« Tagasi

Tartu pühapäevaste rattamatkade sari – tervislik, põnev ja meeldejääv

26. aprillil algab pühapäevaste rattamatkade sarja kuues hooaeg.

Matkamine teeb päeva põnevaks ja aitab kodukanti tundma õppida. Lisaks sellele on rattasõit kardiotreening, mis hoiab pikema aja vältel pulsi ühtlaselt kõrgel. Teie keha tarbib rohkem hapnikku ning põletab rasvu ja süsivesikuid. Lisaks parandab rattasõit töövõimekust, põletab kilokaloreid, vähendab stressihormooni hulka veres, väldib südame- ja veresoonkonnahaigusi ning tugevdab immuunsüsteemi.

Rattaga sõitmine annab põhjuse rohkem õues aega veeta ja rattaga matkamine loob võimaluse uusi piirkondi avastada. Eriti vahva on, kui kogu pere saab sõidule kaasa tulla - kõige pisemad saavad istuda rattatoolis ning kaasa tasuks kutsuda ka vanaema-vanaisa. Lapsed õpivad vanematelt, et rattaga sõitmine on tore ning suure tõenäosusega on nad ka ise täiskasvanutena aktiivsemad.

Pühapäevased rattamatkad alustavad käesoleval aastal oma kuuendat hooaega. Matkadel osalejaid liitub igal aastal üha juurde ja selle põhjuseks on nimetatud võimalust uute sihtkohtadega tutvuda ning võimalust kohtuda uute huvitavate inimestega. Pühapäevastel rattamatkadel osalemine on sotsiaalne ettevõtmine ja see on osalejatele tasuta. Kui oskad muuta oma päeva põnevaks, on tõenäoline, et hakkad seda regulaarselt tegema.

Käesoleval aastal korraldatakse 12 matka ja matkapunktide ühiseks nimetajaks on sel korral maapiirkonnas asuvad raamatukogud. Tänu raamatukogude tublidele töötajatele saame  paremini tundma õppida oma kodukandi kultuuri- ja ajalugu ning samal ajal väärtustada nende asutuste tähtsust meie väikeasulates. Teisalt ei tohi aga unustada, et tähtis pole  ainult  matkapunkt ja sihtkohta jõudmine vaid nautida tuleks kogu matkapäeva.

Esimene matk toimub juba 26. aprillil, mil sõidetakse mööda rattateid Kõrveküla raamatukogu juurde. Järgmised matkad toimuvad üle nädala ja nende kohta saab täpsemalt lugeda Facebookist ning meie kodulehelt (www.tarturattamatkad.ee ).

Märkimist väärib, et Tartu Rattamatkade poolt korraldatavate matkade ei toimu ühisstarti ega suurtes gruppides sõitmist. Matkajad alustavad teekonda oma kodust sobival kellaajal, kas üksi või koos perega. Ise valitakse endale põnev marsruut ning sobiv tempo. Matkapunktid on raamatukogude juures avatud kell 11-14.

Sarnaselt eelmisele aastale on ka selle hooaja peaauhinnaks jalgratas. Ratta loosis osalemiseks peab külastama vähemalt üheksat matkapunkti. Väiksemaid meeneid ja auhindu keerleb loosirattas samuti.

Leia endale sobiv ratas ja võta sõber ka rattasõidule kaasa! Liikumisharrastus liidab!

Matkasarja toetajateks on Tartu Linnavalitsus ja Tartu Omavalitsuste Liit.

Lisainfo:
Raimo Ronimois, MTÜ Tartu Rattamatkad juhatuse liige
raimo.ronimois@gmail.com

RATTAMATKADE KALENDER 

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!