Ettevõtluskeskkond

Hea ettevõtlus- ja majanduskeskkonna oluliseks eelduseks on kohaliku omavalitsuse suutlikkus lahendada oma territooriumil majandus- ja sotsiaalküsimusi. Ettevõtluse ja omavalitsuse areng on tihedas seoses. Kohalikud ettevõtted pakuvad kohalikele elanikele tööd, mõjutavad kohalike omavalitsuste tulubaasi. Omavalitsuse ülesanne on luua aga soodsad tingimused kohalike ettevõtete arenguks. 

Elva valla ettevõtluse arengut eelkõige maakasutus- ja ehitustingimuste osas suunatakse üldplaneeringuga, mis on seotud Elva valla arengukava visioonidega. Kuni Elva valla üldplaneeringu vastuvõtmiseni kehtivad ühinenud omavalitsustes varasemalt vastu võetud üldplaneeringud, millega saab tutvuda SIIN.

Elva valla arengukava 2024-2030 ning eelarvestrateegia 2024-2027 leiab SIIT.

Nimekirja Elva vallas registreeritud ettevõtete kohta leiab SIIT.

Oluliseks dialoogikohaks vallavalitsuse ja Elva valla ettevõtjate vahel on mentorklubi ning alates 2021. aasta II poolest korraldab Elva vallavalitsus ka loomeettevõtjate ning vabakutseliste kohtumisi loovhommikute formaadis. Lisaks pakutakse loomeettevõtjatele ka mentorlust. Rohkem infot loovhommikute ja mentorluse kohta leiab SIIT.

Elva valla ettevõtjad on oodatud liituma ka valla ettevõtjate meililistiga, mille kaudu aeg-ajalt saadetakse konkreetselt ettevõtjatele suunatud infot.
Meililisti saamiseks või oma ettevõtte andmete muutumisest tuleks teavitada arendusspetsialist Sirli Pipparit ([email protected]).

Elva valla visoon 2030: Elva vald on külalislahke ja abivalmis, inimestele ning ideedele avatud, parima elu- ja ettevõtluskeskkonnaga vald, kus väärtustatakse head haridust, rikkalikku kultuuri ja sporti.  

Parima elu- ja ettevõtluskeskkonna loomiseks on Elva valla arengukavas 2022-2030 välja toodud alaeesmärgid:

Alaeesmärk 1.3 Igas lasteaias ja koolis rakendatakse ettevõtlikkuse õpet ning koolides tagatakse karjäärinõustamine.
1.3.1 Ettevõtlikkuse arendamine kõigil haridustasemetel; koostöö ettevõtjate, kohaliku kogukonna ja teiste organisatsioonidega
1.3.2 Koolides karjäärinõustamise, karjääripäevade, töövarjupäevade korraldamine.
1.3.3 Õpilasfirmade tekke soodustamine ja toetamine.

Alaeesmärk 4.9 Ettevõtluskeskkond on atraktiivne.
4.9.1 Innovaatiliste ettevõtete toetusprogrammi käivitamine.
4.9.2 Tingimuste loomine kaugtöökohtadeks ja ettevõtjatele rendi- ja koostööpindadeks.
4.9.3 Idufirmade ja mikroettevõtete tekke soodustamine (ruumide pakkumine, nõustamine).
4.9.4 Ettevõtlusmesside korraldamine - Elamusfestivali traditsiooni taaselustamine.
4.9.5 Oma valla tootjate toetamine, kohaliku toodangu tarbimisvõrgustiku arendamine.
4.9.6 Elav Elva keskuse arendamine koostöö SA-ga Elva Kultuur ja Sport.
4.9.7 Valla ja ettevõtjate koostöös ettevõtluskeskkonna arendamine ja töövõimaluste mitmekesistamine.
4.9.8 Koostöös ettevõtjatega malevate, töölaagrite ja tööharjutuste korraldamine.
4.9.9 Ettevõtlusalade ja tööstusparkide rajamine ning arendamine vastavalt ettevõtjate soovidele ja vajadustele.
4.9.10 Alustavate ettevõtjate nõustamine ja toetusvõimaluste otsimine koostöös Tartu Ärinõuandlaga.
4.9.11 Loovhommikute ja mentorklubide jätkamine ettevõtjate inspireerimiseks ja võrgustiku arendamiseks.
4.9.12 Loomemajanduse arendamine.

Elva valla loomeettevõtjate võrgustiku kohtumiste formaadiks on loovhommikud, mille teemad katavad ära kõik, mis loomemajanduses tarvis teada, alates rahastusvõimalustest ja turundamisest kuni rahastusvõimaluste leidmise ning koostöövõrgustiku loomiseni välja. 

loovhommiku plakat 28.03.2024 MetsaLiisu savikojas

☕️ Selle aasta esimene loovhommik toimub neljapäeval 28. märtsil kell 10.00-13.00 MetsaLiisu savikojas (Rannu Rahvamaja II korrusel).

🤗 Meid võtab vastu savikoja perenaine Liis Laht, kes tutvustab meile oma tegemisi ja annab meile võimaluse ka üheskoos ise savile käed külge lüüa.
Liis ise kirjeldab end nii: „Olen keraamikaga tegelenud 12 aastat. 7 aastat käisin seda Tartu Rahvaülikoolis õppimas. Savi on minu meelest üks hea materjal, mille sisse saab oma mõtteid panna. Kas siis selleks, et saab paariks tunniks pea keerlevatest mõtetest lahti või hoopiski hakkab savi sõrmede all kuju võtma. Seda kujuvõtmist on väga põnev jälgida ja sellega saab tegelikult igaüks hakkama. Igal inimesel on oma individuaalne lähenemisviis savile ja ka seda on väga põnev jälgida. Kõik saavad alati hakkama.“

🤝 Ühiseks kogemuste vahetamiseks võtame sel korral teemaks turunduse – millised on parimad praktikad Elva valla loomeettevõtjate näol, kas ja kuidas saaks turunduses koostööd teha.

🙌 Loovhommikule osalema on oodatud kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed!

📍 Loovhommikute toimumist toetab oma panusega Elva vald, kuid, et ikka hommikusse jaguks nii aktiivset tegevust kui magusat suutäit, on kohtumisel ka sümboolne osalustasu 10 €, mis tasutakse kohapeal.

✍️ Palun andke oma osalemisest teada hiljemalt 26. märtsiks 2024 siin: https://forms.office.com/e/wPjBndu8CE

ℹ️ Lisainfo ja küsimused: Sirli Pippar, arendusspetsialist, 58377930, [email protected]

Loomemajanduse alla kuuluvad: arhitektuur, film ja video, ringhääling, toote-ja unikaaldisain, teater, tants, festivalid ning üritused, kirjastamine ning trükindus, käsitöö, muuseumid, raamatukogud, kunst, meelelahutustarkvara, muusika, reklaamindus, huvitegevus, ühisturundus, fotograafia. 

Mentorklubi läbiviimist toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond

Vastutaja

Pilt - Sirli Pippar

Sirli Pippar

Arendusspetsialist

Viimati uuendatud 18.03.2024

Kas sellest lehest oli abi?