« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 22.11.-28.11.2021

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 22.11.-28.11.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 

KULTUUR, HARIDUS & NOORSOOTÖÖ

Taas on see imeline aeg kätte jõudnud! 

Kutsume kõiki koos pere ja sõpradega kaunisse Ulila talveaeda viiendale Kogupere Jõulupeole! 

Üritus toimub 19. detsembril 2021 kell 18.00-21.00 Ulila Suveaias. 

See on koht ja pidu, kus tõeline jõulutunne hinge poeb, sest kohale saabuvad igast ilmakaarest päris jõuluvanad, et koos teiega laulda tuntud talve- ja jõululaule. 

Taas esinevad Eesti Jõuluvanade Seltsi ansambli armastatud jõuluvanad. 

Kaasa laulmiseks on laulusõnad suurel ekraanil. 

Külma peletamiseks saab sooja tantsumängudest ja kuumast jõuluglögist ning avatud on Sõbra Pesa jõulukohvik. 

Õhtu lõppeb koguperefilmiga Jõulud Džunglis. 
 

Jõulupidu on kõigile TASUTA
 

Sündmust korraldavad Ulila Suveaed, Uula Huvikeskus ja Ulila keskus. 

Kindlasti peab meeles pidama COVID 19 reegleid, mille on kehtestanud EV Valitsus. 

  

Muinasjutulise kohtumiseni! 

  

Kogupere Jõulupidu toetavad: 

Elva Vald 

Sooveere MTÜ 

Ulila Keskus 

Uula Huvikeskus 

Uula Külaselts 

Sound Group OÜ 

ET Peokorraldus 

Kinokoda 

 

 

SOTSIAAL JA TERVIS

Hille Deede, Rutt Hanni ja Eve Jõgi osalesid 23-24.11.2021 EMITA koolitusel "Kliendi profileerimine ja motiveerimine".
Koolitusel tutvustasid koolitajad Elina Malleus ja Siim Värv motiveeriva intervjueerimise tausta ning andsid ülevaate muutuste esilekutsumise ja olukorra samaks jäämisega seotud mõttemustritest, otsustamise tsüklist, tagasilanguse esinemisest ning motiveerimise võimalustest erineva eneseusu ja probleemi tähtsusega olukordades. Koolituse käigus tehti palju praktilisi ülesandeid harjutamaks motiveeriva intervjueerimise protsessi käigus kasutatavaid strateegiaid. 

 

 

25.novembril osalesid Eve Jõgi ja Hille Deede lastekaitsealasel veebiseminaril “Lähisuhtevald ja lastekaitse”. 
Seminaril rääkisid riigiprokurör Karin Talviste ja Kristiina Luht Sotsiaalministeeriumist Eesti kurvast lähisuhtevägivalla statistikast, kohtunik Leanika Tamm avas suhtluskorravaidluste eri külgi. Lastepsühholoog Mariana Saksniit tutvustas laste arengut ja kinnitas, et mida varasemas arenguetapis on laps trauma(d) saanud ja mida pikaajalisemalt on need kestnud, seda suurem on kahjustus ja seda keerulisem on sellel lapsel/noorel sirgudes eluga toime tulla, kui ta jääb vajamineval hetkel ilma abita. Abi andmise ja toetavate teenuste võimalusi tutvustasid Anne Haller, Tõnis Palgi ja Heldi McCaskill Sotsiaalkindlustusametist. 

 

 

VALLAMAJANDUS

Elva vallavalitsus müüb auto24.ee portaali oksjonil sõiduauto Volkswagen Polo. 

Oksjon lõppeb 2. detsembril kell 14, auto müügi alghind on 2 500 eurot. 

Sõiduki põhiandmed (reg nr 329MLT): 

  • Esmane registreerimine: 04.11.2008 
  • Kategooria: sõiduauto 
  • Kere nimetus: luukpära 
  • Kere värvus: hall 
  • Mootor: 1390 cm³ 
  • Mootori võimsus: 59 kW 
  • Kütus: Mootoribensiin 
  • Käigukast: manuaal 
  • Veoskeem: esivedu 

Oksjon on tagatisrahata ning oksjonil saab osaleda SIIN

  

Lisainfo: 
Terje Korss, vallavaraspetsialist 
terje.korss@elva.ee, 530 20 888 

 

 

JUHTIMINE

Elva vallavolikogu esimeheks valiti Sulev Kuus 

 22. novembril toimus Elva vallavolikogu istung ning päevakorras oli volikogu esimehe ja aseesimehe valimised. 
Volikogu esimehe kandidaadiks esitati Meelis Kask ja Sulev Kuus. 15 poolthäälega osutus valituks Sulev Kuus. 
 
Aseesimehe kandidaadiks esitati Meelis Kask ning 27 poolthäälega valiti Elva vallavolikogu aseesimeheks Meelis Kask. 
 
Elva vallavolikogu 1. istung toimus 15. novembril ning siis ei osutunud volikogu esimees valituks. 
 
