« Tagasi

Elva vallavalitsuse nädalakiri 27.07-2.08.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 27.07.–2.08.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

ELVA ELAMUSFESTIVAL

22. augustil toimuv Elva Elamusfestival #tartumaine kostitab teid sel aastal Tartumaa valdade elamustega. Tutvustame Peipsiääre valla võlusid, millega saab samuti elamusfestivalil tutvuda! 

Välgi metsade mühina ning Peipsi lainete kohina hoidvas embuses askeldab kireva kultuuriga Peipsiääre vald, kus eesti ja vene keele kõrval kõneldakse ka kodvere kiilt ning kus lisaks ajaloolistele ridaküla tänavatele ja matka- ning terviseradadele lookleb põnevaid elamusi pakkuv Sibulatee. Selleks, et kõigest sellest osa saada, tuleb peatuda Peipsiääre valla messialal! 

Sibulatee hakkaja ja särasilmne eestvedaja Liis Lainemäe jagab Elva Elamusfestivalil infot, mida piirkonnas teha ja kuhu minna. 

Kostja sibulatalu peremees Kontsantin Avvo tutvustab vanausuliste sibulakasvatamise traditsioone ning õpetab sibulavaniku punumist. Kaasa saab osta sibulaid, sibulavanikuid ja sibulamoosi. 

Vanausuliste keedusuhkru valmistamise kasulikke näpunäiteid jagab Aili Kivisaar Kallastelt. Peale selle tutvustab Aili vanausuliste teejoomise rituaali ning maitsta saab põdrakanepi teed. 

Kodavere pärimuskeskus tutvustab Kodavere murrakut ja rahvariideid. Festivalikülastajatel on võimalus mõistatada kodaverekeelsete sõnade tähendust. Müügiks on erinevaid kodaverekeelseid trükiseid. 

Tekstiilist interjöörnukkude valmistaja Tiina Karu seab üles näitus-müügi oma töödest ning uudistada saab ka nuku valmistamise etappe. 

Vara savikoda on kogukonnale suunatud keraamika töötubade koht. Väikestes kogustes valmib käsitööna tarbekeraamikat ja portselanist ehteid. Elamusfestivalil saavad huvilised potikedral treimist proovida. 

Tagumaa Autospordiliidu eestvedaja Kalev Parik toob kohale ka ühe ralliauto ning tutvustab ekraani vahendusel liidu tegemisi. 

Vigurid OÜ pakub viguriga koduküpsetisi, mis on kõik säilitusainevabad ning suuremas osas loodud kohalikku toorainet kasutades. 

Grau köök, mis on omale nime saanud talukoha järgi, hellitab koduvallas maitsemeeli ja rõõmustab silma imeliselt kaunistatud sefiiritortidega. Elamusfestivalil pakub Grau köök muuhulgas ka grillburgereid marineeritud Peipsi sibulaga. 

Kõikide valdade pakutavaga saad end kurssi viia Elva Elamusfestivali blogis, SIIN. Postitame sinna igal nädalal festivalil osalejate kohta infot. 

Kohtumiseni Elva Elamusfestivalil! 

TURISM & ETTEVÕTLUS
Esmaspäeval, 27. juulil osalesid Toomas Järveoja, Mikk Järv, Kertu Vuks ja Merilyn Säde Elva valla ettevõtjate ja vallavalitsuse kohtumisel seoses Rally Estoniaga. Rally Estonia WRC etapp toimub 4.-6. septembril ning osa trassist läbib ka Elva valda. Kohtumisel räägiti ettevõtjate võimalustest Rally Estonia toimumise ajal, aga ka piirangutest ja reeglitest, millest tuleb kinni pidada. Kõik ettevõtted, kes soovivad Rally Estoniaga seoses infot võimaluste ja piirangute osas, palume kirjutada vallavalitsuse kommunikatsioonijuhile, Merilyn Sädele (merilyn.sade@elva.ee). 

6. augustil toimub mentorklubi, mille teema on: “Kuidas oma kodu raha teenima panna?” 

Vallavalitsus kutsub kõiki saama osa Mentorklubi seminarist teemal "Kuidas oma kodu raha teenima panna?". Seminar toimub 6. augustil kell 18 Elva Kultuurikeskuse kohvikus. 
 
Sel korral kuulame kogemuslugusid kodumajutusteenuse pakkumisest AirBnB, Booking.com ja teiste keskkondade abil, räägime teemadest, mida tuleks kodumajutuse pakkumisel ja sellega seonduval silmas pidada. 
 
Kõik huvilised on oodatud! 
 
Palun registreerige oma osalussoov SIIN hiljemalt 04.08.2020 
 
Lisainfo: 
Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja 
kertu.vuks@elva.ee

SOTSIAALVALDKOND
Esmaspäeval, 27. juulil külastasid Milvi Sepp ja Eva Kuslap Elva päevakeskust, kus juhataja Anu Uudelt tutvustas päevakeskuse planeeritavaid tegevusi.  

Kolmapäeval, 29. juulil osales Eva Kuslap veebiseminaril “Elu dementsusega”, kus räägiti lähemalt, kuidas dementsuse ohumärke ära tunda, ennetada ning nendega toime tulla.    

