« Tagasi

Keskkonnaamet õpetab, kuidas elektroonselt kalastuskaarti taotleda

Keskkonnaamet kutsub kalastuskaardi taotlejaid nõustamispäevale, kus saab infot elektroonilise kalastuskaardi ostmise, tänavuse kalapüügi limiitide ja piirangute kohta.

„Kalastuskaardi taotluste vastuvõtt 2019. aastaks algab 3. detsembri hommikul kell 9, mil kõigil huvilistel on võimalik soetada kalastuskaart pilet.ee veebikeskkonnas või Keskkonnaameti kontorites. 94% kalastuskaartidest läheb müüki just veebikeskkonna vahendusel, mistõttu soovime koolitada ja abistada esmakordselt veebikeskkonnast kaarti soetavaid kalastajaid," lausus Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko.

Selleks, et internetist loa taotlemine ei takerduks tehniliste oskuste taha, kutsub Keskkonnaamet kõiki huvilisi 26. novembril kell 10 nõustamispäevale Keskkonnaameti Haapsalu, Tallinna, Räpina ja Tartu kontoritesse.

Keskendutakse ID-kaardiga taotlemisele

Internetist on võimalik kalastuskaarti taotleda pilet.ee aadressil ID-kaardi või mobiil-ID vahendusel. Ootamatuste vältimiseks tuleks üle kontrollida elektroonilise taotlemise tarbeks vajaminevate sertifikaatide kehtivus ning veenduda, et taotlejal pole varasemast püügiaruannete võlgnevusi. Nimelt ei saa alates 2018. aastast kalastuskaarti taotleda need isikud, kellel on möödunud hooaja püügiaruanne esitamata. Nõustamispäeval on võimalik kontrollida ka aruannete võlgnevust ning vajadusel esitada kohapeal aruandeid.

Seekord keskendutakse kalastuskaardi taotlemisele just ID-kaardiga, sest mobiil-ID kasutajad ei jää reeglina taotlemisega hätta. Infopäevale tuleks kaasa võtta ID-kaart koos PIN paroolidega ning eelnevalt kontrollida ID-kaardi sertifikaatide kehtivust. Internetipanga kaudu maksmiseks on vaja vajadusel sõlmida pangas internetipanga kasutamise leping.

Nõustamispäev toimub neljas kontoris

Nõustamise päeval ei saa veel 2019. aastaks kalastuskaarti taotleda, kuna taotluste vastuvõtt algab kõigile üheaegselt ehk 3. detsembri hommikul. Küll aga on Keskkonnaameti Tartu, Rakvere, Pärnu, Penijõe, Kuressaare, Võru, Räpina, ja Tallinna kontorites 3. detsembril olemas kliendiarvutid internetist kalastuskaardi taotlemiseks.

Nõustamispäevad toimuvad 26. novembril kell 10 järgmistes Keskkonnaameti kontorites:

• Tallinna kontor, Viljandi mnt 16, Tallinn (kontaktisik Arno Sildos, tel 53004038).
• Tartu kontor, Aleksandri 14, Tartu (kontaktisik Kerli Pettai, tel 53662619).
• Haapsalu kontor, Kiltsi tee 10, Haapsalu (kontaktisik Märt Kesküla, 5234410).
• Räpina kontor, Kalevi 1a, 64503, Räpina (kontaktisik Kerli Pettai, tel 53662619).

Kellel ei õnnestu 26. novembril kohapeale tulla, võib kokku leppida ka mõne muu aja spetsialistiga kohtumiseks. Samuti saab mainitud kontaktidelt küsida kalastuskaardi püügiaruannete võlgnevuste kohta. Lisainfot kalastuskaardi taotlemisest leiab ka Keskkonnaameti kodulehelt: www.keskkonnaamet.ee/et/kalastamine/kalastamine.

 

Lisainfo:
Aimar Rakko
Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja
e-post: aimar.rakko@keskkonnaamet.ee
telefon: 5306 9104

Sille Ader
Keskkonnaameti pressiesindaja
e-post: sille.ader@keskkonnaamet.ee
telefon: 5745 0332