Järgmine volikogu istung toimub 29. novembril ning muuhulgas on päevakorras vallavanema valimine ja vallavalitsuse kinnitamine. 
 
Pildil vasakult Meelis Kask ja Sulev Kuus. 

 

ARENG JA PLANEERING

Konguta Rahvamaja arengukava aastateks 2021-2025 on avalikul väljapanekul. Arengukava on kättesaadav SIIT

Arvamusi ja ettepanekuid oodatakse kirjalikult e-aadressile konguta.rahvamaja@elva.ee kuni 3.12.2021 (k.a). 

VARIA

Pea veerandsada Tartumaa korteriühistut on tundnud huvi KredExi toetusmeetmete vastu 

Alates kevadest nõustavad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate KredExi toetuste, laenu ja käenduse teemal ning Tartu maakonnas on seda võimalust viimastel kuudel kasutanud 23 ühistut.  

"KredEx teeb alates kevadest koostööd maakondlike arenduskeskustega, et pakkuda ühistutele ja tulevikus ka eraisikutele parimat võimalikku kohapealset nõustamist ning seda kohalikke olusid hästi tundvate ekspertide poolt," lausus KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. "Esimeste kuude statistika näitab, et tegemist oli ülimalt vajaliku ja oodatud teenusega, kuna üle Eesti on nõustamisvõimalust kasutanud 430 ühistut." 

Tartu Ärinõuandla SA juhtaja Jan Läti sõnul on ühistud selle võimaluse tänuga vastu võtnud ning kokku on viimasel neljal kuul korterelamute energiatõhusamaks muutmise võimaluste ja KredExi toetusmeetmete vastu huvi tundnud 23 ühistut.  

"Huvi on tuntud kõigi korterelamutele suunatud teenuste ehk nii renoveerimislaenu, käenduste kui ka rekonstrueerimistoetuste vastu. Ühistute tagasiside kohaselt on väga positiivne just võimalus infot oma kodukohast saada, kuna see annab lisamotivatsiooni ja lihtsustab korterelamu uuendamise ja energiatõhususe suurendamisega edasi liikumiseks," lausus Jan Lätt.  

Ühistud võivad maakondliku arenduskeskuse konsultandi kutsuda ka korteriühistu koosolekule, et ühistuliikmed saaksid otse eksperdilt neid huvitavaid erinevaid küsimusi küsida ning Tartumaal on konsultant juba ühe ühistu liikmetega kohtumas käinud. "Usume, et järgmisel aastal, kui on lähenemas uus taotlusvoor, kasvab ka ühistute huvi konsultante koosolekule kutsuda," lisas ta.   

Eelmisel aastal jagati korterelamutele erakorraliselt 100 miljonit eurot toetust, millega tehakse korda umbes 310 maja Eestis. Järgnevatel aastatel jagab KredEx toetustena stabiilselt 50-60 miljonit eurot aastas ehk igal aastal saab korda teha vähemalt paarsada maja. 

Maakondlikust arenduskeskusest saavad korteriühistud abi küsida nii erinevate teenuste tingimuste ja sobivuse, taotluste nõuete, ajakava kui vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka KredExi taotluse täitmisel ja esitamisel. 

Nõustamisteenust saavad ühistud kasutada 14 arenduskeskuses üle Eesti, vaid Harjumaal pakub konsultatsiooni arenduskeskuse asemel endiselt KredEx.  

KredEx pakub korterelamute korrastamiseks ja energiasäästu kasvatamiseks erinevaid toetusi, otselaenu ja käendust. Alates 2015. aastast on KredExi toel üle Eesti korda tehtud ligi 750 korterelamut. 

  

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul võtta kohtumise kokkuleppimiseks ühendust Tartu Ärinõuandla konsultandiga, lähemalt leiab infot: 

https://arinouandla.ee/mittetulundusuhing/korteriuhistute-noustamine-kredexi-teenuste-osas/

 

Sellel nädalal asendati Elva Maximas (Valga maantee 5) asuv LHV ja Luminori kliente teenindav sularahaautomaat uuega. Uus automaat võimaldab lisaks raha väljavõtmisele ka sularaha sissemaksmist. Kindlasti on see oodatud uuendus ümbruskonna mitmetele ettevõtjatele, kes nüüd sularahatehinguid mugavamalt teha saavad.

Käimasolevate pangaautomaatide võrgustiku värskendamistööde tulemusena viiakse igasse maakonda recycler-automaat ja lisatakse pangaautomaat mitmesse väikeasulasse, kus see seni puudus. Lisaks asendatakse mitmed aegunud automaadid täiesti uute ja senisest kasutajasõbralikemate mudelitega.

LHV Pank     
lhv.ee

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

 

Elva Vallavalitsus
elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 16. mai 2022 Kell 9
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid Esmaspäev, 9. mai 2022 Kell 8 Laura Kuusk Elva Gümnaasiumis
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4