« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 17.05.–23.05.2021

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 17.05.–23.05.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

ELVA MILJON

 

Elva miljoni uus video: kas teie olete kilomeetrite kogumisega juba liitunud? 
 
Kas mäletate veel Elva miljoni talvist videot, kus meie suurepärased sportlased Priit Viks, Eveli Saue ja Roland Lessing läksid Elva miljonisse kilomeetreid koguma (kui ei mäleta, vaata video järele siit: https://youtu.be/0ZzqJ1riSxM)
Kuidas on meie sportlastel vahepeal läinud? Videost selgub, et keegi neist... on kilomeetreid kogunud väsimatult mitu kuud järjest. 
Samamoodi on meie kilomeetrite kogumise aktsiooniga liitunud inimesed kogu Elva vallast – meil on selle üle ainult suur rõõm ning me täname kõiki selle panuse eest! 
Elva vald ootab jätkuvalt kõiki koos meiega aasta lõpuni kilomeetreid koguma, et täidaksime oma pöörase eesmärgi – jõuda 1 000 000 kilomeetrini! 
Elva miljoni suurim võlu on see, et aktsiooni panustamiseks saad ise valida endale sobiva tempo, ala ja koha Elva vallas. Loe lähemalt: www.elvamiljon.ee
Sel korral viivad teid Elva miljonisse kaasa Eesti parim kettalennutaja Albert Tamm, ratturid Caspar Austa ja Hannes Külv ning Elva discolfipargi üks eestvedajatest Aivo Moorits. Muidugi on videos näha ka Priit Viksi ja valla spordijuhti Madis Šumanovit, aga ka Konguta kooli lapsi. 
 
Elva miljon – iga meeter loeb! 

 

 HARIDUS, KULTUUR ,NOORSOOTÖÖ

Reedel, 21. mail toimus SA Elva Kultuur ja Sport nõukogu koosolek, kus vaadati üle eelarve nelja kuu täitumine, kinnitati majandusaasta aruanne, anti luba Kentsi järve paisuregulaatori hanke kinnitamiseks, otsustati sõlmida koostööleping Konguta jahiseltsiga ning valiti sihtasutuse uueks juhiks Ivi Tigane. Eelmise juhatuse liikme Kätlin Saarela 5-aastane leping lõppeb 24. mail 2021.  

 

Elva valla noortemalev ootab osalema 

Sel suvel toimub Elva valla noortemalev, kus on kokku neli rühma: Rannu, Elva, Hellenurme-Rõngu ja Puhja. 

Praegu saab registreeruda Elva ja Rannu rühma, teiste rühmade registreerumised algavad samuti peagi. 

Mis malevates on toimunud, saate lugeda näiteks SIIT

Rohkem Elva valla noorteinfot leiab SIIT

 

28. mail toimuv Kirikute öö ootab külastama Elva valla kirikuid 

28. mail tuleb taas Kirikute öö, mil on võimalik külastada ka mitmeid Elva valla kirikuid. 

 • Elva luteri kirikus kell 18-22 piiblinäitus ja -tund, kohal õp V. Ehasalu 
 • Elva baptisti kirikus kell 18-22 täistunnil elav muusika ja kohal pastor M. Kask 
 • Puhja kirikus kell 18-22 

kell 18 Karijärve keelpilliorkester 

kell 19 lastetund kirikuaias - Kristiina Lõhmus 

kell 20 Sünteri pereansambel 

kell 21.30 Taizé palvus 

kell 23 bariton Harald Jürgen Weiler, orel -  Anneli Klaus 

kell 23.45 õhtupalvus, õp T. Kuusemaa 

 • Kavilda õigeusukirikus kell 17-18 kohal isa T. Erikson 
 • Rõngu kirikus kell 18-21 

Saab tutvuda kirikuga, vestelda ja palvetada. Oreli- ja ülistusmuusika. 

