« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 05.-11.09.2022

 

 

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 

Tuletame meelde, et vallavalitsuse ametnikega on võimalik kohtuda vaid eelnevalt kokkulepitud ajal. Soovitame ametnike poole pöörduda eelkõige e-kanalite kaudu.

 

  ARENG JA PLANEERING  

 


Elva valla arengukava ja eelarvestrateegia oli kuni 7. septembrini avalikul väljapanekul 

Elva valla arengukava ja eelarvestrateegia oli avalikul väljapanekul 24. augustist kuni 7. septembrini. Sel perioodil toimusid avalikud arutelud 31. augustil Puhja Seltsimajas, 5. septembril Rõngu Rahvamajas ja 6. septembril Elva Kultuurikeskuses. Lisaks toimusid 3. septembril Ulila Keesikojas Külade Kärajad, mille raames samuti arengukava- ja eelarvestrateegia teemadele keskenduti.  

Kokku laekus avaliku väljapaneku raames (sh piirkonnakogudest) ligi 90 ettepanekut. Mitmed ettepanekud puudutasid teede investeeringute kava, sealhulgas erinevate teede korrastamise ja kergteede rajamise vajadusi. Lisaks tuli mitmeid piirkonnaspetsiifilisi ettepanekuid investeeringuvajaduste kohta. Arengukavale ja eelarvestrateegiale laekunud ettepanekud ja vallavalitsuse arvamuse ettepanekute kohta leiab arengukava- ja eelarvestrateegia lisamaterjalidest siit →


 

Elva valla punamonumentide eemaldamisest ja sõjahaudade ümbermatmisest 

Elva vallavalitsus on esitanud avalduse järgnevate sõjahaudade ümbermatmiseks ja punamonumentide eemaldamiseks:

 • Elvas, Tartu mnt 10 (komisjoni otsus tehtud);
 • Rõngu alevikus, ausambaplatsi kinnistul olev Vabadussõjas ja II maailmasõjas hukkunute ja terroriohvrite ühishaud ja hauamonument;
 • Aakre külas, Mõisa tee 10 II maailmasõjas hukkunute ühishaud ja mälestusmärk;
 • Palupera külas, Palupera põhikooli kinnistul Vabadussõjas hukkunute ühishaud. 

Lisaks on avalduses palutud kaaluda:

 • Mäeselja külas, Puhja kalmistul II maailmasõjas hukkunute ja terroriohvrite ühishaua ja hauatähise sobivust;
 • Vallapalu külas, Palumetsa kinnistul asuva II maailmasõjas hukkunute ühishaua mälestiseks olemise staatuse muutmist;
 • Rebaste külas, Oonametsa kinnistul Vabadussõjas hukkunute ühishaua ning Rebaste külas, Nagla kinnistul asuva Kasumetsa mälestusmärgi ”Au II maailmasõjas hukkunutele” sobivust. 

Nende monumentide osas pole Kaitseministeeriumi sõjahaudade komisjon veel otsust teinud, kuid Elva vallavalitsusele on edastatud eelinfo, et nende haudade ümbermatmiseni 2022. aastal ei jõuta.  


 

Valminud on elanike, ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste energiatõhususe meelsusuuring 

Kantar Emor on läbiviinud uuringu, mille eesmärk on anda erapooletu teadmine Eesti kodutarbijate, kohalike omavalitsuste esindajate ja ettevõtjate teadlikkusest ning meelsusest energiatõhususe valdkonnas. 

Uuringu tulemustega on võimalik tutvuda siin →

 

 

  SOTSIAAL JA TERVIS  

 

7. septembril toimus Väärikate Ülikooli uue hooaja esimene loeng 

Väärikate Ülikooli kolmanda hooaja avaloeng toimus Elva Kultuurikeskuses, kus erukindral Ants Laaneots rääkis Venemaa agressioonist Ukrainas ning muutunud julgeolekuolukorras Euroopas. Kohal oli palju huvilisi ning väga suur rõõm oli näha, et osalejate seal oli tavapärasest enam ka mehi.  

Väärikate Ülikool on Tartu Ülikooli elukestva õppe üks olulisi tegevusi eesmärgiga aidata kaasa aktiivse eluhoiaku kujundamisele. Elvas toimuvad loengud üks kord kuus iga kuu esimesel kolmapäeval. 

