« Tagasi

Elva vallavalitsuse Nädalakiri 23.-29.04.2018

Volikogus

23. aprillil  toimus vallavolikogu istung Aakre Rahvamajas. Vallavanerm Toomas Järvoja ülevaate järel tutvustas abivallavanem Mikk Järv Elva spordihoone-ujula ehitusega seonduvaid arenguid.  Sel teemal ülevaade ka veebis. Valla arengukava koostamisest andis ülevaate arengu-ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks. Tulelkul on rahvakoosolekud Puhjas, Rannus, Rõngus ja Elvas. Täpsem ülevaade ka veebis.

Volikogu kinnitas  alatistes komisjonides koosseisude muutmised ja Elva valla kaevetööde eeskirja. Delegeeris Hajaasustuse programmi määrusest tulenevate ülesannete ja  Puuetega inimeste eluaseme füüsilise kohandamise määrusest tulenevate ülesannete täitmise vallavalitsusele. Seoses uue valla õigrsruumi korrastamisega tunnistas volikogu kehtetuks 29 endiste omavalitsuste määrust ja andis nõusoleku  Palupera valla 2016.  ja 2017. aastal  võetud laenude jagamiseks Elva valla,  Otepää valla ja SEB Panga kolmepoolse lepingu alusel. Vaata ka veebis: volikogu eelnõud ja päevakord

 

HARIDUS, KULTUUR JA NOORSOOTÖÖ

Elva valla noortevolikogu valitud

Elva valla noortevolikogu esimene kaheksaliikmeline koosseis on valitud! Valijaid oli kokku 154, kellest 139 andis oma hääle eelvalimistel koolides ning 15 valimispäeval., 28. aprillil.

Volikogu esimene koosolek toimub juba 1. mail kell 14.00 Rõngu Rahvamajas. Edu ja jõudu tööle!

Arenguvestlused kultuurijuhtidega toimusid 24.aprillil kolmes kandis: Aakre Rahvamajas sealse juhataja Sirle Lüüsi, Rõngu juhi Mari- Liis Vanaisaki ja Konguta juhi Meelis Külaotsaga. Arenguvestluste eesmärgiks on juhtidega lähemalt tuttavaks saada ning arutada Elva valla kultuurielu edendamisest meie kogukondades.

Algasid  projektitoetuste eelnõu avalikud konsultatsioonid

Vallavalitsus suunas  Elva valla uue projektitoetuste korra eelnõu avalikule konsultatsioonile. Projektitoetuste korra eelnõu leiate SIIT.  Kuna projektitoetuste kord puudutab väga paljusid aktiivseid inimesi, oleme teie tagasiside eest tänulikud. Küsimused ja ettepanekud Elva valla projektitoetuste korra kohta ootame hiljemalt 7. mail kell 12 aadressil karmen.moont@elva.ee.

 

SOTSIAALVALDKOND

Puuetega inimeste Eluaseme kohandamise toetuse taotlusvoor avatud

Erivajadusega Elva valla elanikel on võimalik taotleda oma eluaseme kohandamiseks toetust. Eesmärk on tagada puudega inimestele paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused. Kohandamise tulemusena paraneb puudega inimeste iseseisev toimetulek ja väheneb abistajate hoolduskoormus. Eluruumi kohandamise raames toetatakse puuetega inimeste liikuvusega seotud toimingute, hügieenitoimingute või köögitoimingute parandamist.  Rohkem infot valla veebis

 

ELUKESKKOND

Nutika transpordi arutlelu

27. aprillil kohtusid vallavalitsuse esindajad nõudluspõhise transpordi entusiastide, Riigikogu liikme Tanel Talve ning ekspert Pirko Konsaga. Räägiti ühistranspordi ümbermõtestamisest – inimene ei peaks sõltuma bussist, vaid buss inimeste vajadustest ja selleks tuleb appi võtta IT-lahendused. Nõudluspõhine transport on tulevikulahendus. Bussid ei pea pooltühjalt ringi sõitma, vaid stardivad  siis, kui konkreetne tellimus saabub. Ka piletiraha ei koguta, sest süsteem teab, kellele kehtib koolilapse või eakate soodustus või maksab sõidu kinni hoopis tööandja. Loomulikult on esialgu on süsteemi juurutamisel palju takistusi ja tehnilisi lahendusi, mida parandada, kuid oleme vallavalitsuses optimistlikud. Nutikalt korraldatud transport aitaks kaasa Elva valla gümnaasiumi- ja huvihariduse transpordi ning sotsiaaltranspordi korraldamisele.

