« Tagasi

Algas registreerumine suurele vikatiga niitmise võistlusele

Sel pühapäeval, 12. juuli keskpäeval on Tartusse, Eesti Rahva Muuseumi välialale Raadil oodata käsitsi niitmise huvilisi. Juba teist korda toimub suur vikatiga niitmise võistlus.

Võistlusele saab end kirja hakata panema tänasest.

Niitmisvõistlust korraldab Eestimaa Looduse Fond koostöös Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Spordiseltsiga Kalev.

Võisteldakse kolmes kategoorias – mehed, naised ja kuni 16-aastased noored. Võistlus koosneb eelvoorudest ja finaalist. Eelvoorus toimub niinimetatud minutiniitmine – vikatikaare laiust riba niidetakse ühe minuti jooksul ja niidetud ribade pikkuse põhjal tekib finaali paremik. Finaali pääsevad kümme meest ja viis naist. Noored võistlevad vaid minutiniitmises.

"Eelmisel aastal võistles ligi 40 inimest, sama suurt huvi ootame ka tänavu. Niitmisvõistlusel osalemiseks võib olla nii algaja kui kogenud niitja, sest enne võistlustulle asumist saab kohapeal parimate õpetajate ja meistrite käe all head tehnikat harjutada. Korraliku füüsilise koormuse tõttu köidab käsitsi niitmine lisaks keskkonna ja pärandkultuuri poolehoidjatele ka spordisõpru. Huvi meie suviste vikatiga niitmise treeningute vastu annab julgust loota, et käsitsi niitmine hakkab taas au sisse tõusma ning võtab tasapisi järele mootoriga niitmisele," ütles ELFi projektijuht Indrek Kuuben.

 

Täpsem info ja registreerumine niitmisvõistlustele SIIN.

 

Taustainfo:

Niitmisvõistlus toimub Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel koostöös Eesti Rahva Muuseumiga ja Tartu Spordiseltsiga Kalev. Ürituse toimumist toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.

 

Lisainfo:

Indrek Kuuben

Eestimaa Looduse Fondi projektijuht

514 0363

indrek.kuuben@elfond.ee

 Elva vald soovib 2021. aasta lõpuks koguda miljon aktiivset kilomeetrit

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!