 • Rannu luteri kirikus kell 18-21 saab vaadata kirikut ja külastada torni 

Kell 20 palvus kirikuaias, õp T. Švedko 

 • Rannu õigeusukirikus kell 18-21 näitus koguduse ajaloost ja talgutest 

Kõik huvilised on oodatud! 

 

SOTSIAAL JA TERVIS

Euroopa Liidu toiduabi jagamine 

Tartu Toidupank saatis 18. mail Elva valda EL toiduabi  242 inimesele, kes olid saanud esimesel kvartalil toimetulekutoetust või abivajaduse hindamise alusel valla poolt ühekordset sotsiaaltoetust. Toiduabi jagamisega tegelesid valla sotsiaaltööspetsialistid. Toidupakk ühele inimesele kaalus 7 kg.   

 

Kolmapäeval, 19. mail toimus Tartumaa tervisespordikeskuses sotsiaal- ja terviseosakonna ametnike supervisioon, mida korraldas superviisor Kaupo Saue. Koos räägiti eriolukorras kodukontoris töötamise probleemidest ning tegeldi lahenduse leidmisega kahe juhtumile.  

 

Veebiloeng „Täiskasvanute roll laste väärkohtlemise ennetamisel“ 

19. mail algusega kell 17 toimus Sotsiaalkindlustusameti lastemajateenuse peaspetsialisti Kai Halliku avalik veebiloeng  „Täiskasvanute roll laste väärkohtlemise ennetamisel". 

Loengus keskenduti väärkohtlemise ennetamisele huvihariduse ja spordi kontekstis. Ettekandes käsitleti mitmeid vajalikke teemasid – mis on väärkohtlemine ning milline on täiskasvanute roll piiride seadmisel ennetamaks väärkohtlemist, kuidas saab vanem last toetada, kui selgub, et laps on langenud väärkohtlemise ohvriks jne. 

Loeng oli suunatud lastevanematele, kuid seda oli kuulama oodatud ka kõik teised huvilised. Loeng toimus otseülekandena Elva valla Youtube'i kanalil.   

 

Reedel 21. mail osalesid Marika Saar, Milvi Sepp, Kertu Kattai ja Rutt Hanni koostöökohtumisel perearstide, kooliõdede ja füsioterapeutidega. Tehti ringkäik lümfoloogia- ja taastusravikeskuse ruumides ja tutvuti lümfoloogia- ja taastusravikeskuses pakutavate võimalustega. Perearstidele, kooliõdedel ja füsioterapeutide tehti ülevaade sügisel planeeritavast laste rühi projektist. Samuti tutvustati tervise- ja heaoluprofiili ja arutati võimalikke koostööpunkte. 

 

Elva valla uute ilmakodanike lusikapidu toimub 9. juunil 

Elva valla uute ilmakodanike lusikapidu toimub 9. juunil ning kutsed sellele saavad eelmise aasta septembrist selle aasta aprilli lõpuni sündinud lapsed. Kõik osalised saavad kutse täpsema infoga otse. 

Viimane Elva valla lusikapidu toimus 22. oktoobril 2020. Seoses eriolukorraga riigis ei olnud vahepeal mõistlik lusikapidu korraldada. Kuna lapsi on palju ning meie väikeste kodanike tervis on meile väga oluline, toimub pidu kahes osas. 

Kutse peole saavad 110 last – 55 poissi ja 55 tüdrukut. 

Iga pisike ilmakodanik saab peol endale hõbelusika ning raa- matu pealkirjaga „Pisike puu", mis on välja antud koostöös kultuuriministeeriumi ja Eesti lastekirjanduse keskusega. 

Kõik, kes ei saanud osaleda eelmisel aastal oktoobris toimunud lusikapeol ning pole saanud hõbelusikat ega raamatut, võivad tulla neile järele Elva vallamajja tööpäeviti kell 8–16.30 (aadressil Elva, Kesk 32, lisainfo telefonil 730 9882). 

Elva vallas sündis 2020. aastal kokku 162 last, 2019. aastal sündis kokku 158 last. 

