« Tagasi

Elva valla noori oodatakse osalema motivatsiooni- ja arengukoolitusel

Motivatsiooni- ja arengukoolitus Elva valla noortele toimub 26.–28. jaanuaril. Ootame osalema 16-29aastaseid noori, kes ei õpi ega tööta, soovivad saada teadlikumaks enda tugevustest, leida üles oma unistused ja hakata nende poole liikuma.

Koolitus toimub kolmel päeval Elvas ja on osalejatele tasuta. Esimene koolituspäev on pühendatud eneseanalüüsile. „Noored tihti ei tea oma tugevusi ja ei julge seetõttu ka unistada," kirjeldab noorte eneseteostuse teel seisvaid takistusi koolituse läbiviija, Johannes Mihkelsoni Keskuse projektijuht Marina Kraft. „Oma tugevuste ja nõrkuste tundmine on suureks abiks tööle või kooli kandideerimisel, kus tuleb olla valmis vastama ka oma iseloomu ja nõrkuseid puudutavatele küsimustele. Aga kuidas rääkida julgelt oma unistustest, nõrkustest ja tugevustest? Koolitusel tegeleme muuhulgas ka just selliste teemadega."

Teine koolituspäev on pühendatud digipädevuste arendamisele. „Kuigi paljud noored peavad oma arvutioskusi küllaltki headeks, siis tegelikult on alati võimalik olla veelgi parem ja tuua endale tööle kandideerimisel plusspunkte," selgitab Marina.

Kolmandal koolituspäeval otsivad osalejad läbi praktiliste harjutuste vastuseid küsimustele, kuidas leida sobivaid töö- ja koolituspakkumisi, panna oma CV tõeliselt särama ja kuidas kirjutada asjalikku motivatsioonikirja. „Tegelikult on ka kandideerimisdokumentide koostamisel kõige olulisem iseennast tunda ja osata oma tugevusi esile tuua," selgitab Marina.

Kolmandal koolituspäeval õpitakse unistama ja eesmärke seadma.

Iga noor lahkub koolituselt detailideni viimistletud kandideerimisdokumentidega ja teadmisega, milliseid konkreetseid samme tal tuleb lähiajal astuda, et oma unistuste elu suunas liikuda.

Koolitus toimub Elvas 26.–28. jaanuaril iga päev kell 10–15.30. Osalejatele on tasuta toitlustus. Grupi suurus on kuni kümme inimest. Koolitusele on oodatud kõik Elva valla mitteõppivad ja -töötavad 16-29aastased noored.

Oma osalemissoovist tuleb märku anda e-aadressil kristi.liiv@elva.ee või telefonil 58534565.

Sama koolitus toimub uuesti selle aasta sügisel. Seega anna oma osalemishuvist märku ka siis, kui jaanuarikuus toimuva koolituse kuupäevad sulle ei sobi.

 

Koolitus toimub projekti „Noortegarantii tugisüsteem Elva vallas" raames. Rohkem infot projekti võimaluste kohta leiad siit: www.elva.ee/noortegarantii-tugisusteem-elva-vallas.

  

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!

Tartu Maratoni klassik