Tunnustame sädeinimesi!

31.01.19

Kogukonnavaldkonna tegijate tänamine toimus 2018. aastal Külade Käajate raames 1. detsembril Aakre Rahvamajas. 

 

Aasta kogukonnaedendaja
Eesmärgiks on tunnustada üksikisikut või organisatsiooni, kes on oma tegevusega suunanud kogukonna koostööd ja arengut.

Aasta kogukonnaedendaja aunimetuse saab üksikisik või organisatsioon, kelle pühendunud ja sihipärase töö tulemusel on suurenenud kogukonna liikmete kaasatus, kes on  innustanud ja eest vedanud uusi algatusi ja ühistegevusi ning kelle initsiatiivil on kogukond arenenud ja kasvanud on kodanikuaktiivsus. 

Nominentideks 2018. aastal olid:

Kaja Sassor – Rannu külade selts

Kristi Sassor – Rannu külade selts

Erle Põder – Kirepi külaselts

Mari-Liis Vanaisak - Rõngu Rahvamaja

Laureaadiks osutus:

Mari-Liis Vanaisak – Mari-Liisi kandidatuuri esitati lausa 4 korda ja kõikidest kirjeldustest jäid kõlama samad märksõnad – Mari-Liisi poole võib alati pöörduda, ta innustab, annab nõu, abistab ning alati julgustab! Kunagi ei ütle ta abist ära ja oma sära ning positiivse suhtumisega on ta nakatanud ka teisi oma kogukonna, piirkonna ja valla heaks töötama. Mari-Liisi eestvõtmisel on uuenenud ja huvitavamateks muutunud Rõngu-kandi traditsioonilised ja ülevallalised üritused ja ta on tublisti kaasa aidanud ka spordivaldkonna arendamisele

 

Aasta küla
Eesmärgiks on tunnustada Elva valla asulaid, kus läbi koostöö on toimunud kogukonna positiivne areng.             

Aasta küla aunimetuse saab üks Elva valla küla, külade piirkond või alevik, kus on viimase aasta jooksul toimunud nähtav positiivne areng, kus on algatatud ja ellu viidud kogukonda liitvaid ja külaarenduslike ettevõtmisi, kus toimuvad ühistegevused ja koostöö omavalitsusega ning piirkonna ajaloo talletamine.

Nominentideks olid:

Kirepi küla - MTÜ Kirepi külaselts

Vellavere küla – MTÜ Vellavere

Kõduküla

Laureaadiks osutus:

Kirepi küla – MTÜ Kirepi külaselts
Kirepi küla on 2018. aastal silma paistnud suurte tegudega – Osaleti Rõngu kandi viie tee puhvetite päival Kohwikuga 1918, Teeme ära talgud, Maailmaakoristus päeva talgud, Bussijaamad korda, küla esindus osales külade olümpial, osaleti ka heategevuslikul korjandusel koos FC Elvaga. Kirepi küla oli ka Tartumaa aasta küla 2018 nominendiks. Tegemist on ühtse kokkuhoidva kogukonnaga, kellel on ka visioon ja arengukava järgnevaks viieks aastaks.

 

Kaunis kodu 2018

Elva Vallavalitsusel oli hea meel tunnustada Elva valla kaunis kodu 2018 tunnustuse pälvinud kodusid. 2018. aastal aastal valiti komisjoni poolt kolm Elva valla kodu, mis esitati vabariiklikule „Eesti kaunis kodu 2018" konkursile.

Kauni kodu valimise eesmärgiks on Elva vallas asuvate pärlite ülesleidmine, inspiratsiooni andmine kodude kujundamisel ja heakorrastatud harmoonilise elukeskkonna loomisele innustamine.  „Elva valla kaunis kodu 2019" valitakse juba kehtiva Elva valla tunnustusavalduste korra alusel.

Kolm parimat olid:

Jõesuu Puhkemaja

Siili talu

Kiviranna puhkemaja

Elva valla Kaunis Kodu 2018:

Siili talu – Mariliis ja Siim Kampus
 

Ja teadmiseks: Kaunimatest kodudest valminud raamatusse sai Siili talus selline lõik:

Siili talu, PUHJA

Noore pere kodu on rajatud vana talu maadele. Maaliliselt looklev ja puudega ääristatud juurdepääs mõjub kui  tõeline taluklassika.

Värava ääres tervitab tulijaid talukoha sildiga armas siilike, taamal sinetamas esivanemate poolt istutatud männitukk.

Kinnistu on langusega nägusa paisjärve suunas, silmapiir ulatub kaugelt üle ka teispool järve paiknevast naabertalust.

 

Taluõu on avar, rohkem kui 2 ha, kuid suur murupind ei häiri. Maitsekalt paigutatud istumiskohad, laste mänguplatsid, kaldal paiknev saunamajake ning tarbeaed koos rajamisel oleva viljapuuaiaga moodustavad päris järsul krundil (milline talverõõm!) ühtse terviku. Vaid aktiivses kasvueas haljastus annab aimu, et tegemist on noore aiaga, nii soe ja pere soove arvestav on see!