Lisainfo: 
Veronika Nikolajeva, kultuurispetsialist 
veronika.nikolajeva@elva.ee või tel 5198 8881 

 

VALLAMAJANDUS

Elva vallavalitsus võtab tööle ehitusspetsialisti 

Elva vallavalitsus otsib oma meeskonda ehitusspetsialisti, kelle ülesanne on ehitusalase tegevuse korraldamine Elva vallas. Kandideerimise tähtaeg on 2. juuni 2021 (k.a). 

Ehitusspetsialisti ametikohale kandideerijalt oodatakse: 

 • erialast kõrgharidust; 
 • varasemat töökogemust ehitusvaldkonnas; 
 • häid teadmisi tööks vajalikest õigusaktidest; 
 • oskust kasutada tööks vajalikke programme ja andmekogusid (sh ehitisregister). Kasuks tuleb ka AutoCadi oskus; 
 • väga head suhtlemis- ja eneseväljendusoskust ning koostöövalmidust; 
 • projekteerimisalaste standardite ja juhendmaterjalide tundmist ning hoonete energiatõhususe alaseid teadmisi. 

Ehitusspetsialisti peamised tööülesanded on: 

 • lubade menetlemine ehitisregistris; 
 • ehitusjärelevalve teostamine; 
 • osalemine valla ehitushangete ettevalmistamisel ja ehitustegevuse protsessides; 
 • kodanike nõustamine. 

Tegemist on täistööajaga ametikohaga. 

Kandideerimiseks tuleb esitada oma CV ja motivatsioonikiri koos palgasooviga hiljemalt 2. juuniks 2021 (k.a) e-aadressile elva@elva.ee

Tutvu ametikoha ametijuhendiga SIIN

Lisainfo: 
Mikk Järv, abivallavanem 
mikk.jarv@elva.ee või tel 517 0306 

 

Vallavalitsus müüb Puhja alevikus Reku tee 3 kinnistut kirjalikul enampakkumisel 

Elva vallavalitsus müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel kinnistu Reku tee 3, mille sihtotstarve on 100% ühiskondlike ehitiste maa. Kinnistu suurus on 5029 m². Enampakkumisest osavõtmiseks tuleb esitada vormikohane avaldus hiljemalt 10. juunil. 

Kinnistul asub kahekorruseline plekk-katusega puitehitis, mis on endine vallamaja. 

Büroohoone rekonstrueeriti 2002. aastal. Elektriküte (liitumine 3x380V, 80A), vee- ja kanalisatsiooniühendus, kamin, ATS, põrandatel linoleum ja vaipkate, asfalteeritud parkla, haljastus. Pilte kinnisvaraportaalis, SIIN

Kinnistu enampakkumise müügihinna algsuurus on 50 000 (viiskümmend tuhat) eurot. Avaliku kirjaliku enampakkumise tingimustega saab tutvuda SIIN ja vorm pakkumuse esitamiseks on SIIN

Enampakkumise tagatisraha, 5000 eurot, tuleb tasuda hiljemalt 10. juunil 2021. 

Vormikohane avaldus enampakkumisel osalemiseks koos lisadokumentidega tuleb esitada kirjalikult kinnises ümbrikus, märkega „Reku tee 3 pakkumus" hiljemalt 10. juunil 2021 kell 10 (s.t mitte postitemplit, vaid laekumist) Elva vallavalitsusele aadressil Kesk 32, Elva vald, Tartumaa, 61507 kas tähitult, lihtpostiga või käsipostiga vallamaja trepil asuvasse postkasti. Pakkumiste avamine 15 minutit hiljem samas majas. 

Lisainfo: 
Terje Korss, vallavaraspetsialist 
tel 53020888 või terje.korss@elva.ee

 

Verevi ääres toimusid liivaranna korrastustööd 

Teisipäeval, 18. mail algasid Verevi rannas liivaranna korrastustööd, mille käigus planeeriti pinda, eemaldati pilliroog ja toimus uue liiva pealevedu. 