Järgmine loeng toimub 5. oktoobril ning siis astub kuulajate ette Ene Ergma, kes räägib astrofüüsikast. 

 


 

7. septembril toimus koostöökohtumine SA Elva Laste- ja Perekeskuse ning SA Lapse Heaolu Arengukeskusega

Sel sügisel avab Elvas uksed ennetustöökeskus peredele, mille eesmärk on toetada lastega peresid alates lapseootusest kuni kooliminekuni. Perepesa kaubamärki kandvad ennetustöökeskused on Eestis tegutsemas juba Türil, Viljandis ja Põltsamaal ning peatselt ka Elvas ja Tartus. Elva ruumides on remont lõppenud ning hetkel toimub sisustamine.

Koostöökohtumisel kahe sihtasutusega arutati keskuse sisulisi tegevusi, mille hulka saavad kuuluma nii perekooli loengud raseduse ajal, ämmaemandate koduvisiidid peale beebi sündi, avatud mängutuba koos juhendatud tegevustega, lapsevanematele suunatud loengud ja koolitused ning vajadusel ka psühholoogiline nõustamine. 

 

 

  HARIDUS, KULTUUR JA NOORSOOTÖÖ  

 

Ootame kandidaate haridusvaldkonna tunnustustele!

Veel kuni 20. septembrini 2022 saab esitada kandidaate haridustöötajate tunnustustele. Elva vald annab välja järgmised haridusvaldkonna aunimetused:

 • Aasta hariduse tegu
 • Aasta hariduse sõber
 • Aasta noorõpetaja
 • Aasta kooliõpetaja
 • Aasta klassijuhataja
 • Aasta lasteaiaõpetaja
 • Aasta huvihariduse õpetaja
 • Aasta tugispetsialist
 • Aasta taustajõud

Esita aunimetuse kandidaadiks õpetaja või haridusvaldkonna inimene, kes 2021/22 õppeaastal eriliselt sütitas, panustas ja silma paistis. 

Kandidaate saab kuni 20.09.2022 esitada kolmel viisil:

Täpsem info ja statuut: www.elva.ee/valdkondlikud-tunnustused

 

 


Laagrisuvi Elva Huviala- ja Koolituskeskuses
 

Kuigi suvi möödub Elva Huviala- ja Koolituskeskuse huviringides puhkuse lainel, siis suve jooksul korraldati siiski 6 eriilmelist laagrit lastele ja noortele vanuses 6-15, kus noored said tutvuda erinevate huviringide tegevustega. Kokku võõrustati huvilaagrites 93 õpilast Elvast Tallinnani. 

Laagrisuve alustas 10.-12. juunil toimunud „Vahvalt laagris“, kus osalesid 7-9 aastased noored, kes said harjutada kätt nii väikekandle mängus kui erinevate kunstitööde loomises. Lisaks valmistati lihtsaid ja maitsvaid toite, näiteks puuviljavardaid ja lõbusaid võileibu. Grupitunnetuse loomiseks viisid õpetajad läbi põnevaid õuemänge. Lastele meeldis laager väga. Juhendajana sai käe valgeks ka 17-aastane huviringi õpilane Anete Saadjärv.

14.-18. juunil toimus juba teist aastat järjest pärimusmuusikalaager. Kohale oli tulnud 25 noort pillihuvilist nii Tallinnast, Karksi-Nuiast, Tapalt kui ka Elvast. Laager oli ööbimisega. Kuue juhendaja käe all sai õppida nii mandoliini, ukulelet, väikekannelt, karmoškat, trumme kui ka torupilli. Viie päeva jooksul jõudsid noored õppida uusi pille, laulda, joonistada, tantsida, mängida ja jämmida nii palju kui süda lustis. Pillimänguhuvi aitasid sütitada ka ansambel Tradimuse noored, kes andsid teisel laagripäeval noortele üllatuskontserdi.

