« Tagasi

Elva vallavalitsuse nädalakiri 10.08-16.08.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 10.08.–16.08.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

ELVA ELAMUSFESTIVAL

Elva Elamusfestival meelitab põnevate ja positiivselt iseäralike elamustega

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub sel laupäeval, 22. augustil Elva linnas Verevi järve ääres. Festivalilt leiab põnevaid elamusi igas vanuses külastaja.

Sel aastal on Elamusfestival haaranud endaga kaasa kogu Tartumaa, mis tähendab, et kaasatud on Elva, Nõo, Kastre, Kambja, Peipsiääre, Luunja ja Tartu vallad. Festivalil pakuvad elamusi Tartumaa valdade loomeettevõtjad, peale selle on lastele ja noortele eraldi noorteala- ja lava.

Elamusfestivali üks iseäralikumaid maitseelamusi saab kindlasti olema L-Kõrtsi talu käsitööna valminud looduslike siirupite assortii. „Kui te ei ole kunagi maitsnud näiteks kuusevõrse-, kadaka-, männikäbi-, või kasepungasiirupit, siis tasub kindlasti festivalile tulla ja need maitsed järele proovida," kirjeldas Elva vallavalitsuse kultuurispetsialist Margit Kink.

Peale selle on festivalil kohal ka BirchLagoon OÜ, kelle tehtav Kaseglögi sai sel aastal Eestimaa Talupidajate Keskliidult tiitli „Parim alkoholivaba jook 2020". „Peale põnevate kasemahlade on neil plaanis välja tulla ka uue tootega – kasemahlast toodetud veiniga. Festivalil saab nende plaanide kohta kindlasti juba rohkem teada," lisas Kink.

Laste- ja noortealal saab osaleda erinevates töötubades ning uudistada huvialamessil, missuguseid vaba aja veetmise võimalusi pakuvad Tartumaa noorte- ja huvikeskused. Lapsed ja noored saavad näiteks tutvuda ka Põhjala talu lokkis karvaga kitse Jossi ning toreda süsimusta lambaga. 

Peale selle on festivalil võimalik teha tutvust kelgukoeraga, osaleda vanausuliste suhkrukeetmise töötoas, õppida lõhnu looma, lasta end pingetest vabastada ja nautida lõõgastavat massaaži või nuusutada erinevaid lõhnu. „Samuti saab proovida kätt villa kraasimises ja lõnga ketramisest, mõistatada kodaverekeelsete sõnade tähendust ja proovida potikedral treimist," rääkis Kink.

Põnevamatest maitseelamustest tasub festivalil üles otsida Maarja Jahikoja jahimehed, sest nemad valmistavad lõkkel metsloomahautist. Samuti saab maitsta erinevaid käsitöötooteid ning kõikvõimalikke küpsetisi ja toite. „Kes aga tahab natuke ekstreemsemaid elamusi ja end proovile panna, saab katsetada põgenemistelgist väljapääsemist," ütles Kink.

Elva Elamusfestival algab kell 13 Verevi järve ääres ning kestab kella 18ni. Laste- ja noorteala tegevused algavad kell 11. Kella 18st algab kontsert, millele paneb meeleoluka punkti Svjata Vatra. 

Elamusfestivalile on oodatud kõik huvilised, mess ja õhtune kontsert on külastajatele tasuta. Festivalikülastajal tasub aga meeles pidada, et haigussümptomitega ei tohi festivalile tulla, festivalialal on olemas desinfitseerimisvahendid (sh iga ettevõtte juures) ning riskirühmadel soovitame kanda maski.

Tartumaa valdade pakutavaga saab end täpsemalt kurssi viia festivali kodulehel: https://elamusfestival.elva.ee/

Peale selle toimub samal päeval ka Elva Elamusjooks, mille kohta saate rohkem lugeda SIIT.

Tuletame ühtlasi meelde, et sel päeval on Elvas festivali tõttu suletud Tartu maantee alates Supelranna tänavast kuni Tartu mnt 13/1 ning Järve tänava lõik Tartu maanteest H. Raudsepa ristini.