Liivarandade parandustöid tehakse veel ka Arbi järve ääres, Ulila randumisalal ja Rannu paisjärve ääres. Peamiselt veetakse liiva juurde ja täidetakse uhtunud kohad. 

 Tegemist on igal aastal toimuvate korrastustöödega. 

 

ARENDUSVALDKOND

Vallavalitsus korraldab Peedu ravikodu detailplaneeringu ja H. Raudsepa 3 detailplaneeringu avalikud arutelud 

Elva vallavalitsus korraldab Elva linnas Vapramäe 9//11//13 kinnistu (ravikodu) ja H. Raudsepa 3 kinnistu detailplaneeringute avalikud arutelud. 

Elva vallavalitsus korraldab Elva linnas Vapramäe 9//11//13 kinnistu (ravikodu) detailplaneeringu eskiislahenduse avaliku arutelu 2. juunil kell 18 Elva kultuurikeskuses (Kesk 30, Elva linn).  Detailplaneeringu eesmärk on krundile ehitusõiguse võimaldamine Peedu ravikodu jaoks vajalike hoonete püstitamiseks. Detailplaneeringu avaliku väljapaneku ajal laekus selle kohta üksteist ettepanekut ja vastuväide, milles avaldati arvamust, et kavandatav tegevus ei sobi elamupiirkonda ning detailplaneeringu koostamine tuleks lõpetada. Detailplaneeringuga on võimalik tutvuda valla veebilehel: https://www.elva.ee/peedu-ravikodu-detailplaneering

Elva vallavalitsus korraldab Elva linnas H. Raudsepa 3 kinnistu detailplaneeringu avaliku arutelu 9. juunil kell 18 Elva vallavolikogu saalis (Kesk 32 Elva linn). Detailplaneeringu eesmärk on krundile ehitusõiguse võimaldamine ühe ridaelamu püstitamiseks. Detailplaneeringu avaliku väljapaneku ajal laekus selle kohta kolm arvamust, milles leiti, et ridaelamu ei sobi H. Raudsepa tänavale. Detailplaneeringuga on võimalik tutvuda valla veebilehel: https://www.elva.ee/planeeringud

Detailplaneeringute avalikel aruteludel selgitatakse detailplaneeringu koostamisel valitud lahendust, tutvustakse esitatud arvamusi, kuulatakse ära osapoolte arvamused ning püütakse leida planeeringukompromiss. 

Lisainfo: 
Maarika Uprus, planeeringuspetsialist 
maarika.uprus@elva.ee või tel 527 1860 

 

Vallavalitsus ootab erinevate projektide osas ettevõtjatelt hinnapakkumusi 

Vallavalitsus ootab mitmete eri projektide osas ettevõtjatelt hinnapakkumusi. 

Rämsi küla spordiväljaku projekteerimine ja ehitamine  

Elva vallavalitsus ootab ettevõtjatelt hinnapakkumust Elva vallas Rämsi külas asuva spordiväljaku projekteerimiseks ja ehitamiseks vastavalt lisatud tehnilisele kirjeldusele. Laekunud pakkumusi hinnatakse madalaima kogumaksumuse alusel. 

Tööde teostamise tähtaeg 31.10.2021 

Pakkumuse esitamise tähtaeg on 28.05.2021 kell 10. Pakkumus tuleb esitada e-aadressile elva@elva.ee

Lisaküsimustega palume pöörduda abivallavanem Mikk Järve poole, tel 51 70 306 või e-aadressil mikk.jarv@elva.ee

Hanke tehniline kirjeldus

----- 

Hellenurme paisjärve virgestusala rajamine 

Elva vallavalitsus ootab ettevõtjatelt hinnapakkumust Elva vallas Hellenurme külas asuva Hellenurme paisjärve virgestusala rekonstrueerimiseks ja täiendamiseks ning turvalise ja aktiivse avaliku ala loomist vastavalt lisatud ehitusprojektile. Laekunud pakkumusi hinnatakse madalaima kogumaksumuse alusel. 