27.-29. juunil leidis aset digikunsti- ja animatsioonilaager. Digikunstis said laagrilised digilauaga joonistada ägedaid kleepse, videotöötlusega tutvumiseks tehti valmivale animatsioonile algus- ja lõputiitrid ja otsiti multikale helisid. Kolme päeva jooksul valmisid animatsioonid, tehnikatena kasutati lamenukk- ja/või plastiliini animatsiooni. Köögis valmistati lõunasöögiks makaronisalatit, viineripirukaid, tikuvõileibu ja küpsisetorti. Mõned lapsed avastasid enda jaoks juustu ja viinamarja koosluse, mis esialgu tundus võõras kuid pärast hakkas väga maitsema.

15.-17.augustil toimus eelkooli tutvustav laager nimega „Märkan, kuulan, vaatan“. Jalutati Arbi järve ääres ja õpiti tundma sealseid taimi. Teisel päeval külastati Võlumetsa Kulbilohus, kus mängiti põnevaid mänge ja õpiti looduses viisakalt käituma. Viimasel päeval leiti end Vitipalu Nõiamajast, külastati läheduses asuvat seiklusparki ja Haldjarada. Ühe laagrilise vanem kiitis laagrit: “Laager oli niivõrd inspireeriv, et esimese laagripäeva õhtul läksime kohalikku metsa jalutama ja laps otsis suure innuga ravimtaimi. Aitäh korraldajatele - ootame juba järgmist laagrit!“.

Samal ajal toimus ka RN Stuudio tantsulaager koolieelikutele ja 1.-4.klasside õpilastele. Esimesel päeval keskenduti tantsulistele mängudele, vabale liikumisele ning teineteise tundma õppimisele. Lisaks pöörati rõhku tantsu alustaladele ja rütmi tunnetamisele. Teisel päeval õpiti show- ja tänavatantsustiilis koreograafiat. Laagri viimasel päeval õpiti tänavatantsu, selle põhisamme ning õpiti stiilile omast koreograafiat.

Laagrisuve lõpetas 22.-24. augustil toimunud kunsti-, savi- ja kokanduslaager „Mustriteta mustriliselt“. Noored said harjutada taimetrüki „haamerdamist“ ning veepudeleid kaunistada akrüülvärvidega. Saviõpetaja juhendamisel tehti savilehele taimetrükki, vooliti vilistavaid ja mittevilistavaid lindi, tehti vahapesu angoobitud savitopsidele ning õpiti makramee sõlmi. Kokandusringi õpetajaga koos valmistati Caesari salatit, kaerahelbeküpsiseid, kondenspiimajäätist ja muid maitsvaid toite.

Rohkem infot Elva Huviala- ja Koolituskeskuse huviringide ja tegemiste kohta on leitav: https://huvikeskus.elva.ee/

 

 

  KOOSTÖÖ JA KOGUKOND  

 


Saame tuttavaks uue piirkonnapolitseiniku Kunnar Vahiga 

Septembrikuust alustas Elva vallas piirkonnapolitseinikuna tööd Kunnar Vahi, kes on pika politseistaažiga ning töötanud erinevatel ametikohtadel.

„Alustasin tööd konstaablina, siis olin Tallinnas keskkriminaalpolitseis ning olen lahendanud ka noortega seotud probleeme. Viimased aastad on aga möödunud Tartumaa piirkonnagrupis, kus olen tegelenud kogukonna murekohtadega, abistanud ja nõustanud oma piirkonna inimesi politseilistel teemadel ning tegelenudki peaasjalikult konkreetset piirkonda ja seal elavaid inimesi puudutavate murede ja rõõmudega,“ kirjeldas vastne Elva piirkonnapolitseinik Kunnar Vahi.

Kunnar Vahi märkis, et tahab olla uues piirkonnas nõu ja jõuga abiks vallakodanike muredele ja rõõmudele. „Olgu mureks peretüli, naabrite vahel tekkinud arusaamatused, vargused, liiklusalased küsimused või noortega seotud probleemkohad - piirkonnapolitseinikuna on minu telefon ning meilpostkast oma inimeste jaoks avatud ning minu poole võib julgelt mures pöörduda,“ märkis ta.

