« Tagasi

Karjääriretked aitasid Tartumaa noortel avastada kodukandi töövõimalusi

KredExi Karjääriretked andsid Palupera ja Tartu Forseliuse kooli õpilastele võimaluse kohtuda Tartumaa tööandjatega, et tekitada noortes huvi kodukandi karjäärivõimaluste vastu ja innustada õpilasi ettevõtlikkusele. Karjääriretkel külastati Tartu metallitöötlusettevõtet Torm Metall, puitmajatehast EstHus ja liistuvabrikut Trives.

"Ettevõtete poolne abi hariduse rikastamisel on väga vajalik, et noored seostaksid paremini reaalset elu ja koolis õpitut ning saaksid aru milliste teadmiste ja oskustega inimesi tööturul vaja on," sõnas Torm Metalli juhatuse liige Tanel Soosaar. "Torm Metall on arenev ja avatud mõtteviisiga ettevõte ning meile on oluline, et andekad noored leiaksid meie juures endale praktikakoha ning hiljem võimaluse koostöös meiega areneda." 

Noored tõid oma tagasisides välja, et ekskursioonide käigus avastasid nad eelkõige seda, kui palju erinevaid töid ühes ettevõttes tegelikult on ja et iga ala eeldab teatud haridust. Õpilaste sõnul said nad karjääriretkel kinnitust, et karjääriredelil on võimalik end aja jooksul üles töötada ja ennast tuleb aina uuesti proovile panna.  

"Rõõm on näha, et meil on nii palju ambitsioonikaid ja teotahet täis noori, kes on siiralt huvitatud erinevatest karjäärivõimalustest. Loodame, et lisaks uutele teadmistele konkreetsete ametite kohta said õpilased karjääriretkedelt ka tubli annuse inspiratsiooni tulevikuks, ühes veendumusega, et kodukandis on võimalik end teostada," sõnas KredExi ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus.

Ekskursioonipäeva järel tõdesid õpilased, et soovivad ka edaspidi ettevõtetesse külaskäike ette võtta, et näha kuidas igapäevane töö tegelikult käib.

KredExi Karjääriretked toimusid tänavu juba viiendat korda. 8.12. klassile mõeldud ekskursioonid viidi läbi kaheksas maakonnas: Harjumaal, Saaremaal, Ida-Virumaal, Tartumaal, Järvamaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal ja Võrumaal. Karjääriretkede läbiviimist rahastas Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi. Viie aasta jooksul on KredExi Karjääriretkedest osa võtnud ligi 1250 noort. 

 

Fotod: https://bit.ly/2QtRN9m

 

Lisainfo:
Joonas Kerge
KredExi kommunikatsioonijuht
ekskursioon@kredex.ee
+372 667 4116
5381 3231