Maal elamise päev Elva vallas

28. septembril toimub üle-eestiline Maal elamise päev. Sel päeval avavad oma uksed ka Elva vallas mitmed ettevõtted, MTÜ-d, rahvamajad, klubid jpt.

Täpsem info ja ajakava on leitav Maal elamise päeva koduleheküljelt. NB! Ajakava täieneb jooksvalt.

Elva vallas on 28. septembril kell 11-15 võimalus külastada järgmisi kohti:

Elva linn

 • Elva Vallavalitsus (Kesk 32, Elva)

Vallavalitsus on 28. septembril avatud kell 11-15, võimalus on tutvuda ametnike töökeskkonnaga ning vaadata ise üle, missugune vaade avaneb vallavanema rõdult.

TÖÖTOAD:

11.15-11.45 Mida pidada silmas kodu ostmisel? (arengu- ja planeeringuosakond)

11.45-12.15 Haridus-, kultuuri- ja sporditeemaline viktoriin (haridus- ja kultuuriosakond)

12.15-12.45 Mis loom on SPOKU? (kantselei)

12.45-13.15 Kuidas taotleda toetust parkla või jäätmemaja ehituseks? (vallamajandusosakond)

13.15–14.15 Kui laps on abivajaja, siis kuidas seda märgata? (sotsiaal- ja terviseosakond)

14.15-14.45 Kuidas arvutada maksuvaba tulu ning mis on e-arve? (finantsosakond)

Peale selle tutvustab sel päeval vallamajas (kell 13-15) Elva valla kinnisvaraarendusi Janar Saviir.

Samuti on sel päeval kell 11-15 avatud vallavalitsuse fuajees pop-up kohvik, mille eest hoolitseb Siga ja Shokolaad meeskond.

 • Elva Muusikakool (Kalda 11, Elva)

Elva Muusikakool tegutseb Elvas alates 1960. aastast. Muusikalisi oskusi saab omandada nii põhiõppe kui ka huviõppe osakondades. Elva Muusikakoolis on võimalik õppida klaveri, akordioni, viiuli, flöödi, plokkflöödi, klarneti, saksofoni, trompeti, trombooni, metsasarve, eufooniumi, kitarride, trummide ja laulu huvialal.


Maal Elamise Päeval ootab Elva Muusikakool kõiki huvilisi kell 12 ning 14 toimuvatele tutvustavatele ringkäikudele koolimajas, mis lõppevad minitöötubadega. Töötubades on võimalik kõigil huvilistel katsetada oma muusikalisi oskusi ning üheskoos toredalt aega veeta. 

 

 • Elva Huviala- ja Koolituskeskus (Pikk 8, Elva)

Elva Huviala- ja Koolituskeskus pakub lastele ja noortele võimalusi avastada end ise ning omandada süvendatult huviharidust looduse, muusika, kunsti, spordi, tehnika ja üldkultuuri valdkonnas. Elva Huviala- ja Koolituskeskuses tehakse ennetustööd noorsootöös ning pakutakse koolitusi täiskasvanutele. Samas majas tegutseb ka Elva Avatud Noortekeskus. Elva Huviala- ja Koolituskeskuse missioon on kujundada mitmekülgseid, kõrgete väärtushinnangute ja positiivse ellusuhtumisega inimesi.

28. septembril toimub Elva Huviala- ja Koolituskeskuses mitmesuguseid erinevaid tegevusi, kust igaühel on võimalik midagi meelepärast leida:

11-12 Trummiring Noorteka terrassil
11-16 Lego töötuba noortekeskuses
11-11.45 Klaveriõpe II korruse muusikaklassis
11-12.30 Lepatriinu eelkool II korrusel
11-12 Beebikool saalis
12-13 RN Stuudio saalis
12-13.30 Kunst + loovus I korrusel, õues
12-14.30 Täiskasvanute keraamika I korrusel
12.30-13.20 Laulustuudio kontsert, Noorteka terrass, vihma korral II korruse muusikaklassis
13-13.30 Ringkäik majas
13-14 Tugila tutvustus noortekeskuses
13-14.15 Näitering saalis
13-14.30 Kokandus II korrusel
13.30-15.30 Kandlering I korrusel
14-15.30 Digikunst I korrusel
14.15-15 Laulustuudio (lavaline liikumine) saalis
15-15.30 Ringkäik majas
15-16 RN stuudio saalis

