Koolid

Elva vallas on 7 üldhariduskooli ja 1 erakool, mis pakuvad võimalust omandada kvaliteetset üldharidust kodulähedases õppeasutuses.

Koolid Elva vallas

Algkooli õppehoone

  •  Tartu mnt 3, Elva linn, Elva vald, Tartu maakond, 61505
  •  +372 5304 5324

  • [email protected]
  • Algkooli õppehoones õpivad 1. - 6. klassi õpilased.

Elva Gümnaasiumi algkoolimaja õppehoone.
Autor: Kayvo Kroon

Gümnaasiumi õppehoone

Elva Gümnaasiumi õppehoone välisvaade.
Autor: Ragnar Vutt

Konguta Kool

Konguta Kooli hoone

Palupera Põhikool

Puhja Kool

Puhja Kooli õppehoone.

Rannu Kool

Rannu Kooli koolimaja

Rõngu Keskkool

Rõngu Keskkooli õppehoone

Valguta Lasteaed-Algkool

TERA Peedu Kool

Peedu koolimaja hoone.

Üldhariduse korraldus Elva vallas

Koolitoiduga seonduvad tegevused e-keskkonnas ARNO

Tasulise koolitoidu KKK

Laps haigestub peale kl 15.00 ja puudub järgmisel päeval koolist. Kas tema eest tuleb siis järgneva päeva eest maksta?
Koolilõuna tasu lapsevanemale ei arvestata, kui puudumisest on teavitatud hiljemalt eelmise päeva kl 15.00-ks. Seega antud juhul tuleb järgneva päeva eest maksta ja vabastuse saab alates ülejärgmisest päevast, kui puudutakse üle ühe päeva.

Kui laps unustab õpilaspileti maha, kas ta siis süüa ei saa?
Saab ikka, tema nimi fikseeritakse sööklasse sisenemisel ning kantakse hiljem süsteemi kui söömas käinud laps.

Kas lastele, kes otsustavad koolilõunat mitte süüa ja võtavad kodust söögi kaasa, tagab kool selle hoiustamise ja soojendamise?
Kool söögi hoiustamist ei taga. Kõigil on võimalus süüa koolis pakutavat koolilõunat. Kui lapsevanemad valivad teistsugused variandid, on see nende valik. 
Lisaks tuleb toidu hoiustamiseks luua vastavad tingimused, mida praegu ei eksisteeri. Kool seetõttu ka hoiustamist ei korralda.

Kui lapsel on diagnoositud toidutalumatus ja sööma minnes selgub, et eritoit on otsas, kas peab siis ikka selle eest tasuma?
Uue süsteemi rakendumisel ja puudumiste õigeaegsel teatamisel on täpselt teada palju toidutalumatusega lapsi sööma tuleb, mis võimaldab valmistada täpne arv portsusid ning välistab otsa saamise. Kui tõesti peaks juhtuma, et eritoit on otsa saanud, siis selle eest maksta ei tule.

Kui suures summas toetab riik koolitoitu?
Riik eraldab omavalitsustele koolilõunatoetust arvestusega 1 euro õpilase kohta. See ei ole personaliseeritud, et iga õpilane peab selle eest süüa saama. Õpilaste arv on arvestuse alus, millest kujuneb omavalitsusele makstav summa.

Kas selline süsteem hakkab olema ka Annikoru koolis?
Koolilõunale registreerimise ja tasumise süsteem saab olema kõigis Elva valla koolides.

Kas registreerima peab iga päev eraldi?
Ei pea, lapsevanem registreerib lapse sööjaks üks kord õppeaasta jooksul ja see on aluseks tasu arvestamisel. Kui laps puudub, tuleb ta märkida ARNO keskkonnas puudujaks eelmise päeva kl 15.00-ks – sellisel juhul puudutud päevade eest lapsevanemale tasu ei arvestata.

Kui juba süsteem elektrooniliseks läheb, siis võiks olla, et nii palju kui laps söömas käib, tuleb ka vanematele arve.
Puudumiste etteteatamise eesmärk on toidu raiskamise vähendamine. Selliselt on võimalik teada, palju õpilasi päeva kaupa sööma läheb ja palju peab sööki ette valmistama. Kui läheb sööma see, kes parasjagu otsustab sööma minna, peab köök tagama, et iga päev oleks piisav arv portse kõigi õpilaste jaoks ja kui kõik sööma ei lähe, jääb suur toidu ülejääk.

Kas uue süsteemiga muutub ka teenusepakkuja?
Ei muutu, toitlustust kõigis Elva valla haridusasutustes pakub ka tulevikus valla hallatav asutus Elva Teenused.

Kas olukorras, kus riik on raha tasuta koolilõunateks eraldanud, kuid teenusepakkuja ei suuda sellise summa eest koolitoitu pakkuda, annab vallale õigust toidu eest raha küsida?
Riik ei eralda raha tasuta koolilõunateks, vaid maksab omavalitsutele koolilõuna toetust, mis on ainult osa koolilõuna maksumusest. 1 euroga, mis on riigi makstav toetus, ei ole võimalik valmistada koolilõuna portsjonit. Juba kasutatavate toiduainete maksumus on suurem. Toidu hinnas kajastuvad aga ka kokkade palgad, seadmete ja tööriistade investeeringud ning kasutatud elekter, vesi jm teenused ja sisendid.

Kas lapsed, kelle lapsevanemad juurde ei maksa, saavad riigi/omavalitsuse poolt enda toetuseks ette nähtud summa eest näiteks puuvilja vms? Või läheb see neile ette nähtud summa riigile/omavalitsusele tagasi?
Riigi makstav koolilõunatoetus ei ole personaliseeritud ja seda ei maksta mittesööjatele välja või ei pakuta erandeid tavapärase koolilõuna asemel. Kogu riigilt saadud toetus kasutatakse ära koolilõuna valmistamiseks ja sellest saavad osa kõik, kes koolilõunat söövad.

Esimesse klassi astumine Elva valla koolides

Esimesse klassi võetakse vastu laps, kes jooksva aasta 1. oktoobriks saab 7aastaseks.

Kooli astumiseks on vajalik elektroonilises e-keskkonnas ARNO esitada taotlus koos järgmiste dokumentidega:

  • esimesse klassi astuja foto (3 x 4 cm) või digifoto;
  • koolivalmiduse kaart (selle olemasolul);
  • haridusliku erivajadusega lapse korral koolivälise nõustamismeeskonna soovitus, rehabilitatsiooniplaani olemasolul selle ärakiri.

Dokumente on võimalik taotlusele lisada juurde ka hilisemalt, selleks taotlust e-keskkonnas muutes.

Täpsem info 1. klassi astumise osas on leitav koolide kodulehekülgedelt alates 1. märtsist.

Palume panna tähele, et ...

... koolikohustuslikust east noorem laps võetakse kooli vastu, kui koolieelne lasteasutus on hinnanud lapse koolivalmidust ning vanem on vallavalitsust õppima asumise soovist teavitanud enne käimasoleva aasta 1. maid. Teavituseks tuleb saata vabas vormis teade [email protected].

... laps, kes peaks sel aastal kooli minema, kuid ei ole saavutanud õpingute alustamiseks vajalikku koolivalmidust, võib koolivälise nõustamismeeskonna soovituse alusel asuda koolikohustust täitma üks õppeaasta hiljem. Sellise soovituse saamiseks tuleb vanemal pöörduda koolivälise nõustamismeeskonna poole. Rohkem informatsiooni leiab SIIT.

Viimati uuendatud 25.03.2024

Kas sellest lehest oli abi?