Dementsuse usaldus- ja infoliin on avatud igal tööpäeval neli tundi ning infoliini nõustajad on dementsuse valdkonna eksperdid: arstid, tegevusterapeudid, sotsiaaltöötajad, õppejõud ja dementsusega inimeste kogenud lähedased. Kui telefoni teel jääb mõni probleem lahendamata, siis pöörduja loal tegeletakse ja nõustatakse teda edasi juhtumipõhiselt, kaasates vajadusel muid spetsialiste.   

Infoliin on avatud esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja reedel kell 12–16 ning kolmapäeval kell 16–20. Infoliini number on 644 6440, helistaja tasub kõne eest telefonioperaatori hinnakirja alusel. Ajal, mil infoliin ei tööta, võib küsimused saata meiliaadressile info@eludementsusega.ee, saadetud küsimustele vastavad oma ala eksperdid. 

Dementsuse kohta on võimalik rohkem lugeda Dementsuse Kompetentsikeskuse kodulehelt https://eludementsusega.ee/.  

Ranitsatoetust on võimalik taotleda esmakordselt 1. klassi mineva lapse ühel vanema alates 1. augustist 31. oktoobrini 2020. Ranitsatoetuse saamiseks peab olema lapse ja ühe vanema rahvastikuregistrijärgne elukoht Elva vald. Ranitsatoetuse eesmärk on lapse põhihariduse omandamise alustamisel kaasnevate kulutuste osaline katmine. Ranitsatoetuse suurus on 70 eurot. 

Toetust saab taotleda kahel viisil: 

 • elektrooniliselt Elva valla e-taotluste keskkonnas SPOKU, kuhu tuleb sisse logida ID kaardiga või mobiil-IDga; 

• täites paberkandjal ranitsatoetuse taotluse, mida saab täita Elva vallavalitsuses või teenuskeskustes sotsiaaltööspetsialisti juures. 

Täiendav informatsioon on leitav Elva valla veebilehel https://www.elva.ee/ranitsatoetus1 . 

SPORT

Augustis toimub taas Elva spordikuu! 

Ka sel aastal on august Elva spordikuu! See tähendab, et ees ootab palju põnevaid sündmusi, millest on oodatud osa võtma kõik spordihuvilised. 

Treeningutele saate end registreerida SIIN

Spordikuu ajakava: 

2. august – Väravavahtide akadeemia⁣ 

 • Kell 11.00 

 • Jüris Sahkur 

6. august – Kõht-Selg-Tuhar, Elva Spordihoone ⁣ 

 • Kell 19.00, Elva Spordihoone 

 • Maigi Varusk 

8. august – Rand&Tuulberg 20. Elva Rattamaraton, Elva keskväljak⁣ 

8. august – FC Elva jalgpallifest, Nike Arena⁣ 

9. august – SK Jõusport jõusaali treening, Rõngu ja Puhja 

 • Kell 13.00, Rõngu Keskkooli võimla jõusaalis 

 • Kell 15.00, Puhja Keskkooli võimla jõusaalis 

13. august – Keskaegse mõõgavõitluse treening ja töötuba, Verevi rand⁣ 

 • Sõdalaste koda 

 • Verevi rand 

14.-16. august – Orienteerumine XXXIII ILVES, Elva-Vitipalu 

15. august – Streetworkout, Elva Spordipark⁣ 

 • Kell 18.00, Elva Spordipark 

 • Eesti tänavatreeningu föderatsioon 

15. august – 33. Elva triatlon, sprint, EKV VII etapp, Verevi järv 

15. august – Tervisepäev, Valguta tiigi ääres⁣ 

 • Kell 13.00, Valguta tiigi ääres 

16. august – Elva avaveeujumine 2020, Verevi järv 

16. august – Rannavolle treening, Verevi rand (Rivo Vesik)⁣ 

 • Kell 15.00, Verevi rand 

 • Rivo Vesik 

17. august – Jalgpalliõhtu, külas Mikk Reintam⁣ 

 • Kell 18.00, Puhja Staadionil 

 • Mikk räägib profispordist, mis on selle võlud ja valud. Lisaks on ka treening. 

19. august – Klassikaline poks, Elva Spordihoone 

 • Kell 17.30 Elva Spordihoones, poksitrenn 

 • Juhendaja Karl Komlev 

19. august – MMA treening, VÕIMLA⁣ 

 • Kell 18.30, Puiestee 2, matisaal 

 • Võimla treener Jörgen Matsi viib läbi MMA treeningu 

19. august – SK Jõusport Jõusaali treening 

 • Kell 19.00, Puiestee 2, Elva Sport jõusaal 

19.-22. august – Elva lahtised meistrivõistlused Sportkeeglis, Elva keegel ja resto 