 
 • Elva Eakate Päevakeskus (Supelranna 21, Elva)

Klaasist küünlajalgade kaunistamise õpituba. Samuti on võimalik õppida ja mängida koroonat. Samuti tutvustatakse tegevusi, millega on võimalik oma aega sisustada (heegeldused, kangastelgedel kudumine, kudumine, kobelään jne)

 • FC Elva

Sel päeval tutvustab Jalgpalliklubi FC Elva huvilistele oma tegevust nii noortespordi kui ka kohaliku kogukonna arendajana. 28. septembril kl 11–14 toimuvad Nike Arena Elva kunstmuruväljakul erinevad meelelahutuslikud tegevused kõigile väikestele ning suurtele jalkahuvilistele. Tule ja veendu oma silmaga, et tippjalgpall maal on võimalik!

 

 • Elva Linnaraamatukogu

Elva Linnaraamatukogu ootab kõiki huvilisi raamatukoguga tutvuma. Tutvustatakse raamatukogus vabaaja veetmise võimalusi ning kõike muud põnevat, mida raamatukogul on pakkuda. Kõigil huvilistel on võimalik osaleda ka töötoas.  

 

 • Elva Haigla

Sel päeval ootab Elva Haigla kõiki huvilisi asutusega tutvuma! Kell 12 ning 14 toimuvad tutvustavad ringkäigud, kogunemine haigla fuajees. Ringkäigu raames tutvustatakse ambulatoorseid kabinette, ning seda, milliseid uuringuid ja protseduure saab Elva Haiglas teha.

 • Peedu Kool ja Pihlamarja Lastehoid

Peedu Kool ja Pihlamarja Lastehoid kutsuvad endale külla! Maal Elamise Päeval on võimalik tutvuda kohaliku lastehoiu ning kooli tegevusega. Toimuvad tutvustavad ringkäigud ning palju muud põnevat. Kõigil huvilistel on võimalik osaleda haridusliku sisuga PÕGENEMISTOAS. 

Rannu

 • Rannu Rahvamaja

Kohalik kultuurihäll on pakkunud valla rahvale ja ka kaugemalt tulijaile läbi aastate toredaid üritusi, teatrietendusi väga mitmetelt kuulsatelt teatritelt, kinokohvikuid, tantsuõhtuid, koosviibimisi, perepäevi jpm. Majas tegutsevad erinevad huviringid ning käsitöö ateljeed. Rahvamajas asub Rannu kandi muuseum, Rannu raamatukogu ja Rannu teenuskeskus.

Maal Elamise Päeval ootab Rannu Rahvamaja kõiki huvilisi endale külla, kus näidatakse külalistele kino, küpsetatakse pannkooke ning saab osaleda pakutrüki õpitoas.

Alates kella 11st on rahvamaja avatud ja teeb soovijatele ringkäike.

Kell 11 virgutusvõimlemine maja ees (vihma korral sees)
Kell 12 Rannu raamatukogu juhataja teeb ringkäigu Rannu pargis ja vestab ajaloolisi lugusid
Kell 13 Rannu Rahvamajas kino. Esitamisel film „Ükssarvik"
Kell 14–16 Töötoad

 

 • Rannu noortekeskus

Rannu Pere- ja Noortekeskus ootab Maal Elamise Päeva puhul kõiki huvilisi külla. Ühiselt tutvustatakse noortekeskuse tegevusi ning erinevaid ajaveetmise võimalusi.