Ta lisas, et Elva valla eripäraks on hulk suurüritusi, millel politseinikud silma peal hoiavad. „Lisaks tavapolitseinikele on meil seejuures abiks ka tragid ja tegusad abipolitseinikud, kellest politseile ja kogukonnale igapäevase turvalisuse tagamisel suur tugi on. Samas saavad lisaks ametnikele kogukonna turvalisusesse oma panuse anda ka kohalikud inimesed ise,“ tõdes Vahi.

„Turvalisus algab meist endast ja kui lukustame koduuksed, käitume liikluses eeskujulikult ning oleme ka muidu õiguskuulekad, ongi juba meie kodukant palju parem paik. Üheskoos ühiste eesmärkide nimel tegutsedes, märgates, hoolides ja vajadusel sekkudes, ongi Elva vald turvaline ja hea paik kõigile!“

Piirkonnapolitseiniku poole saab murede ja rõõmude korral pöörduda e-aadressil kunnar.vahi@politsei.ee või telefonil 53307120. Kui aga vajad kiiret sekkumist ja abi, tuleb helistada häirekeskuse telefonil 112.


 

  KESKKOND JA HEAKORD  

 


Mäelooga külas asuval Lustimäe kinnistul registreeriti vääriselupaik

Keskkonnaamet teatas, et Mäelooga külas, Lustimäe kinnistul on registreeritud vääriselupaik (VEP) ehk ala metsas, kus on kitsalt kohastunud, ohustatud, ohualdiste või haruldaste liikide esinemise tõenäosus suur.

Vääriselupaiga kirjeldas Renno Nellis, kes omab vääriselupaiga väljavaliku teostamiseks vajalikku tunnistust. Leitud vääriselupaik kantakse Eesti Looduse Infosüsteemi, mis tähendab, et seal on keelatud raie, välja arvatud erandkorras tehtav raie ja kujundusraie Keskkonnaameti nõusolekul. Vääriselupaigast arvestati välja mäe otsas asuv paviljon koos lõkkekohaga.

Lustimäe kinnistu kuulub munitsipaalomandisse ning on võetud kohaliku omavalitsuse kaitse alla. 

 

 

  VALLAMAJANDUS  

 

Soojaettevõtte muutus Aakres ja Kongutas 

Aakre rahvamajas ja mõisahoones ning Konguta koolimajas kütteteenust pakkunud teenusepakkuja otsustas Elva Vallavalitsusega perioodiks 01.09.2021-30.06.2024 sõlmitud hankelepingu erakorraliselt üles öelda. Kiirelt saabunud külmad sügisilmad on toonud kaasa vajaduse viivitamatult tagada soojaga varustatus nendele Elva vallavalituse poolt hallatavatele asutustele saabuvaks kütteperioodiks.

Soojaettevõte Elva Soojus OÜ on läbirääkimiste tulemusena nõustunud võtma üle Aakre ja Konguta katlamajade hooldamise ning tagama hoonete varustamise soojaga. Lähinädalate jooksul paigaldatakse ja seadistatakse Aakresse ka uus konteinerkatlamaja. 

 

 


Alates 1. oktoobrist tuuakse Rõngu bussipeatus tagasi endisesse asukohta 

Seoses Rõngu kogukonnakeskuse ehituse järjekordse seiskumisega otsustati kolida Rõngu bussipeatus tagasi endisesse asukohta. Ootesaal jääb suletuks kuni kogukonnakeskuse lõpliku valmimiseni, kuid platsid on valmis ning bussid saavad seal taas ohutult peatuda.

Praegune ajutine bussipeatus endise Kõvera Kõrtsi ees suletakse alates 1. oktoobrist, sest seal olev munakivitee on olnud problemaatiline nii jalakäijatele, bussidele kui ka talvisel ajal lumelükkajatele.

 

 

  ETTEVÕTLUS JA TURISM  

 

22. septembrist algab uus loovhommikute hooaeg

Eelmisel aastal läks Elva vallas käima loomeettevõtjatele suunatud Loovhommikute sari, mis tõi üle valla kokku loomeettevõtjad ning andis teadmisi juurde mitmes valdkonnas. Ka sel aastal toetab Elva vald loomeettevõtjaid ning seda kahel viisil.

