« Tagasi

Elva Vallavalitsus alustab 18. maist etteregistreeritud vastuvõttudega

Elva Vallavalitsus ja teenuskeskused avavad oma uksed 18. mail ning elanikel tuleb ametnikega kohtumiseks leppida eelnevalt kokku aeg. Samal ajal jätkatakse nõustamist e-kirja ja telefoni teel.

Elva vallavanem ja valla kriisikomisjoni esimees Toomas Järveoja ütles, et kuigi vallavalitsus ja teenuskeskused on 18. maist taas avatud, ei tähenda see, et pöördutakse tagasi kriisieelsesse aega. „Peame meeles pidama, et kuigi eriolukord lõpeb, ei ole praegune olukord enam seesugune nagu see oli enne kriisi. Peame suhtlemisel pidama meeles 2+2 reeglit, kasutama vajadusel isikukaitsevahendeid ning pöörama suurt tähelepanu hügieeninõuete täitmisele," ütles Järveoja.

Vallavalitsuses ja teenuskeskustes võetakse pöördujad alates 18. maist vastu etteregistreerimise teel, mis tähendab, et kui inimene soovib ametnikuga kohtuda, tuleb selleks eraldi kokku leppida aeg telefoni või e-kirja teel. „Edaspidi on võimalik ametnikega kohtuda vaid eelneval kokkuleppel. See põhimõte kehtis juba ka enne kriisi ning võimaldab oluliselt personaalsemat lähenemist," rääkis Järveoja. Ta lisas, et etteregistreerimine on vajalik ka selleks, et majas oleks võimalik järgida korrektselt 2+2 reeglit ning et vältida juhuslikke kogunemisi ja järjekordi.

Vallavanem paneb kõikidele pöördujatele südamele, et kohtumistele ei tuldaks haigena. „Palume, et tuleksite kohtumisele ainult siis, kui teil ei ole haigussümptomeid," rõhutas Järveoja. Jätkuvalt on asjaajamiseks soovitatav kasutada ka e-teenuseid, nõu küsimiseks helistada või saata ametnikule e-kiri.

Klientide ja ametnike turvalisuse tagamiseks tuleb kohtumisele tulles desinfitseerida fuajees käed, misjärel juhatatakse klient vastuvõtulauast edasi õigesse ruumi. Tööpind ja muu vajalik desinfitseeritakse pärast iga kliendiga kohtumist. „See kõik on oluline selleks, et hoida ja kaitsta üheskoos kõikide tervist," ütles vallavanem.

Järveoja sõnul on oluline, et inimesed varuksid kannatust, sest kõik vajavad uue süsteemi ja olukorraga harjumiseks aega. „Kiidan nii meie valla elanikke kui ka ametnikke, kes said eriolukorras väga hästi hakkama e-teenuseid kasutades ning mured ja küsimused lahendati e-kirja või telefoni teel. Soovitame seetõttu kindlasti ka 18. maist eelistada suhtlemiseks just e-kanaleid," rõhutas vallavanem.

Ametnikuga aja kokku leppimiseks palume helistada otse ametnikule või saata talle e-kiri. Ametnike kontaktid leiate valla kodulehelt.

 

Lisainfo:

Toomas Järveoja, vallavanem ja kriisikomisjoni esimees
toomas.jarveoja@elva.ee või tel 515 3699Elva vald soovib 2021. aasta lõpuks koguda miljon aktiivset kilomeetrit

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!