« Tagasi

Elva vald sulgeb 27. märtsist kõik valla avalikud mängu- ja spordiväljakud

 

Elva Vallavalitsus otsustas täna toimunud koosolekul, et riigis kehtestatud eriolukorra ning avalikus kohas viibimise täiendavate korralduste tõttu tuleb sulgeda valla kõik mängu- ja spordiväljakud, rulapargid, kettagolfirajad, välijõusaalid jt. Väljakud on suletud kuni eriolukorra lõpuni.

Elva vallavanem ja valla kriisikomisjoni esimees Toomas Järveoja ütles, et kuigi nii Vabariigi Valitsus kui ka Elva Vallavalitsus on varasemalt juhtinud korduvalt tähelepanu sellele, et avalikes kohtades tuleb hoida teistega ohutut distantsi ja kogunemised on keelatud, pole paljud inimesed neid juhiseid järginud. 

"Oleme saanud viimasel nädalal mitmeid teateid laste ja noorte kogunemistest erinevatel väljakutel. Oleme valla infokanalites sellele teemale tähelepanu juhtinud, kuid paljud pole juhiseid tõsiselt võtnud," ütles Järveoja ja lisas, et seetõttu tuli võtta vastu otsus kõik mängu- ja spordiväljakud sulgeda. Vallavanem paneb lapsevanematele südamele, et laste ja noortega räägitaks eriolukorra tähendusest ja juhistest.

Vallavanem rõhutas, et ka kõigil teistel, sh eakatel tuleb kogunemisi vältida. "Vabariigi Valitsuse eilne korraldus ütleb selgelt, et avalikus kohas võib viibida vaid kaks inimest, väljaarvatud perekond, ning teiste inimestega tuleb hoida kahemeetrist distantsi. Palume neid juhiseid rangelt järgida," lisas Järveoja.

Vallavalitsus juhib tähelepanu, et valla lasteaedade mänguväljakud ei ole mõeldud avalikuks kasutamiseks ning ka neile väljakutele ei või minna.

Vallavalitsus paigaldab kõikidele avalikele mängu- ja spordiväljakutele ning –radadele ka korraldust puudutavad infotahvlid.

Elva Vallavalitsuse korraldus nr 2-3/222

 

Lisainfo: 
Toomas Järveoja, vallavanem ja valla kriisikomisjoni esimees
 
toomas.jarveoja@elva.ee või tel 515 3699