Jätkuvad Loovhommikud ning uue võimalusena on loomeettevõtjatel võimalus kandideerida ka mentorlusprogrammi. Mentorlus annab loomeinimesele kindlust ning motivatsiooni oma ettevõtmise arendamiseks ning aitab püsida õigel rajal. Tuge pakuvad Tartu Loomemajanduskeskuse mentorid, kellel vastav eelnev kogemus juba olemas mitmete inkubantide näol.

Mentorlusprogrammi kandideerimine on avatud 18. septembrini Elva valla kodulehel. Osalemine on huvilisele täiesti tasuta!

Hooaja esimene Loovhommik toimub 22. septembril kell 10-13 Tartu Loomemajanduskeskuses. Sel korral on teemaks ärimudelid ning ärimudeli innovatsioon. Seminari viib läbi Külli Hansen. Osalema on oodatud kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed! Anna oma osalussoovist teada kirjutades hiljemalt 20. septembriks e-aadressile sirli.pippar@elva.ee

Loovhommikuid ning mentorlusprogrammi korraldab Elva Vallavalitsus koostöös Tartu Loomemajanduskeskusega. Projekti rahastab EAFRD MAK 2014-2020 LEADER-meetme raames ja Tartumaa Arendusselts.

 

 

  JUHTIMINE  

 

Elva Vallavalitsuse 06.09.2022 istungi kokkuvõte 

Elva Vallavalitsuse 06.09.2022 istungil otsustati:

 • Lubada korraldada 2. oktoobril 2022 kell 10-16 Elva Spordihoones, Elva Spordihoone lähiümbruses ja Arbi järve ääres avalik üritus „Elva Igamehebiathlon". Ürituse korraldamise eest vastutav isik on Priit Viks (tel 504 9643, priitviks@gmail.com).
   
 • Lubada korraldada 1. oktoobril 2022 kell 9-16 Elva Spordihoone ja Laululava alal ning selle ümberkaudses parkmetsas avalik üritus „54. Elva Sügiskross". Ürituse korraldamise eest vastutav isik on Caspar Austa, MTÜ Austa Rattaklubi (tel 518 4892, info@austa.ee).
   
 • Lubada korraldada 18. septembril 2022 kell 10-19 avalik üritus „25. Tartu Rattamaraton". Avaliku ürituse korraldamise eest vastutav isik on Indrek Kelk, MTÜ Klubi Tartu Maraton (tel 516 3260, indrek@tartumaraton.ee).
   
 • Kehtestada Elva linnas Käärdi tee 5 kinnistu detailplaneering.
   
 • Algatada Elva linnas Kulbilohu 11 krundi detailplaneering.
   
 • Anda projekteerimistingimused Elva linnas, Põllu tn 20 krundil ehitusloakohustusliku hoone (üksikelamu) ehitusprojekti koostamiseks.
   
 • Korraldada Suure-Rakke külas, Jaani-Hansu kinnistul tootmishoone ja seda teenindavate rajatiste ehitusprojekti koostamiseks projekteerimistingimuste avatud menetlus.
   
 • Seada Elva vallas Vehendi külas asuvale Ojaääre kinnisasjale (66601:007:0054) Elva valla kasuks sundvaldus eratee (Oja tee) avalikuks kasutamiseks määramise eesmärgil.
   
 • Seada Elva vallas Vehendi külas asuvale Võidu kinnisasjale (66601:007:0484) Elva valla kasuks sundvaldus eratee (Oja tee) avalikuks kasutamiseks määramise eesmärgil.
   
 • Seada isiklik kasutusõigus Elektrilevi OÜ kasuks tähtajatult Elva valla omandis olevatele kinnistutele Elva linn, Purde tn 17 (17001:001:0128) ja Elva linn, Muru tänav T1 (17005:004:0032) maakaabelliini paigaldamiseks.
   
 • Määrata Konguta külas Kobilu katastriüksuse (33101:001:0193) jagamisel kolmeks katastriüksuseks uutele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbed:
  - Elva vald, Kobilu küla, Kase, sihtotstarve maatulundusmaa;
  - Elva vald, Kobilu küla, Kasetuka, sihtotstarve maatulundusmaa;
  - Elva vald, Kobilu küla, Haavatuka, sihtotstarve maatulundusmaa.
   