KULTUUR
Esmaspäeval, 10. augustil osalesid Margit Kink ja Merilyn Säde kohtumisel Tartumaa kultuurijuhtidega seoses Elva Elamusfestivaliga. Koosolekul räägiti läbi festivali kommunikatsioonitegevused, arutleti ohutusreeglite üle ning pandi paika viimased olulised detailid. Elamusfestival toimub juba 22. augustil ning selle kohta saab lähemalt lugeda: https://elamusfestival.elva.ee/
Teisipäeval, 11. augustil toimus projektitoetuste komisjoni kohtumine, kus osalesid Maano Koemets, Toomas Järveoja, Marika Saar, Mare Tamm, Kertu Vuks, Margit Kink ja Merilyn Säde. Hinnati laekunud projektitoetuste taotlusi ning arutati olemasoleva toetuskorra probleemkohtade üle. Lepiti kokku, et 19.09 toimuvatel Külade Kärajatel tutvustatakse vallavalitsuse ootuseid projektitoetuse taotlustele ning selgitatakse ja harjutatakse  töötoa raames projektitoetuste taotluste kirjutamist, et tagada nende parem kvaliteet.  
KOMISJONID

Kolmapäeval, 12. augustil toimus arengu- ja planeeringukomisjoni koosolek, kus osalesid Mikk Järv, Kertu Vuks ja Maarika Uprus. Maarika Uprus tutvustas üldplaneeringu protessi ning kutusus kõiki huvilisi jälgima veebilehte uldplaneering.elva.ee. Septembris valmib ideekorje kaart, kus saavad kõik oma ettepanekuid ja ideid esitada. Lisaks tutvustati käimasolevaid planeeringuid ning suuremaid arendusprojekte. 

Koosolekul osalesid ka AB Artes Terrae ja OÜ Alkrael esindajad, et tutvustada Verevi rannaala detailplaneeringut ning keskkonnamõjude hindamise tulemusi. Komisjon toetas Verevi detailplaneeringu vastuvõtmist (6 poolt, 1 vastu). Komisjon arutas ka Elva linnas Vapramäe 9//11//13 kinnistu osas Elva linna üldplaneeringut muutva detailplaneeringu algatamist ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamata jätmist. Komisjon toetas planeeringu algatamist (6 poolt, 2 vastu).  

JUHTIMINE
Esmaspäeval, 10. augustil toimus investeeringuobjektide planeerimise arutelu, kus osalesid Toomas Järveoja, Marika Saar, Heiki Hansen, Mikk Järv, Imbi Rõivassepp ja Inna Rebane. Arutelu käigus valmistati ette uut eelarvestrateegiat ning projektitoetusi riigipoolsete vahendite taotlemiseks.  
ARENG JA PLANEERING

Esmaspäeval, 10. augustil osales Kertu Vuks Targa linna projekti intervjuul. Tegemist on Targa Linna Tippkeskuse FinEst Twins algatatud projektiga, mille eesmärk on algatada pikaajalisi targa linna teadus-arendustegevusi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli (projekti koordinaator), Eesti riigi (Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Haridus-ja teadusministeerium), Aalto Ülikooli ja Helsingi linnaga (Forum Virium Helsinki).

Intervjuule eelnes küsimustiku täitmine, mis saadeti kõikidele omavalitsustele. Küsimustik keskendus  viiele valdkonnale: transport, energia, ehitus-arhitektuur, valitsemine ja andmed. Intervjuu käigus keskenduti Elva valla tegevustele ja tulevikuootustele nimetatud valdkonnas. Kertu Vuks tutvustas Act Now projekti tegevusi ning selgitas, kuidas on kasutatud digitehnoloogiaid kaasamisprotsessides. Pikemalt peatuti ka sõidujagamisteenuse ja nõudetranspordi ning big data kasutamise  teemadele. 

Tulevikus viiakse igas nimetatud valdkonnas läbi kaks pilootprojekti, kaasates igasse neist vähemalt ühe Eesti linna. Targa linna pilootprogrammi kogueelarve on 15 miljonit eurot ja seda rahastavad Haridus- ja teadusministeerium ning Euroopa Komisjon (H2020 grant 856602). Intervjuu käigus keskendusime Elva valla tegevustele ja tulevikuootustele nimetatud valdkondades.  

