« Tagasi

Missuguste põhimõtete järgi toimub lumetõrje Elva vallas?

Tuletame meelde olulisemad põhimõtted, mille järgi toimub Elva vallas lumetõrje.
 
Elva vallas on talvine teehooldus jagatud kaheksaks piirkonnaks: Elva linn, Rõngu alevik, Palupera, Aakre, Rõngu, Rannu, Konguta ja Puhja.
 
Elva linnas on tänavad jaotatud kolme järjekorda:
  • I järjekorra tänavad on kõik põhitänavad, millel on transiit- ja bussiliiklus (nt Tartu mnt, Valga mnt, Käo tee, Puiestee tn jne) ning enamkasutatavad kõnniteed. Samuti teostatakse esimeses järjekorras koolide ja lasteaedade parklate lumetõrje.
  • II järjekord hõlmab suurema liikluskoorumusega tänavaid.
  • III järjekord väiksemaid tänavaid ja ligipääsuteesid üksikutele majapidamistele.
 
I ja II järjekorra tänavate lumelükkamine ja libedusetõrje toimub automaatselt, et oleks tagatud kehtestatud seisundinõuded. III järjekorra tänavate lume- ja libedusetõrje tellib vallavalitsuse taristuspetsialist vastavalt vajadusele.
 
I järjekorra tänavate seisunditaseme tagamiseks tuleb lumi eemaldada sõiduteelt viie tunni jooksul alates lumesaju algusest. Kõnniteede lume- ja libedusetõrje peab toimuma kaheksa tunni jooksul alates lumesaju algusest või libeduse tekkimisest.
 
II järjekorra tänavate seisunditaseme tagamiseks tuleb lumi eemaldada sõiduteelt 12 tunni jooksul alates lumesaju algusest.
 
III järjekorra tänavatel on töövõtja kohustatud teostama lumetõrje 24 tunni jooksul vastava tellimuse saamisest.
 
  • Maapiirkondades on töövõtjad kohustatud alustama lume lükkamist ilma tellimuseta, kui koheva lumekihi paksus on saavutanud 10 cm.
 
Tihti tellitakse lumetõrje enne mainitud lumepaksuse saavutamist, sest maapiirkondades esineb tuisku ja see halvendab teeolusid ka väiksema lumekihi korral. Töövõtjatel on kohustus teostada lumetõrje 12 tunni jooksul alates lumesaju lõpust. Eriolukorras, kus on intensiivne tuisk ja lumesadu, 24 tunni jooksul.
 
  • Maapiirkondade lumetõrjet teostavad viis ettevõtet kokku 18 traktoriga.
Teehoolduse teostajate täpsema info leiate SIIT.
 
Kui kellelgi on seoses lumetõrjega muresid või tagasisidet, siis palume vallavalitsusele sellest kindlasti anda märku Elva valla äpi kaudu või heakorratelefonil +372 3333 666. Mõlemasse kanalisse saab jätta tagasisidet ööpäev läbi.

 Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

Lae oma nutiseadmesse Elva valla äpp!

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!