, ei jõudnud kõikide elanikeni õigel ajal, kuna Omnival olid Elva valla piirkonnas lehe kandeperioodil kande teostamise raskused.

Vallavalitsusel oli Omnivaga kirjalik kokkulepe, et Elva valla lehe 19. juuni numbri kanne toimub 19. ja 22. juunil. Paraku ei jõudnud leht siiski kõigi elanikeni õigel ajal. 

Palume kõikidest kandeprobleemidest anda märku e-aadressil infoleht@elva.ee

 

SOTSIAALVALDKOND

Neljapäeval, 2. juulil kogunes ennetustöö tegevusplaani aruteluks sotsiaal- ja terviseosakonna esinedajad, haridus- ja kultuuriosakond ja kommunikatsioonijuht, et teha ettevalmistusi valdkondi hõlmava tegevusplaani koostamiseks. Kohtumisel lepiti kokku neli eesmärki ning olulisemad tegevused ning augustis jätkatakse juba tegevuste täpsustamistega.  

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Esmaspäev,   3. august 2020   Kell  9 vallavalitsuse ja osakonnajuhtide koosolek   Kell 9 Eva  Kuslap  Elva Haiglas projekti
Esmaspäev,   2 7 . juuli  2020   Kell  9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell  13 Eva  Kuslap  ja
Esmaspäev,   20 . juuli  2020   Kell  9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 vallamajandusosakonna koosolek  
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4