Kolmapäeval, 12. augustil toimus üldplaneeringu juhtrühma koosolek,mille teema oli ehitusõigus. Juhtrühm arutas ehitusõiguse teemat tihe- ja hajaasustuse piirkonnas. Arutelu käigus vaadati üle erinevates ühinenud piirkondades kehtivad ehitusõigused ning kaaluti neid Elva valla ühtses kontekstis.  
Kolmapäeval toimus “Hea avalik ruum” keskväljakute kohtumine, kus osalesid Kertu Vuks ja Jaanika Saar. Kohtumise eesmärk oli Põlva, Võru, Valga ja Tõrva linna esindajatega kokku leppida edasised tegevused, mis valmistavad ette Hea avalik ruum projektide esindamist Veneetsia Arhitektuuribiennaalil mais 2021. Valmimas on keskväljakute infot koondav veebileht estoniansqueres.eu, ühine turismimarsruut, mis ühendab kõiki keskväljakuid ning infomaterjalid. Arutati ka ühise ristturunduskampaania korraldamist sügisel 2020. Pärast kohtumist tutvustati külalistele Elva keskväljaku galeriis olevat näitust ning Elva spordihoonet.
KOGUKOND
Reedel, 14. augustil osalesid Toomas Järveoja ja Kertu Vuks kohtumisel Põlvamaa külavanemate ja vallavalitsuse esindajatega. Üheskoos arutati kaasava valitsemise rakendamise võimalusi. Kertu Vuks tutvustas kaasava eelarve korraldamist ja kogemust Elva vallas, lisaks avatud valitsemise aluseid ning projekti- ja tegevustoetuste korda ning Elva valla praktikat selle elluviimisel.

Oma tegemisi tutvustasid Kirepi külaselts ja külavanem Marju Jõks ning Aakre külaseltsi üks eestvedaja Sirle Lüüs. Pärastlõunal külastati Elva keskväljakut, Tartu maantee koolihoone juurde kaasava eelarve raames loodud liikumisparki, Palupera kollast akent ja välijõusaali ala, Aakre rahvamaja ja selle ümber külaseltsi eestvedamisel loodud väliala ja kõlakoda ning vaadati üle ka Kirepisse kaasava eelarve raames paigaldatud bussipeatuste valgustussüsteemid. 

/Foto: Ahti Bleive/

Laupäeval, 15. augustil osales Kertu Vuks Paides toimunud Arvamusfestivalil. Sel korral toimus festival pisut teistmoodi kui varasemalt – osalejate arv oli piiratud, kuid sellest hoolimata jagus kaheks päevaks põnevaid arutelusid väga erinevatel teemadel. Näiteks arutati laupäeval strateegiliste arengute kavandamise teemal “Kas arengukavad on katki? Parandame koos ära!” kus diskuteeriti arengukavade (sh eelkõige riiklike strateegiliste dokumentide) tuleviku üle. Väga põnev ja vastakaid argumente tekitas kuulajaskonnas arutelu “Milline on ettevõtete roll soolises palgalõhes ja kuidas seda vähendada?” Arutelus osalesid nii teadlased, kes teemat uurivad kui ka personalivaldkonna praktikud.  

Peale arutelude toimus nii reede kui ka laupäeva õhtul Festivaliklubis üritus “Demokraatia trenn”, mis on aktiivne “treeningprogramm”, kus tugevdatakse demokraatia arenguks vajalikke “lihaseid” nagu aktiivne kuulamine, suuline eneseväljendus, erimeelsus, kaasatõmbamine, kompromiss, empaatia, oma arvamus, aktivism –  harjutada oli võimalik kõiki neid oskuseid.  

Abivallavanem Marika Saar käis 15. augustil Valguta tervisepäeval, kus toimus välijõusaali avamine ja palju toredaid suviseid võistlusi ja esinemisi. Üritusel anti üle ka tänukiri Elva vallavalitsusele. 
Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Esmaspäev, 21. september 2020 Kell 9 Vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek  Kell 10 Vallamajandusosakonna koosolek  Kell 10 Finantsosakonna
Esmaspäev, 14. september 2020   Kogu päev Laura Kuusk ja Eve Jõgi Tervise Arengu Instituudi koolitusel “Laste seksuaalne väärkohtlemine ja
 
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4