« Tagasi

Jämesoolevähi sõeluuringus osalemisega võid päästa oma elu

2019. aastal kutsutakse jämesoolevähi sõeluuringule mehi ja naisi, kes on sündinud aastal 1953, 1955, 1957 ja 1959.

Sõeluuringul osalemiseks pöördu oma perearsti või -õe vastuvõtule. Seal antakse Teile peitvere testi tegemiseks vajalik komplekt. Komplektis on test, infomaterjal, ankeet ja makstud vastusega ümbrik, kuhu on peale trükitud labori aadress. Testi saab teha endale kõige turvalisemas kohas – kodus. Sõeluuringus osalemine on ravikindlustatud inimesele tasuta, sest kogu uuringuprotsessi rahastab haigekassa.

Nüüdsest saabuvad vähi sõeluuringute kutsed e-postiga. E-kutse saavad kõik sõeluuringu sihtrühma kuuluvad inimesed, kellel on isikukood@eesti.ee e-post suunatud oma isiklikule meiliaadressile või märgitud rahvastikuregistrisse. Kui vähiregister infot e-posti kohta ei saa, saadetakse välja paberkutse rahvastikuregistris märgitud aadressile. Seepärast kontrolli kindlasti, kas Sinu eesti.ee e-post on suunatud igapäevaselt kasutusel olevale meiliaadressile.

Sõeluuringus osalemiseks ei pea kutset ootama jääma. Kui Sinu sünniaasta on sõeluuringu sihtrühmas, võid uuringus osalemiseks pöörduda ise oma perearsti või -õe poole. Kindlasti peaks pöörduma perearsti poole, kui väljaheites on nähtavat verd või esineb raskusi keha kergendamisega. Vähi sõeluuring on eelkõige hea võimalus kontrollida oma tervist veendumaks, et oled terve. Edukas jämesoolevähi sõeluuring aitab ära hoida kolmandiku jämesoolevähi surmadest.

Jämesoolevähi sõeluuringu kohta leiab rohkem infot kampaanialehelt www.soeluuring.ee.