 • Määrata Palamuste külas Punga-Veski kinnisasja (60801:002:1851) jagamisel kaheks katastriüksuseks ja teise Punga-Veski kinnisasja (60801:002.1852) jagamisel kaheks katastriüksuseks uutele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbed:
  - Elva vald, Palamuste küla, Veskioja, sihtotstarve maatulundusmaa;
  - Elva vald, Palamuste küla, Viljamaa, sihtotstarve maatulundusmaa;
  - Elva vald, Palamuste küla, Punga-Veski, sihtotstarve maatulundusmaa;
  - Elva vald, Palamuste küla, Veskipõllu, sihtotstarve maatulundusmaa.
   
 • Kiita heaks hajaasustuse programmi raames esitatud projekti „Kenaste kinnistu kanalisatsioonisüsteemi rajamine" aruanne.
   
 • Kinnitada riigihanke „Elva valla teede lumetõrje 2022-2027" alusdokumendid.
   
 • Kinnitada riigihanke 252866 „Elva linna ja selle lähiümbruse teede ja tänavate hooldus 2022-2027" tulemused ning tunnistada edukaks EKT Teed OÜ pakkumus maksumusega 943 839,68 eurot.
 

 

  VARIA  

 

12.-18. septembril 2022 toimuvad Elva valla aladel riigikaitselised õppused

Kaitseliidu Tartu malev on teavitanud harjutuse läbiviimisest Elva valla aladel ajavahemikul 12.-18. september 2022 õppuse "Allüksuste täiendõpe 2022" raames. Õppused puudutavad Rannu, Konguta, Rõngu ja Hellenurme piirkondi ning Elva valla ja Tartu linna vahelist lõiku Jõhvi–Tartu–Valga maanteest.

Alade kasutamise eesmärk on parandada osalejate teadmisi ja oskusi tegutsemaks hajutatud lahingutegevuse tingimustes. Õppuse käigus kasutatakse teenistusrelvi ja piiratud koguses imitatisoonivahendeid ning liigeldakse teedel maasturite ja veoautodega.

Kaitseliit tänab kohalikku elanikkonda mõistva suhtumise eest!


 


6. septembril osales Karmen Paavel Päästeameti koolitusseminaril „Kriisireguleerimise kunst“

Kriisideks ettevalmistumine tähendab ettevalmistumist kokkupuuteks uue ja tundmatu olukorraga - seepärast on see ka üks paras kunst. Just taolise mõttega alustas päeva Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Päeva jooksul lahati erinevaid kriisivalmiduse tahkusid, et me kõik saaksime õigel hetkel olla paremad kunstnikud. Ettekandeid tegid Päästeameti hädaolukorraks valmisoleku osakonna töötajad, Lauri Abel Kaitseministeeriumist, Jako Salla Sotsiaalkindlustuametist ning Ilona Leib PR Partner OÜst. Oma headest kogemustest ja näidetest rääkis ka Viimsi vallavanem Illar Lemetti.  

Kriisideks ettevalmistumine on meeskonnatöö. Selleks, et erinevad tasandid ja meeskonnaliikmed mõistaksid oma rolle ja vastutust, on oluline kokku saada, vaadata teineteisele silma ning arutada avatult. Just seda kõike antud koolitusseminar ka pakkus.  

 

 

 

↗ Ole kursis, mida Kultuuripealinna projekti raames Tartus ja Lõuna-Eestis tehakse. Telli Tartu 2024 uudiskiri oma e-postkasti: https://www.tartu2024.ee/uudiskiri

↗ Jälgi Elva valla Tartu 2024 blogi: https://tartu2024.elva.ee/

 

 

 

Kuula uusi saateid Elva valla raadios!

 
 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 18. september 2023   Kogu päev Ene Joosing,
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →   Esmaspäev, 11. september 2023  Kell 9 vallavalitsuse
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt →     Esmaspäev, 4. september 2023   Kell 9
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt → Esmaspäev, 28. august 2023  Kogu päev Imbi Rõivassepp finantsjuhtide
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides. Kontaktid on leitavad Elva valla kodulehelt → Esmaspäev, 21. august 2023  Kogu päev Karmen Paavel Tervist edendavate
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4