« Tagasi

Elva vald kutsub sel laupäeval Elva linnasüdame avamisele

Sel laupäeval, 11. juulil kell 11 toimub Elva kultuurikeskuse ees Elva linnasüdame avamine. Üritusele on oodatud kõik huvilised.

Linnasüdame pidulikul avamisel tänatakse projektiga seotud inimesi ning kõiki kohalolijaid ootab ees muusikaline üllatus. Avamisel on võimalik vaadata ka linnagaleriisse üles seatud näitust Elva keskväljaku muutuvast näost ehitustööde ajal.

Linnasüdame avamise päeval toimub ka Elva kohvikutepäev, mis annab kõigile võimaluse õppida tundma Elva kodukohvikute maitseid. Peale selle toimub Elva linnas veel erinevaid üritusi ja ettevõtmisi, mistõttu tasub kindlasti sel päeval Elva linna külastada. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames algasid 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris. Esialgu oli linnasüdame avamine planeeritud selle aasta maisse. Eriolukorra tõttu ei olnud võimalik keskväljakut maikuus avada ning seetõttu toimub avamine 11. juulil kell 11.

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel", mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Ehitustööd teostas RTS Infraehitus.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot.