« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri: 1.07–7.07.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 1.07.–7.07.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

KULTUUR

Neljapäeval, 4. juulil osales Marika Saar Vabariigi Presidendi kutsel laulu- ja tantsupeo tänuüritusel. 

Laupäeval, 6. juulil osalesid Maano Koemets, Toomas Järveoja, Mikk Järv, Marika Saar ja Kertu Vuks laulu- ja tantsupeo rongkäigus.  

ARENDUSVALDKOND

Kolmapäeval, 3. juulil kohtusid Heiki Hansen ja Mikk Järv Eesti Andmesidevõrgu esindajatega. Eesti Andmesidevõrk on tänaseks lõpetanud liitumistaotluste vastuvõtmise ja hakkab peagi projekteerima ja ehitama kiire interneti ühendusi. Arutati valguskaabli ühenduskohti, piiranguid ja muid tingimusi, mida tuleb ehitusega seoses arvestada.  

Neljapäeval, 4. juulil toimus Elva spordihoone ehituskoosolek. Tänaseks on paigaldatud vundamendivaiad ja esimesed hoone talad ning toimub müüriladumine. Edasi jätkub töö välisseinte talade paigaldamisega. Ehitus on graafikus ning hoone karp on plaanis kinniseks saada septembriks. 

PLANEERING

Teisipäeval, 2. juulil osalesid üldplaneeringu juhtrühma koosolekul Heiki Hansen, Mikk Järv, Maarika Uprus, Kristjan Vilu, Kullo Laos, Allan Allik ja Jaanika Saar. Arutati Maanteeameti poolt üldplaneeringule saadetud riigiteede kitsenduste, sh tänava ja riigitee kaitsevööndi vähendamise ja suurendamise ettepanekuid.  

VALLAMAJANDUS

Riigihangete registris avaldati riigihange kütteõli ja täishooldusteenuse ostmiseks vallaobjektidele Aakres, Kongutas ja Rannus kahel talveperioodil. Pakkumusi oodatakse 6. augustiks. 

KOGUKOND

Elva vald korraldab konkursi “Elva valla kaunis kodu 2019” 

Elva Vallavalitsus kutsub kõiki aktiivseid elanikke märkama Elva vallas asuvat kaunist kodu ja aeda ning esitama neid „Elva valla kaunis kodu 2019" konkursile. Sellel aastal saab konkursile esitada kandidaate neljas kategoorias: 

  • Kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja ja ridaelamu); 
  • Kaunis kortermaja (korrusmaja või korrusmajade kogum); 
  • Kaunis ehitis (ühiskondlik ehitis s.o rahvamaja, koolimaja vmt, tööstushoone või hoonete kompleks, kauplus, vaatetorn jms); 
  • Kaunis avalik ruum (looduskaunis koht, supelrand, spordiväljak, avalik park või väljak vms). 

Komisjon vaatab laekunud objektid üle ning lepib kodude omanikega kokku nende külastamise. Hindamisel arvestatakse järgmist: 

  • Terviklikku ruumimõju s.o ansamblilisus, harmoonilisus või kontrastsus, lahenduse idee originaalsus, funktsionaalsus, omapärast tulenevate võimaluste nutikas kasutus; 
  • Üldist heakorda s.o kinnistu ja hoonestuse korrastatuse ning juurdepääsuteede seisund; 
  • Haljastuse lahendust s.o muru, lillede, ilupuude ja – põõsaste valik, kompositsioon; 
  • Väikevormide lahendust s.o lipumasti, skulptuuride, piirdeaedade ja väravate, väikehoonete (lehtlad), mänguväljakute, basseinide, välisvalgustuse jms olemasolu, seisukord ning ruumipaigutus. 

Konkursi tulemused avalikustatakse Elva valla kodulehel, infolehes, Facebooki lehel ning Elva valla äpis. Parimaid kodusid tunnustatakse Elva valla kogukondade tunnustamise üritusel 2019. aasta sügisel ning kategooriate võitjad esitatakse „Eesti kaunis kodu 2020" maakondlikku vooru. 

Anna meile kaunist kodust teada hiljemalt 30. augustiks e-aadressil elva@elva.ee märgusõnaga „Kaunis kodu", saates meile kauni kodu foto, selle omaniku e-maili aadressi ning telefoni numbri, et saaksime oma küllatulekust ette teatada.  Teavita ka omanikku tema kandidatuuri ülesseadmisest. 

VARIA

Elva Kesk tänav sai endale asfaltrüü

Täna, 4. juuli öösel teostati Elva raudteejaama juures asfalteerimistöid, mis tähendab, et kogu Elva Kesk tänav on tänaseks saanud asfaltkatte. Siiski ootavad keerulisemad tööd alles ees.

Eelmisel ja üle-eelmisel nädalal tegeleti Kesk tänaval aktiivselt asfaldi aluskihi paigaldamisega ning nüüdseks on tänav saanud ka teise asfaldikihi. Ehitajad pingutasid, et Shell Helix Rally Estonia Elva linnakatse ajaks oleks Kesk tänav kindlasti asfalteeritud.

Elva vallavanem Toomas Järveoja avaldas heameelt, et ehitaja on töödega graafikus püsinud. „Oleme ehitustöid saanud jälgida päris lähedalt ning rõõm on olnud näha, et töid teostatakse graafiku järgi. Järgmiste tööde puhul on kindlasti juba ka linnarahvale konkreetsemalt näha arenguid ja seda, et tänavapilt ja kogu linnasüda muutub aina kaunimaks,“ ütles Järveoja.

RTS Infraehituse objektijuht Kristen Veibri ütles, et kuigi osa tööst on tehtud, ootab väga palju alles ees, sealhulgas erinevate detailidega töötamine. „Nüüd tuleb paigaldada suures mahus kivisillutist,“ sõnas Veibri. Peale seda saab ette võtta Kesk tänava ja pargi alale kavandatud pinkide, mänguväljakute, taimestiku, tänavavalgustuse jms rajamise.

Tema sõnul ootab ka Arbi järveäärne ala mahukamate ehitustööde tegemist. „Tänaseks oleme jõudnud terrassi tarbeks paigaldada vaiad ning tegemises on metallkarkass ja sellele rajatav puit-terrass. Sinna peale paigutatakse veel omakorda erinevad linnaruumi kujundavad elemendid,“ kirjeldas Veibri.

Kesk tänava ja selle lähiümbruse ehitustööde tähtaeg on 29.10.2019.

Riigihange „Elva Kesk tn ja lähiümbruse rekonstrueerimine“ kuulutati välja eelmise aasta septembris. Pakkumuse esitasid kaheksa ettevõtet. Parimaks pakkumuseks osutus OÜ RTS Infraehitus ja Wesico Project OÜ ühispakkumus summas 2 662 537, 56 eurot ilma käibemaksuta.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti, ehitustööde ning nende kulgemise kohta saab lähemalt lugeda Elva valla blogist aadressil blogi.elva.ee.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist, toetuse suurus on 1 010 000,60 eurot.

/Foto: Kayvo Kroon/

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

 
Esmaspäev,   10 . august 2020   Kell 9 osakonnajuhatajate ja vallavalitsuse koosolek   Kell 9.30 Piret Hallast ja Hille  Deede
Esmaspäev,   3. august 2020   Kell  9 vallavalitsuse ja osakonnajuhtide koosolek   Kell 9 Eva  Kuslap  Elva Haiglas projekti
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4