« Tagasi

Invaru: lõunaeestlastele on abivahendi terapeudi nõustamine senisest kättesaadavam

Abivahendikeskus Invaru annab teada, et Lõuna-Eesti liikumisraskustega inimesed saavad terapeudi ja abivahenditehniku nõustamisele nüüdsest lühema ooteajaga, sest Invaru terapeut ja abivahenditehnik resideeruvad nüüd ka Tartus.
 
Invaru abivahendikeskus on terapeut Tiina Trukitsa sõnul tänaseks Tartus tegutsenud üle pooleteise aasta ning aeg on näidanud suurenevat vajadust abivahendite nõustamisteenuse järele Lõuna-Eesti piirkonnas. 
 
"Meie terapeudid ja abivahenditehnikud külastavad liikumisraskustega inimesi üle kogu Eesti. Kui varem sõideti Lõuna-Eestis elava abivajaja juurde Tallinnast, siis nüüd muudavad Tartus resideeruvad liikumisabivahendite spetsialistid ka siinsete inimeste jaoks konsultatsioonile pääsemise kiiremaks. Eelnevalt tuleb vaid aeg ja koht kindlasti kokku leppida, sest visiitidel põhineva töö eripära tõttu ei viibi me pidevalt abivahendikeskuses," tõi Tiina Trukits välja.
 
Abivahendikeskuse terapeudi ja abivahenditehniku tööks on vastavalt inimeste vajadustele, tervislikule seisundile ja kehalisele võimekusele leida sobivad liikumisabivahendid, mis aitavad iseseisvamalt toime tulla. Abivahendi valimisele eelnev konsultatsioon on abivajajale tasuta.
 
"Sobiv abivahend aitab inimesel turvalisemalt liikuda ja ka aktiivsemalt elu nautida. Liikumisabivahendi valikul tuleb arvestada mitme asjaoluga: milline on inimese tervislik seisund, kui aktiivne ta on, millises keskkonnas tuleb abivahendiga hakkama saada. Kindlasti peab abivahend sobima kasutaja kehaproportsioonidega ning tuleb ka jälgida, et kasutamisel säiliks mugav kehahoiak. Näiteks ratastooli puhul on väga tähtis valida õigete mõõtude ja toestusega tool, et vältida ebamugavast asendist tekkivaid lihaspingeid, lihas- ja liigesvalu ning nahaärritust, mis võib halvemal juhul viia lamatiste tekkeni," ütles Trukits.
 
Terapeudiga tasub konsulteerida lisaks liikumisabivahenditele ka seisulaudade, eriistmete, lamatistevastaste patjade ja lingtõstukite soetamisel. "Terapeut hindab konkreetse abivajaja seisundit ja vaatleb iga olukorda eraldi – et iga inimene saaks just talle sobiva abivahendi," toonitab Trukits veelkord, miks tasub valiku juurde kaasata terapeut. Tema jutul käivad erinevas vanuses inimesed, nii tööealised, eakad kui ka lapsed. "Lapse veel arenemisjärgus luu- ja lihaskonna puhul on oluline tagada, et abivahend ei tekitaks talle häireid ja vaevusi juurde."
 
Mõnikord on vaja abivahendit kasutaja jaoks parajaks või sobivaks kohandada ning sellisel juhul hindab olukorda koos terapeudiga nõustamisel viibiv abivahenditehnik. Väiksemad muudatused saab teha kohapeal, suuremateks töödeks viiakse abivahend töökotta.


Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

Lae oma nutiseadmesse Elva valla äpp!

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!