22. august – Elva Elamusjooks, Annikoru 

22. august – Elva Elamusfestival #tartumaine, Verevi järv⁣ 

22.-23. august – Elwa Challenge, Sportland Prodigy Elva discgolfi park 

 • Kell 8.00-17.00, Sportland Prodigy Elva discgolfi park 

23. august – Korvpallipäev turniir 3×3⁣ 

 • 3×3 turniir  

 • Mängud publikule 

 • Viskevõistlused 

 • Külalisesinejad 

 • BC Elva 

26. august – SK Jõusport Jõusaali treening 

 • Kell 19.00, Puiestee 2, Elva Sport jõusaal 

30. august – Kellatornijooks, Elva keskväljak⁣ 

 • Kell 12.00, Elva keskväljak 

30. august – SUP lauad + saun, Arbi järve ääres⁣ 

 • Kell 15.00, Elva keskväljak 

30. august – Elva Spordikuu 2020 lõpetamine Elva keskväljakul⁣ 

 • peale kellatornijooksu Elva Spordikuu 2020 lõpetamine Elva keskväljakul 

Samuti oodatakse kõiki osalema Elva Spordikuu liikumises! Kõikide osalejate vahel, kes panevad kirja oma liigutud kilomeetrid, toimub loosimine. Lisa oma kilomeetrid siin – Elva Spordikuu 2020 liikumine. Loosimine toimub peale kellatornijooksu! 

Tähelepanu! Spordisündmuste ajad ja asukohad võivad jooksvalt muutuda! Soovitame jälgida infot Elva spordi leheküljel

⁣⁣Lisainfo:  
Madis Šumanov, Elva valla spordijuht 
madis.sumanov@elva.ee või 5138677⁣⁣⁣⁣ 

VALLAMAJANDUS

Elva vald taotles riigilt Pika tänava rekonstrueerimiseks toetust ning sai positiivse otsuse  

Elva vallavalitsus taotles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt 738 962 eurot toetust, et rekonstrueerida Elva linna Pikk tänav. Täna tuli ministeeriumilt selle taotluse osas positiivne vastus ning riik annab Pika tänava rekonstrueerimiseks taotletud summa. 

„Taotlesime toetust Pika tänava rekonstrueerimiseks, kuna tänav on vananenud ning muutunud ajapikku vajumise tõttu ebatasaseks ja künklikuks. Pika tänava rekonstrueerimist on varasemalt takistanud investeeringu väga suur maht," rääkis Elva vallavanem Toomas Järveoja. 

Selle aasta mais valmis Pika tänava põhiprojekt. Investeeringu tulemusel rekonstrueeritakse vastavalt põhiprojektile Pika tänava katend ja aluspõhi, mis on tänaseks juba amortiseerunud. Samuti rajatakse uus sadeveesüsteem, mis aitab vähendada teele tekkivaid veekahjustusi ja vajumisi.  

„Investeeringu tulemusel paraneb kindlasti eelkõige tee seisukord, aga ka liiklusvoog ja -ohutus," lisas Järveoja. Samuti tagatakse teekatendi pikemaajalisem vastupidavus. Pika tänava rekonstrueerimise projektiga vähendatakse tee hooldus- ja püsikulusid. 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium annab kohalikele omavalitsustele toetust kohalike teede investeeringutoetuste näol. Selle toetuse eesmärk on toetada eelkõige olulisi transiidi ja ettevõtlusega seotud teid. Elva vald saab sellel otstarbel toetust Elva linna Pika tänava rekonstrueerimiseks. Kogu projekt läheb maksma 1 026 337 eurot, millest valla omafinantseering on seega ligi 287 374 eurot. 

Elva vallavalitsus tutvustab 5. augustil algusega kell 18 Elva vallamaja saalis Elva linna Pika tänava rekonstrueerimise projekti. Kõikidel huvilistel on võimalus projektiga tutvuda ja küsimusi esitada. 

Soovitame kindlasti enne koosolekut tutvuda projektiga valla kodulehel: https://www.elva.ee/teed-ja-tanavad

Projekti tutvustamisele on oodatud kõik huvilised. 

Lisainfo:  

Hegri Narusk, vallamajandusosakonna juhataja 
hegri.narusk@elva.ee või tel 512 9072 

Algab Tartu mnt kergliiklustee projekteerimine lõigus Kulbilohu tn kuni Elva/Nõo valla piir

Elva Vallavalitsus avaldas 20.07.2020 veebilehel hanke „Tartu mnt kergliiklustee põhiprojekti koostamine“, mille eesmärk oli leida töövõtja, kes koostaks lõigus Kulbilohu tn kuni Elva/Nõo piiri põhiprojekti kergliiklustee ehituseks. Pakkumuste esitamise tähteg oli 27.07.2020, laekus üheksa pakkumust. Parima  pakkumuse esitas Palmpro OÜ, Teede Kavand OÜ summas 15 240 eurot. 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Elva valla sünnipäevanädal! Sündmuste info leiate  SIIT . Esmaspäev, 19. oktoober 2020 Kell 9 osakonnajuhatajate koosolek  Kell 9 Piret Hallast SA Elva
Esmaspäev, 12. oktoober 2020 Ilmub Elva valla leht nr 80  Kell 8.30 lastekaitsemeeskonna koosolek  Kell 9 osakonnajuhatajate koosolek  Kell 10
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4