Tööde teostamise tähtaeg 16.07.2021 

Pakkumuse esitamise tähtaeg on 28.05.2021 kell 10.00. Pakkumus tuleb esitada e-aadressile elva@elva.ee

Lisaküsimustega palume pöörduda abivallavanem Mikk Järve poole, tel 51 70 306 või e-aadressil mikk.jarv@elva.ee

Lisadokumendid: 

Ehitusprojekt

Asendiplaan

Maksumustabel

------- 

Puhja monumendiplatsi välisvalgustuse ehitustööd 

Elva vallavalitsus soovib hinnapakkumust Elva vallas, Puhja alevikus, Viljandi tee 24 kinnistul pargitee ja monumendi välisvalgustuse väljaehitamiseks. Tänavavalgustuse ehitustööd tulebteostada vastavalt Priimus-Projekt OÜ põhiprojektile töö nr 8-V-21. 

Töö teostamise aeg: 18. juuni 2021. 

Pakkumused palume esitada elektrooniliselt e-aadressile kaido.ilves@elva.ee hiljemalt 28.05.2021 kell 12. 

Pakkumuse kutse leiate SIIT

Ehitusprojekt asub SIIN

 

TURUNDUS JA TURISM

Teisipäeval, 18. mail osalesid Marika Saar ja Kertu Vuks Elva puhkepiirkonna turismiettevõtjate kohtumisel. 
Kertu ja Marika tutvustasid kultuuripealinna Tartu 2024 Elva valla eesmärke ning võimalusi turismiettevõtjatele. Peale selle tutvustas Brand Manual Elva turismipiirkonna brändistrateegia tööversiooni.  

    

 

KOOSTÖÖ JA KOGUKOND

Elva valla kaasamise hea tava ootab ettepanekuid 

Elva vallavalitsuse meeskond on koostamas kaasamise head tava, mille eesmärk on kaasamispraktika sõnastamine ja kokkulepitud hea tava järgimine. Ootame heale tavale tagasisidet 6. juunini. 

Tegemist on dokumendiga, millest lähtuvad igapäevatöös valla ametnikud ja teenistujad.  

Kaasamise hea tava koondab infot kaasamise üldiste põhimõtete kohta Elva vallas, selgitab lahti näiteks kogukondade kaasamise, kaasava eelarve ja eelarve koostamise protsessidega seonduva ning selgitab ruumilise planeerimisega seotud kaasamistegevusi.  

Kõik ettepanekud kaasamise hea tava täiendamiseks on väga oodatud! Ettepanekute esitamise tähtaeg on 6. juuni ning ettepanekuid saab esitada Elva valla e-teenuste keskkonna Spoku kaudu, SIIN.  

Tutvu dokumendiga SIIN

Lisainfo: 
Kertu Vuks, abivallavanem 
kertu.vuks@elva.ee või tel 5813 7086 

 

Elva valla Külade kärajad toimuvad 5. juunil Ulila suveaias

Elva valla järgmised Külade Kärajad toimuvad laupäeval, 5. juunil algusega kell 10 Ulila Suveaias. Kõik huvilised on oodatud.
Külade kärajate täpne päevakord alles täpsustub, aga muu hulgas räägime kindlasti Maal elamise päevast ja sellega seotud tegevustest.
PS! Üritus toimub õues, seega palume valida ilmastikule vastavad riided. Külade Kärajate hea tava on olnud see, et igaüks võtab midagi kaasa ühise kohvilaua jaoks.

Lisainfo:
Kertu Vuks, abivallavanem
kertu.vuks@elva.ee või tel 5813 7086

 

VARIA

Avati Veneetsia arhitektuuribiennaal ja Eesti paviljoni näitus „Plats" Väärikas kahanemine"

XVII Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti paviljonis avatakse nädalavahetusel näitus „Plats! Väärikas kahanemine" („Square! Positively shrinking") www.positivelyshrinking.ee, mis keskendub kahaneva elanikkonnaga väikelinnade elukeskkonna kvaliteedi parandamisele. Näituse kuraatorid on Jiří Tintěra, Garri Raagmaa, Kalle Vellevoog, Martin Pedanik ja Paulina Pähn. Näitusel on esindatud ka Elva keskväljak.

