« Tagasi

Külastusmäng Unustatud mõisad kutsub

Sel aastal toimuvad Unustatud mõisate külastuspäevad 3. juulil, 27. juulil, 28. juulil ja 10. augustil. Elva vallast osaleb külastusmängus Palupera mõis ning sinna on oodatud kõik huvilised.

Palupera mõisas toimuvad ürituse raames Kella kolme kontserdid. 3. juulil saab kuulata perekond Palme (Heiki Palm - tšello, Anne-Mai Palm - klaver, Johannes Palm - viiul). 27. juulil on huvilistel võimalus kuulata Valgast pärit regilauluansamblit Koidutähed. 28. juulil toimub 2U-Tuuri (laulukoor Pukast) kontsert ning 10. augustil Kerli Jõesaare ja Einar Ilvese (duo Tallinnast) kontsert. Kõik kontserdid algavad kell 15 ning on tasuta.

Külastada on võimalik Vääna, Vasalemma, Aruküla, Ravila mõisa ning Vana-Vigala, Õisu, Kärstna, Pärsti, Aruküla (Koeru) ja Koigi mõisa. Samuti Lasila, Kiltsi, Jäneda, Maidla, Võidula, Tõstamaa, Räpina, Palupera, Rogosi ja Hiiu-Suuremõisa.

Unustatud mõisad on Eesti Mõisakoolide Ühenduse korraldatud külastusmäng, milles võtavad osa mõisakoolid üle Eesti. Kokkulepitud külastuspäevadel toimuvad giidiga jalutuskäigud, avatud on näitused ja kohvikud.

Peale selle korraldatakse kontserte, töötubasid ja muud huvitavat. Külastajad saavad esimesest mõisast osalejaraamatu, millesse koguvad külastuspäevadel mõisatest templeid. Nende vahel, kes on kogunud vähemalt kümme mõisat, loositakse välja erinevaid auhindu.

Rohkem infot külastusmängu Unustatud mõisad Facebooki-leheküljelt