« Tagasi

6.–9.juulini toimub traditsiooniline muusikaüritus “Klarnetisuvi”

6.–9.juulini toimub Tiit Veigeli ja Elva Muusikakooli eestvedamisel juba kahekümne esimest korda traditsiooniline muusikaüritus "Klarnetisuvi."

Esimene klarnetisuvi toimus 2000. aastal, mil Tiit Veigelil tekkis idee korraldada muusikapäevad ka klarnetimängijatele. Koostöös klarnetistide Toomas Vavilovi, Vello Sakkose ja Vahur Vurmiga saigi idee teoks tehtud. Klarnetisuvest on varasematel aastatel osa võtnud kokku ligi 900 noort muusikut üle Eesti. Käesoleval aastal on ürituselele registreerunud 35 osalejat, alustades lastemuusikakooli õpilastest ja lõpetades Otsa kooli ja Elleri kooli õpilastega.

"Klarnetisuve" suvekoolis osalevad sel aastal peale klarnetistide ka mõned saksofoni õpilased ning nende instrumentide õpetajad. Tavaliselt osaleb suvekoolis ligi 60 õpilast, sel aastal on plaanis korraldada suvelaager väikesemale õpilaste arvule. Õpilasi tuleb Elvasse Tallinnast, Tabasalust, Kuressaarest, Tartust, Viljandist, Kiilist, Tallinna Muusiakeskkoolist, H. Elleri nim. Muusikakoolist ja G.Otsa nim. Muusikakoolist ja muidugi ka Elva muusikakooli õpilasi.

Ürituse eesmärk on soov ühtlustada puupilliõpetuse metoodikat meie vabariigi muusikalistes õppeasutustes. Anda konkreetseid praktilisi ja teoreetilisi suuniseid pillimängu paremaks omandamiseks ja õpetamiseks, luues sellega eeldused Eesti professionaalsete puupillimängijate järelkasvu arenguks

Õppejõududeks on: Madis Kari (ERSO), Vello Sakkos (G.Otsa nim Tallinna Muusikakool), Tõnu Kalm (H.Elleri nim. Tartu Muusikakool ja Vanemuise teatri orkester), Heimo Hodanjonok (Vanemuise teatri orkester), Aveli Paide (Tartu I Muusikakooli klarnetiõpetaja, M.Reiniku kooli ja Tamme kooli õpetaja), Erle Kont (Sibeliuse Akadeemia magistrant). Puupillikoori juhatab Kaido Otsing.

Peale koolituse püütakse arendada aktiivset kontserttegevust, tutvustamaks ja propageerimaks neid muusikalisi instrumente laiema kuulajaskonna hulgas. Klarnetisuve vabaõhukontserdid on olnud alati Elva rahva hulgas armastatud, on isegi tekkinud oma fännklubi. Peale õppetöö on lastele organiseeritud õpetajate poolt ka vahvad mängud ja muud meeleolukad tegevused. Lapsed saavad osaleda kunsti töötoas, vibu lasta ja õhtuti on alati oodatud taidluskonkursid, kus saab palju nalja.

 

"Klarnetisuvi Elva 2020" raames on kavas korraldada järgmised kõigile külastajatele tasuta kontserdid:

  • kolmapäeval, 8 juulil algusega kell 19 Elva kultuurikeskuse ees „KLARNETISUVE KONTSERT"
  • neljapäeval, 9. juulil algusega kell 18 Tartumaa tervisespordikeskuses „KLARNETISUVE ÕPILASKONTSERT"

 

 Elva vald soovib 2021. aasta lõpuks koguda miljon aktiivset kilomeetrit

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!