Projektiga "Hea avalik ruum" valminud keskväljakutega, sh Elva keskväljaku looga saate tutvuda SIIN.

Näituse kuraatorite sõnul on rahvastiku kahanemise põhjused globaalsed, kuid tagajärjed lokaalsed. „Üks viis, kuidas selle nähtusega võidelda, on keskenduda elukvaliteedi parandamisele ning kodukohatunnetuse ja -identiteedi tugevdamisele. Kvaliteetsel linnaruumil on selles võitluses väga oluline roll ning selle heaks saavad linnad ja arhitektid palju ära teha," selgitavad nad. 

Linnade kahanemine kogu Euroopas on laialt levinud probleem ja üleminekuperioodil 1989–1991 toimunud fundamentaalsete muutuste tagajärjel on see mõjutanud tugevalt postsotsialistlikku Ida-Euroopat, kus linnastumis- ja äärelinnastumisprotsessid on avaldanud kohalikele kogukondadele rohkem mõju kui väljaränne või madal sündimus. Nii on 2000. aastast alates on 47 Eesti linnast 45 kaotanud märkimisväärse osa oma elanikkonnast.

Linnaruumi kahanemise kõige ilmsemad tunnusjooned on tühjad ehitusplatsid ja mahajäetud tööstusalad, elamute valdavalt madal kvaliteet, inetult räämas hooned ja vähene investeerimine keskkonda, mis avaldavad elanikele negatiivset mõju ja hoogustavad allakäiku veelgi. 

„Plats! Väärikas kahanemine" uurib lähemalt deurbaniseerumisega seotud sotsiaalseid, majanduslikke ja keskkonnamõjusid ning pakub kahanevatele linnadele lahendusi uue identiteedi loomiseks hoonete lammutamise, aktiivse elamupoliitika, ajalooliste hoonete taastamise ja linnaruumi taaselustamise kaudu.  

Näitus, kus peamine roll on videoesitlustel, keskendub EV100 arhitektuuriprogrammi raames valminud projektile „Hea avalik ruum", mis on tähelepanuväärne näide kahanevate linnade linnaruumi sekkumisest. Eesti 100. aastapäeva puhul ellu kutsutud algatuse eesmärk oli anda 2020. aastaks uus nägu 15 Eesti linna keskusele ja avalikule ruumile. 2018. aastal valmisid Tõrva, Põlva, Valga ja Rapla keskväljak, 2019. aastal uuendati Võru ja Kuressaare keskväljak ning 2020. aastal valmisid Elva ja Rakvere keskväljak. 

17. Veneetsia arhitektuuribiennaali teema on „How will we live together?" („Kuidas me hakkame koos elama?") ning selle peakuraator on Liibanoni arhitekt Hashim Sarkis. Eri riikide kuraatoreid julgustatakse mõtlema, kuidas saaks arhitektuur lahendada üleilmseid probleeme, mis nõuavad ühist tegutsemist. 

„Nõudlus hea elukeskkonna järele üha kasvab, pole oluline, kus ja kuidas me üheskoos elame. Näituseprojekt „Plats! Väärikas kahanemine" aitab teadvustada arhitekti olulist rolli ja vastutust elukeskkonna kvaliteedi eest seismisel ja selle tõstmisel," vastavad Eesti paviljoni kuraatorid Sarkise üleskutsele.

Inimeste igapäevaelu täielikult ümber korraldanud epideemia on muutnud selle arutelu veelgi oulisemaks: „Asjade tegelik väärtus saab selgeks siis, kui me neist ilma jääme," lisab Eesti paviljoni komissar, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg. „Praegused olud on ilmekalt näidanud inimeste vajadust näost näkku suhtlemise ja kvaliteetse ruumi järele, kus niisugune suhtlus aset võiks leida."