 

Kell 11–13 toimuvad erinevad tegevused ja töötoad Rannu Noortekeskuses, kuhu on kõik oodatud. Näiteks saab osaleda kitarri- ja trummiõppe töötubades, avatud on noorte Stiilikohvik ning Noorte Kotkaste ja Kodutütarde õppepunkt. 

Rõngu

 • Rõngu Rahvamaja + Rõngu Maanaiste Selts

28. septembril kell 11-16 avab oma uksed Elva valla üks kaunimaid maakultuurimaju - Rõngu Rahvamaja. Terve päeva vältel toimub IDEEHUNT. Tutvustatakse erinevaid rahvamaja pakutavaid huvitegevuse võimalusi noortele ja täiskasvanutele. Peale selle toimuvad huvilistele erinevad põnevad õpitoad: lastejooga, jumping, kalastusõpe, avatud muusikameelte kamber, kokandusõpituba, tegevused noormuusikute stuudios.


Kohal on ka Rõngu Maanaiste Selts näitusega ja paberist punumise õpitoaga.


Kell 12 toimub kontsert terrassil


Avatud Pärna Pagarid kohvik.


*Lastele töötubades osalemine tasuta. Täiskasvanutel osalemine 2-5€ töötuba.

 

 • SA Rõngu Hooldusravikeskus (Valga mnt 9)

SA Rõngu Hooldusravikeskus asub Rõngu alevi keskmes ja osutab üldhooldusteenust. Maal Elamise Päeval korraldatakse kell 11, 13 ja 15 kõigile huvilistele asutust tutvustavaid ringkäike, mille käigus on võimalik tutvuda Rõngu Hooldusravikeskuse igapäevase tegevusega. 

 • Rõngu Raamatukogu (Valga mnt 6a)

Huvilistele tutvustatakse Rõngu Raamatukogu kui pereraamatukogu kasutamise võimalusi, lisaks tutvustatakse nii raamatukogu kui ka kogu piirkonna ajalugu, räägitakse ajaloolisi legende, tutvustatakse piirkonna kirjanikke ja kultuuritegelasi.

Rõngu Raamatukogu on avatud kuni kella 13ni. 

 • MTÜ Kirepi Kogukond

Kirepi külas on 28. septembril kell 11–15 avatud Kase talu, kus saab tutvuda miniloomapargiga, kus elab 150 asukat. Saab näha nii ponisid, kitsesid kui ka paabulinde ning palju teisi sulelisi ning karvaseid. Samuti on avatud Piirimäe talu, kus toimetab perekond Vask. Piirimäe talus on külalisi ootamas vanas savilaudas avatud Kirepi külastuskeskus, kus saab näha pilte ning videosid Kirepis toimunud sündmustest, killukesi ajaloost ja praegustest inimestest. Lisainfot leiab ka praegu müügilolevate  kinnisvaraobjektide kohta. Avatud on ka müügilett, kust saab soetada kohalikku toodangud käsitööst kuni arooniasiirupite ning küpsetisteni.

Piirimäe talus lisab päevale vürtsi ka elav muusika! Kell 13 astub lavale ans. Lihtne Poiss, kes loob külastuskeskuses mõnusalt energilise meeleolu juba päeval. Lihtsal Poisil on plaanis esitada vähemasti üks lugu ka koos Kirepi küla üllatusesinejaga! 

Kahe talu vahel asuvas Puiestee bussiputkas toimub Bussiputka loos, kus toimetavad Kirepi küla lapsed. Õhtu lõpetab Piirimäe talu laudas kell 20 algav meeleolukas 80'-90' stiilis küladisko.

Puhja

 • Sääniku talu

Sääniku talu puhkekeskus on sobiv paik perepuhkuseks, pulmadeks, koolitusteks, laagriteks ja lihtsalt looduse nautimiseks. Siin saate nautida suitsu-ja soomesauna. Kompleksis on korralik kiigeplats koos terviseraja, grillkoja, palliplatsi ja laste mänguväljakuga. Hiljuti on valminud ka külamaja.

