Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine Elva vallas

Vaktsineeri end koroonaviiruse vastu, sest see on ainus viis hoida ühiskond avatuna ning nii saad võtta osa kõikidest endale meelepärastest tegevustest!

Elva vallas on võimalik lasta end COVID-19 vastu vaktsineerida oma perearsti juures.

Sellest nädalast pakutakse COVID-19 vaktsiini tõhustusdoose nii perearstikeskustes kui teistes vaktsineerimispunktides üle Eesti

14.10.21

 

 • Alates sellest nädalast on kõigil üle 65-aastastel inimestel, hooldekodude elanikel ning tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajatel võimalik saada COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi. 
 • Eakaid vaktsineeritakse eeskätt perearstikeskustes. Aja broneerimiseks tuleb võtta ühendust oma perearstiga.
 • Üleriigilise digiregistratuuri kaudu praegu veel kolmandaks doosiks aega broneerida ei saa.
 • Tõhustusdoosi on võimalik saada ka kõigis eelregistreerimiseta vaktsineerimispunktides.

„Uuringud on näidanud, et aja jooksul nii vaktsineerimise kui läbipõdemise teel saadud immuunsus nõrgeneb, eakatel rohkem ja kiiremini kui alla 65-aastastel. Seetõttu soovitame kõigil eakatel, kes on vähemalt 65-aastased ja kellel on esmasest vaktsineerimiskuurist praeguseks juba enam kui kuus kuud möödas teha COVID-19 vaktsiini tõhustusdoos," ütles immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige, prof Irja Lutsar. „Meie oma Eesti andmetest näeme, et kõigi kasutatud vaktsiinide tõhusus raske haiguse ja surmade ennetamisel on endiselt väga hea. Seega on tõhustusdoosidest veelgi olulisem, et võimalikult palju inimesi oleks saanud esimesed ja teised doosid." 

Eakatele pakutakse tõhustusdoose eeskätt perearstikeskustes. „Perearstikeskused on Eestit kõige ühtlasemalt kattev ja kodulähedasem tervishoiuvõrgu osa, mille toel oleme saanud pakkuda inimestele võimalikult kodulähedast vaktsineerimist. Selleks, et tõhustusdoosi saamine oleks eakatele võimalikult mugav pakume ka tõhustusdoose ennekõike perearstikeskustes," ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Heidi Alasepp.

Eesti Perearstide Seltsi juht dr Le Vallikivi sõnul julgustavad perearstid kõiki, kes ei ole end veel vaktsineerinud, võtma ühendust perearstikeskusega, et panna esimesel võimalusel aeg kirja. „Koroonaviirus on vaktsineerimisega välditav ja praktika näitab, et eakad haigestuvad raskelt," ütles dr Le Vallikivi. „Samuti juhin tähelepanu, et ka gripivaktsiin on sellest aastast eakatele tasuta ja seda võib manustada samal päeval kui COVID-19 vaktsiini. Juhul, kui COVID-19 vaktsiin on veel tegemata, siis soovitame lahendada see mure ühe arstil käiguga."

Riskirühmadega töötavate inimeste vaktsineerimine: 

 • Tervishoiutöötaja pöördub vaktsineerimiseks oma tööandja poole.
 • Koolitöötajate vaktsineerimist korraldab kooliõde, kes vaktsineerib ise või suunab lähima vaktsineerija juurde. Vaktsineerimiseks võta ühendust oma kooliõega, kes annab edasised juhtnöörid. 
 • Lasteaedade, huvikoolide ja kõrgkoolide töötajad saavad tõhustusdoosi teha lähimas vaktsineerimiskeskuses.
 • Sotsiaalvaldkonna töötajad pöörduvad üldjuhul oma maakonna vaktsineerimiskeskusesse. Hooldekodude töötajaid vaktsineerivad hooldekodu õendusteenuse osutajad.

Need riskirühmadega töötavad inimesed, keda tööandja suunab lähimasse vaktsineerimiskeskusesse, peaksid aja broneerima telefoni teel või raviasutuse digiregistratuuris. Üleriigilises digiregistratuuris praegu veel kolmandale doosile aega panna ei saa.