Eesti Arhitektuurikeskuse eestvedamisel käivitati Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalevate riikide ühine digiplatvorm Biennale Pavilions (www.biennalepavilions.com). Platvormi koondab kokku info ettevõtmises osaleva 20 rahvuspaviljoni näituste kohta, lisaks on võimalik selle kaudu osa saada paviljonide avasündmustest. Biennalepavilions.com eesmärk suurendada biennaalist osasaajate arvu ja tõsta rahvuspaviljonide ekspositsioonide väärtust ning nähtavust. Loodud platvorm ei asenda küll füüsilisel kujul toimuvat põhisündmust, kuid suurendab selle mõjukust.

 

JUHTIMINE

Vallavolikogu 24. mai istungi eelinfo

Elva vallavolikogu XLI istung toimub 24. mail kell 16 veebikeskkonnas Volis. Istungist toimub ka otseülekanne Elva valla Youtube'is. Istungi päevakorras on neli otsuse ja üks määruse eelnõu. Kaks päevakorrapunkti on ettekanded.

Sihtasutus Elva Teenused tegevusülevaade. Elva Teenused on Elva vallale kuuluv sihtasutus, mille eesmärk on valla asutustele toitlustus- ja haldusteenuse pakkumine. Sihtasutuse juhataja Krista Loog annab ülevaate asutuse tegevusest ja tulevikuplaanidest.

Abivallavanemale umbusalduse avaldamine. Fraktsioonide Elvamaa Esimesed ja Elva Vallakodanik üheksa liiget liiget esitasid 26. aprillil 2021 umbusaldusavalduse abivallavanem Kertu Vuksile. Allakirjutanud leiavad, et Kertu Vuks on abivallavanemana vastutav Verevi rannaala detailplaneeringu menetlemisega tekitatud kahjude eest, milleks on umbusaldajate arvates vallajuhtimise maine kahjustamine, kohaliku omavalitsuse aluspõhimõtete eiramine ja planeeringu menetlemisel olulist tähtsust omava informatsiooni varjamine volikogu liikmete eest.

Detailplaneeringu kehtetuks tunnistamise algatamine. Fraktsioonide Elvamaa Esimesed ja Elva Vallakodanik poolt esitati eelnõu, millega soovitakse algatada Verevi järve rannaala detailplaneeringu kehtetuks tunnistamise menetlus ja antakse vallavalitsusele ülesanne eelnõud menetleda vastavalt planeerimisseadusele. Eelnõu esitajad põhjendavad kehtetuks tunnistamise vajadust sellega, et detailplaneeringu menetlemisel ei arvestatud rahandusministeeriumi ettepanekutega kaaluda ehitusõiguse asjakohasust ja kogukonna arvamusega, et ujula sobib rohkem spordihoone juurde kui Verevi randa.

Määruste kehtetuks tunnistamine. Enne Elva valla moodustamist kehtestatud määruste kehtetuks tunnistamise vajadus tuleneb asjaolust, et Elva vallavolikogu või Elva vallavalitsus on vastu võtnud uusi õigusakte, mis juba reguleerivad teatud valdkondi kogu valla territooriumil. Osa kehtetuks tunnistamisele suunatud määrusi ei ole enam asjakohased, sest neid ei saa kasutada, kuna seadus on muutunud ja määruse õiguslik alus on ära langenud.

Mittetulundusühinguga Rannu Jahiselts jahitegevuse korraldamiseks lepingu sõlmimine. MTÜ Rannu Jahiselts esitas vallavalitsusele avalduse, milles ta soovib vallaga sõlmida lepingu Rannu piirkonnas Elva vallale kuuluvatel kinnistutel jahi pidamiseks. Eelnõu järgi sõlmitakse leping kümneks aastaks. Jahti on lubatud pidada üksnes jahimaal – see on jahiuluki vabaks elamiseks sobiv ja jahipidamiseks kasutatav ala. Jahimaa hulka ei arvata planeeringuga määratud linna, alevi ja aleviku ning küla selgelt piiritletav kompaktse asustusega alad (tiheasustusalad), samuti puhke- ja virgestusalad. Jahimaa alla ei kuulu ka kaitseala vööndid, kus jahipidamine on looduskaitseseaduse või kaitseala kaitse-eeskirjaga keelatud. Selleks, et ulukite arvukust tõhusamalt reguleerida, on vajalik avalikes huvides sõlmida leping kohaliku jahiseltsiga ka kohalikul omavalitsusel. Tõhusama reguleerimise üks hoob on juba see, kui maaomanik lubab oma maal jahti pidada ööpäev läbi. See aga eeldabki vastava kokkuleppe sõlmimist.

