« Tagasi

Elva vald valmistub Euroopa kultuuripealinna tulekuks

Eile, 22. jaanuari õhtul toimus Elva Kultuurikeskuses aruteluõhtu „Loov Elva", kus arutlesid eri valdkondade ligi 100 esindajat, kuidas saab Elva vald panustada maakonnastrateegiasse ja Euroopa kultuuripealinna aastasse.

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et tal on väga hea meel, et nii paljud inimesed võtsid vastu kutse aruteluõhtul osaleda. „Elva vald on seni aktiivselt kutsunud kokku noorsootöötajaid, haridusjuhte, raamatukogutöötajaid, kultuurijuhte, spordiklubisid ja sotsiaaltöötajaid, aga me ei ole seni tulnud kokku ühte ruumi, et arutleda koos, kuidas muuta Elva parimaks vallaks," põhjendas Saar aruteluõhtu vajadust.

„Kuna Tartu linn on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn, siis on kindlasti ka meie ülesanne mõelda välja, kuidas ja mida suudab Tartust 25 kilomeetri kaugusel olev Elva panustada sellesse suurprojekti," lisas Saar.

Nutikaid lahendusi otsiti järgmistele teemadele: kuidas panna lapsi ja noori rohkem kultuurist huvituma ja kultuuris kaasa lööma; kuidas innustada loovatel lahendustel põhinevat ettevõtlust; kuidas pakkuda harivat, mitmekülgset ja meelelahutuslikku ajaveetmist eri sihtrühmadele; kuidas toetada kohalikku omaalgatust ja aidata kaasa tugevate kogukondade arengule; kuidas meelitada valda külalisi lähemalt ja kaugelt.

Laudkondades toimunud aruteludes toodi välja järgmisi mõtteid: Elva Elamusfestival on hea võimalus kohalikele ettevõtetele oma tegevuste tutvustamiseks; sportimise ja vabaaja veetmise võimaluste ajakohastamine; Sightseeing buss Tartu ja Elva vahel; kultuuritee loomine; noorte arvamusfestival ja noorte mentorlusprogramm. Samuti toodi välja idee noortele mõeldud kultuuripassist, kuhu nad saavad koguda templeid tasuta üritustel osalemise eest ning neil on võimalus seeläbi võita auhindu.

Arutelude käigus tekkis mitmeid lennukaid mõtteid. Näiteks toodi välja, et seoses Tartu saamisega 2024. aastal Euroopa Kultuuripealinnaks, võiks Elva vallas luua toidu, käsitöö, rahvakultuuri ja tööoskuste teemapargi. Samuti, kuna Elva vallas Hellenurmes on Eesti ainus töötav vesiveski, siis tuleks võtta eesmärk luua üleeuroopaline vesimöldrite festival ning tuua esile ka Võrtsjärve saladused.

Abivallavanem Marika Saar ütles, et aruteluõhtust järgnev samm on väljatoodud ideede edasiarendamine. „Nüüd on tarvis asuda neid ideid üheskoos ellu viima, kõik aruteluõhtul osalenud saavad selles anda oma panuse."

Aruteluõhtule olid kutsutud Elva vallavalitsuse esindajad, volikogu liikmed, valla arengu- ja planeeringukomisjon, kultuurikomisjon, haridus- ja noorsootöökomisjon, spordikomisjon, sotsiaalkomisjon, raamatukogutöötajad, kultuurijuhid, noorsootöötajad, huvijuhid, haridusjuhid, spordientusiastid, turismiedendajad, ettevõtjad, piirkondade esindajad, noortevolikogu liikmed jt.

Aruteluõhtut juhtis rahvusvaheliselt tunnustatud kultuuripoliitika ja loomemajanduse ekspert Ragnar Siil. Aruteludes osalesid ka Tartumaa Omavalitsuste Liidu esindajad ning Tartu kultuuripealinna korraldusmeeskonna esindajad.

Fotogalerii sündmusest leiate SIIT.

Lisainfo:
Marika Saar, Elva abivallavanem
marika.saar@elva.ee või tel 522 7013 

 

 

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!

Tartu MAratoni klassik