Teistel vaktsineerimiskuuri läbinud alla 65-aastastel inimestel kiiret vajadust tõhustusdooside saamiseks ei ole, sest neil on COVID-19 raske haiguskulu risk reeglina madal. Alates 18. eluaastast võib immunoprofülaktika ekspertkomisjoni hinnangul tõhustusdoosiga vaktsineerimist võimaldada üldjuhul mitte varem kui kaheksa kuu möödumisel esmase vaktsineerimiskuuri läbimisest, arvestades ka teisi riskifaktoreid. COVID-19 läbipõdenud ja ühe või kahe doosiga vaktsineeritutele või korduvnakatunutele pole tõhustusdoos praeguste teadmiste juures vajalik. 

Sõltumata sellest, millise vaktsiiniga on tehtud esmane vaktsineerimiskuur, kasutatakse tõhustusdoosina Pfizer/BioNTech vaktsiini Comirnaty, mis on saanud selleks heakskiidu Euroopa Ravimiametilt. Tõhustusdoosi järgsed kõrvalnähud on sarnased neile, mis esinevad esimese ja teise doosi järel. Kõige sagedamini võivad tekkida süstekoha reaktsioonid ehk valu, punetus, turse. Samuti võib tekkida peavalu, liigesvalu, lihasvalu, palavik, külmavärinad, väsimus, halb enesetunne. Kõik need on üldjuhul kerged, mööduvad ja neid saab leevendada valu- ja palavikualandajatega – ibuprofeeni, paratsetamooliga. Praeguste andmete alusel on tõhustusdoosi järel esinenud kõrvaltoimete sagedus olnud veidi suurem kui teise doosi järel.

Üleriigilises digiregistratuuris praegu veel kolmandale doosile aega panna ei saa, aega saab broneerida telefoni teel või raviasutuse digiregistratuuri kaudu. Samuti on võimalik minna lähimasse eelregistreerimiseta vaktsineerimispunkti. Infot nende kohta leiab: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/ või helistades riigiinfo telefonil 1247.

Elva vallas toimus II vaktsineerimisring septembris.

Elva valla eri piirkondades vaktsineeritakse tasuta kõiki vähemalt 12-aastaseid Pfizeri vaktsiiniga ning vaktsineerimiseks ei ole tarvis aega ette registreerida. 

Vaktsineerimisajad ja kohad: 

 • 20. septembril kell 11–14 Elva kultuurikeskuses

 • 24. septembril kell 11–12 Rannu Coop poe parklas vaktsineerimisbuss

 • 24. septembril kell 14–15 Annikorus Konguta kooli ees vaktsineerimisbuss

 • 25. septembril kell 11–13 Puhja seltsimaja parklas vaktsineerimisbuss

 • 25. septembril kell 15–16 Ulila keskuse juures vaktsineerimisbuss

 • 26. septembril 12.30–13.30 Palupera pritsikuuri juures vaktsineerimisbuss

 • 26. septembril kell 14–16 Hellenurme teenuskeskuse parklas vaktsineerimisbuss

 • 30. septembril kell 11–13 Rõngus Coop poe parklas vaktsineerimisbuss

 • 30. septembril kell 15–16 Aakre rahvamaja juures vaktsineerimisbuss

 • 1. oktoobril kell 11–13 Elva turuplatsi pargis vaktsineerimisbuss

Vaktsineerimist korraldab Elva vallavalitsus koostöös Tartu ülikooli kliinikumi ja Tartu linnaga ning tegemist on teise seesuguse vaktsineerimisringiga Elva vallas. 

Korduvvaktsineerimine Elva haiglas

Elva haiglas on oktoobri lõpuni võimalik end vaid korduvvaktsineerida.

Elva haiglas vaktsineerimiseks tuleb end registreerida digiregistratuuris või helistades Elva haigla registratuuri tel 737 0300. 

Rohkem infot koroonaviiruse vaktsineerimise osas leiate aadressilt vaktsineeri.ee ja saate telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta. 

 

COVID-19 seotud info

Elva valla COVID-19 seotud info leiate SIIT.