Mittetulundusühingule Kirepi Kogukond vallavara tasuta kasutusse andmine. MTÜ Kirepi Kogukond on esitanud taotluse Kirepi külas asuva Külaplatsi nimelise kinnistu kasutusse saamiseks, et luua lisavõimalusi kogukonna ürituste korraldamiseks Kirepi elanikele. Eelnõu järgi antakse kinnistu tasuta kasutamiseks kümneks aastaks. Kogukonnal on kavas Külaplatsi kinnistule ehitada laululava, rajada lõkkeplats ning laste mänguväljak. MTÜ Kirepi Kogukond kavatseb taotleda erinevaid projektitoetusi eelnimetatud ala korrastamiseks ja seal puhkeala arendamiseks ning seetõttu on otstarbekas pikemaajalisem kasutusse andmine. Kogu ala jääb avalikku kasutusse ning loob lisavõimalusi nii Kirepi küla kui ka teistele valla elanikele puhkeala kasutuseks ja vaba aja veetmiseks.

Vallavalitsuse tegevusülevaade. Vallavanem Heiki Hansen teeb istungil ülevaate vallavalitsuse, osakondade ja valla hallatavate asutuste tööst.

Istungile esitatud eelnõudega ja materjalidega saab tutvuda SIIN

Volikogu istung on avalik. Istungil toimuvat saab vaadata otseülekandena Elva valla Youtube-i keskkonnas ja VOLIS-keskkonnas.

 

KANTSELEI

Vallavalitsus otsib oma meeskonda õigusnõunikku

Elva vallavalitsus otsib oma meeskonda täistööajaga õigusnõunikku, kelle peamine tööülesanne on vallavalitsuse tööd reguleerivate õigusaktide ja muu vajaliku dokumentatsiooni koostamine ja juriidilise korrektsuse tagamine. Kandideerimise tähtaeg on 3. juuni 2021.

Õigusnõuniku peamised tööülesanded on:

 • vallavalitsuse tööd reguleerivate õigusaktide ja muu vajaliku dokumentatsiooni koostamine ja juriidilise korrektsuse tagamine;
 • vallavalitsuse teenistujate ja vajadusel valla asutuste nõustamine õigusvaldkonna küsimustes;
 • vallavalitsuse huvide esindamine kohtuvaidlustes.

Kandidaadilt oodatakse:

 • magistrikraadi õigusteaduses või sellele vastav kvalifikatsioon (võib olla ka omandamisel);
 • häid teadmisi haldusõigusest;
 • head suhtlemis- ja eneseväljendusoskust nii kõnes kui ka kirjas;
 • head argumenteerimisoskust, analüüsivõimet ja kriitilist mõtlemist;
 • kasuks tuleb ka varasem õigusalane töökogemus (soovitavalt riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuses).

Tööle asumise aeg on kokkuleppel.

Ametikoha ametijuhendi leiate SIIT.

Kandideerimiseks tuleb esitada hiljemalt 3. juuniks 2021 (k.a) oma CV ja motivatsioonikiri koos palgasooviga e-aadressile elva@elva.ee.

Lisainfo:
Salle Ritso, vallasekretär
salle.ritso@elva.ee või tel 730 9893

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 2. august 2021 Kogu päev NEET staatuses
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 26. juuli 2021 Kell 9 osakonnajuhatajate ja
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 19. juuli 2021 Kell 9 osakonnajuhatajate ja
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4