« Tagasi

Rõngu rahvamajas saab täna käsitööoskusi lihvida

Rõngu rahvamaja avab täna tasuta käsitöökojad, et kõik huvilised saaksid tulla proovima, kuidas tuleb neil välja näiteks kokakunst või savitöö.

Kõigil on võimalus voolida savi, meisterdada pärlitest ingleid, viltida mõnus sall või õppida omal käel puidule põletamist. „Peale selle on veel palju tegevusi, millele käed külge panna, näiteks kokakunsti töötuba, mida veab Rõngu Maanaiste Selts," sõnas Rõngu rahvamaja juhataja Mari-Liis Vanaisak ja lisas, et töötubadest ainsana on siiski tasuline viltimise töötuba. Aga peale selle saab tasuta proovida veel käsitöökaartide meisterdamist ja peapaelade tegemist.

Täna toimub ka üleriigiline aktsioon „Käsitöökojad üle Maa" ja Rõngu rahvamajas toimuv on üks osa sellest.

Mari-Liis Vanaisak rääkis, et aktsiooni eesmärk on kinnistada Eestis tervikuna käsitöö traditsiooni ja kutsuda inimesi sel päeval käsitööga tegelema. „Täna tasub kindlasti tulla, sest reeglina on seesugused töötoad kallid, kuid täna on just see päev, kui saab tasuta oma oskusi katsetada," sõnas Vanaisak.

Rõngus saab käsitööd teha täna kell 12-16. „See ei tähenda, et peab täpselt kella 12ks tulema, võib tulla terve päeva jooksul, vahepeal on võimalus ka keha kinnitada, sest kokakunstiõpitoas saab teha ägedaid lõhekotlette," kirjeldas Vanaisak.

Peale selle on võimalik tutvuda käsitööliste toodanguga ning nende tehtut ka koju kaasa osta.