« Tagasi

Koerte ujutamisest Elva linnas

Elva vallavalitsus on saanud mitmeid pöördumisi seoses küsimustega koerte ujutamise kohta Elva linna supluskohtades. Selgitame seetõttu koerte ujutamisega seotud teemat.

Elva valla koerte ja kasside pidamise eeskirja § 2 lg 4 p 1 järgi on koera või kassi ujutamine ja pesemine avaliku supluskoha ujumistsoonis suplushooajal (1. juunist 31. augustini) ja purskkaevus keelatud. Seega ei ole eeskirja järgi lubatud koeri ujutada Arbi ja Verevi järve ääres, sest need on avalikud supluskohad.

Elva Paisjärve supluskoht ja ka näiteks Vaikne järv ei ole küll märgitud avaliku supluskohana, kuid sellegipoolest palume ujutada koeri supluskohast eemal või leida muu lahendus koera jahutamiseks. Näiteks on Paisjärve lasketiirupoolses otsas võimalik ujutada koeri ilma, et sellega häiritaks rannas viibijaid. Järvede külastajate seas võib olla allergikuid või loomi tavapärasest rohkem pelgavaid inimesi. Palume seetõttu mõistvat suhtumist lemmiklooma ujutamisel.

NB! Tuletame meelde, et avalikus kohas loomaga liikudes tuleb tagada inimeste ja teiste loomade ohutus kasutades jalutusrihma ning vajadusel ka suukorvi. Kindlasti tuleb koristada oma looma järelt ka väljaheited.

Koerte ja kasside pidamise eeskirja leiad SIIT.

Lisainfo:
Sten Saarekivi, heakorraspetsialist
sten.saarekivi@elva.ee või tel 5886 1600 

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!