« Tagasi

Elva uus linnakeskus sai nurgakivi

Täna asetati Elva uuele linnakeskusele pidulikult nurgakivi, tähistamaks linnasüdame peatset valmimist arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames. Elva uus linnakeskus saab lõpliku kuue oktoobri lõpuks.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et uus Kesk tänav ning linnasüda annavad nii linlastele kui ka kõigile teistele uue ilusa avaliku ruumi. "Peale selle annab uus linnasüda meile kõigile uusi võimalusi vaba aja veetmiseks ning üheskoos olemiseks," ütles ta. Vallavanem tänas kõiki projekti asjaosalisi, kes on kauni tulemuse nimel panustanud oma aega ja mõtteid.

Nurgakivi n-ö ajakapslisse lisas arhitekt Diana Taalfeld oma esialgse visandi uuest linnasüdamest. Vallavalitsuse poolt pani vallaarhitekt Jaanika Saar ajakapslisse projekti väljavõtted, ehitusloa ning Elva valla lehe värskeima numbri.

Hea avaliku ruumi programmijuht Kalle Vellevoog avaldas heameelt, et Elva saab endale kauni linnasüdame ning ütles ka, et järgmise aasta kevadel näidatakse Veneetsias hea avaliku ruumi lahendusi ning sealhulgas ka Elva linnasüdame uut lahendust.

Linnasüdame rajamise projekt toob Elvasse ajakohase, jalakäiasõbraliku ja tegevusi täis avaliku ruumi. Projektiga korrastatakse kogu Kesk tänav ja ehitatakse linnaväljak. Tänaval uuendatakse pärnaallee ja juurde tuleb 49 tänavaäärset parkimiskohta. Peale selle on eraldi rajatud kergliiklustee ning jalgtee on palistatud haljastatud istumispesadega.

Keskväljakule paigaldatakse laste mänguala tasakaalupallide ja -rajaga, liumägi ja vedrukiiged. Sportimiseks paigaldatakse trenažöörid, lauatenniselaud ning puhkamiseks võrkkiiged ja soojad kivid. Janu saab kustutada joogipunktis. Arbi järvele ulatuvale keskväljakule ehitatakse puidust rannaplatvorm koos vee kohal oleva lamamisvõrgu ja purskkaevuga. Arbi järve ääres hakkab asuma ka avalik tualettruum.

Täna kell 18 näidatakse uuel keskväljakul lühifilmi Kesk tänava ehitusest ning kell 20 linastub väikinos film „Johannes Pääsukese tõeline elu". Nurgakivi pidulikule üritusele ja filmiõhtule on oodatud kõik huvilised.

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd on graafikus ning ehitustööd lõppevad 28. oktoobril. Praegu on käsil teekatendi rajamise lõpetamine ja on alustatud väikevormide paigaldamisega.

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel", autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Väljakut ehitab RTS Infraehitus.

Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus on ligi 1 miljon eurot, Elva vald panustas projekti elluviimisesse umbes 2,7 miljonit eurot.

Fotosid pidulikust üritusest saab vaadata SIIT.