Maal Elamise Päeval avab Sääniku talu puhkekeskus kõigile huvilistele oma uksed. Tutvuda saab puhkekeskuses pakutavate teenustega ning soovi korral maitsta pererahva poolt valmistatud suupisteid ning muud head ja paremat. Sääniku talu puhkekeskuses toimuvad vahemikus kl 11-16 tutvustavad ringkäigud.

Rohkem infot: http://ugaraja.ee/portfolio/saaniku-talu-puhkekeskus/

 • MTÜ Puhja Aja Mälu

Kell 11-15 oodatakse kõiki huvilisi Puhja Motoaida II korrusele, MTÜ Puhja Aja Mälu ajalootuppa, kus on võimalik vaadata fotonäitust "Puhja kihelkonna ajaloost 1880-1944".

Konguta

 • Konguta Kool (Annikoru tee 7)

Kell 8 hommikuvõimlemine
kell 9 hommikukogunemine
kell 10-12 JukuAkadeemia (teaduse populariseerimise töötoad)
kell 13, 14 ja 15 toimuvad ringkäigud tutvumaks kooli- ja lasteaia õpikeskkondadega.

 • Konguta Rahvamaja

Konguta Rahvamaja on väike ja hubane kultuuripesa keset Elva valda, kus on võimalik külastada erinevaid sündmusi ja tegeleda huvi ning vaba aja tegevustega.
Rahvamaja meeskonna missioon on luua võimalikult soodsad ja kvaliteetsed tingimused erinevate kultuuriharrastustega tegelemiseks. Räägime kaasa kogukonna ja valla arengus ning tegutseme igapäevaselt kogukonna sotsiaalse sidususe arendamisega.

Ootame kõiki huvilisi Konguta Rahvamajja külla!

Kell 11 Lastele disko, mängud
Kell 13 Avatud loovusringid. Ilusa ilma korral kriitidega asfaldile joonistamine
Kell 14 Kino! Itaalia kogupere komöödia "Kui ema on ära"


Avatud kohvik.

Palupera

 • Palupera Põhikool

Palupera Põhikool asub ajaloolises mõisahoones. Maal Elamise Päeval ootab koolipere kõiki huvilisi koolimajja külla. Antud päeval on koolis giidid, kes tutvustavad kooli ja mõisa ajalugu. Kell 13 esinevad kohalikud taidlejad ning avatakse ühiselt Elva valla esimene National Geographicu kollane aken. 

 • Palupera mõisa National Geographicu kollase akna avamine, 28.09 kell 13

Aakre

 • Aakre Rahvamaja, Aakre külaselts, Aakre Kool, Aakre Raamatukogu ja käsitööseltsing Nobenäpp

Aakre Rahvamaja tegutseb 1967. aastast kohaliku kogukonna kohtumispaigana. Lisaks piirkonna kultuurielu edendamisele  ja kultuuri vahendamisele, korraldab ja koordineerib rahvamaja ka Aakre piirkonna noorsootööd.
Kell 11–16 avatud on Aakre Raamatukogu
Kell 11 kontsert Aakre koolis - esinevad rahvamaja ja kooli huviringid
Kell 11.45 ringkäik Aakre mõisas (Aakre kool)
Kell 13–13.30 orienteerumismäng "Kes või mis on Aakre?"


Rahvamajas on külalistele avatud noortekohvik, kust saab osta värskeid saiakesi, Aakre Aia (mesi, õunamahl, õunad) ja Aakre moosi toodangut (moosid). Peale selle on koolimajas esmakordselt avatud käsitöö kelder. Rahvamajas on võimalik mängida erinevaid laua- ja õuemänge, koroonat, lauatennist, piljardit ja palju muud. 

Valguta

 • Valguta Lasteaed-Algkool

Valguta Lasteaed-Algkool ootab kõiki huvilisi külla. Kell 11, 12, 14 ning 15 toimuvad ringkäigud. Kell 13 tutvustavad kohalikud talud ja seltsid saalis oma tegevusi ning müüvad oma toodangut.