ARENGUKAVA

Hullude ideede seminar tõi  24.aprillil Waksali Wabrikusse kokku üle 30 inimese. Arutati, kuidas saada turiste, milline võiks olla  äge elukeskkond, kuidas info liiguks, kuidas hoida eakaid aktiivsena, milline on tulevikukool ja mida tähendab nutikas transport. Näiteid ideedest, mis välja käidi: rippraudtee üle Kavilda oru, parvetransport Tallinn-Tartu maanteele, isetaastuvad teeaugud, Elva vesikondade kiirkaater, rulaatorite ralli, 60+ saunaklubi, eakate tinder (ehk kosjakontor), Elva eakate kuldnõela valimine, Elva memme ja taadi valimine, Hõbechannel, põraandaalune meditsiininõustamine, ühisaed ja ühislaut, koolilaborid bussi, mobiiline lastehoid, teleporteeruv kool, viljaelevaatori kohvik, Elva maitse, kasiinosaar, ekstreemsed majutuskohad (õudusteöö), Õnne 13 teemapark ja vabaõhuetendus, tramm linna, kodukontserdite festival, veealune restoran, Elva äpp, Elva TV, vallavanema hologramm viaduktil, smsid infoga, infoagendid ja info levib tõenäoliselt kõige enam siis, kui seda jagatakse saladuskatte all.

Arengukava ettevalmistavad koosolekud ja arutelud jätkuvad piirkondades. Pange aeg kalendrisse kirja ja tulge kohale.

02.05 kell 18.00 Rahvakoosolek Puhja Seltsimajas.

03.05. kell 18.00 Rahvakoosolek Rannu Rahvamajas.

04.05 kell 11.00 Elva visioonikonverents+ arengukava teemalised töötoad (Elva kultuurikeskus) – kõik huvilised on oodatud!

08.05 kell 18.00 Rahvakoosolek Rõngu Rahvamajas.

14.05 kell 18.00 Rahvakoosolek Elva Kultuurikeskuse kohvikus

 

VARIA

Konverents „Enam tehakse nõuga kui jõuga“

Elva linnas on 70 aastat korraldatud lastehoolekannet ning Elva Laste- ja Perekeskus korraldas selle tähistamiseks konverentsi „Enam tehakse nõuga kui jõuga“. Konverents  oli suunatud kõigile lastega töötavatele spetsialistile nii haridus- kui sotsiaalvaldkonnas. Konverentsil oli osalejaid ligi 170, ettekannetega astusid üles Kätlin Konstabel, Aivar Simmermann, Tauri Tallermaa, Mihkel Raud.

 

Elva 80 sündmused

30. aprillist kuni 6. maini kestev pidunädal algab  esmaspäeva keskpäeval, kui Elva Gümnaasium  miniteaduskooli lapsed kutsuvad suuri ja väikesi Turuplatsi parki roboteid ehitama ja  osa saama põnevatest katsetustest.

Teisipäeval, 1. mail kell 11 antakse Elva Kultuurikeskuse juurest start viiendale Matkamaratonile, mis sedakorda viib seiklushimulised matkajad marsruutidele Elva metsases linnaruumis.

Neljapäeval, 3. mai õhtul saab kultuurikeskuses nautida originaalseid lauluviise konkursilt Elva Laul.

Reedel, 4. mail toimub samas Elva valla arengupäev ja  visioonikonverents „Elva vald – sihid ja sammud 2025",  kus ettekannetega astuvad üles Veiko Berendsen, Rivo Noorkõiv, Juhani Püttsepp, Liia Hänni, Kariina Laas ja Mihkel Kübar.  Päeva lõpetab ansambel Noorkuu kontsert.

Sünnipäevanädala kulminatsiooniks on traditsiooniline kodukandipäev laupäeval, 5. mail. Programmis on kevadlaat, kohalike ja külaliskollektiivide etteasted ning värvikad päeva juhid. Elva huviala- ja koolituskeskuse noored teevad rahvale hiigelsuure sünnipäevatordi, selguvad Lõuna-Eesti vägilased ning õhtu lõpetab tasuta pidu ansambliga Apelsin.

Rohkem infot: http://elvakultuur.ee/elva-80

 

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 25. september 2023   Kell 9 vallavalitsuse
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 18. september 2023   Kogu päev Ene Joosing,
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 11. september 2023  Kell 9 vallavalitsuse
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →     Esmaspäev, 4. september 2023   Kell 9
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt → Esmaspäev, 28. august 2023  Kogu päev Imbi Rõivassepp finantsjuhtide
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4