« Tagasi

Esita Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte kandidaat

Keskkonnaministeerium otsib taas Aasta Keskkonnategu ja Aasta Keskkonnasõbralikku Ettevõtet. Mõlemale konkursile saab kandidaate esitada 4. novembrist 4. detsembrini, keskkonnatunnustuste koduleheküljel.

Aasta Keskkonnategu on konkurss, millega tahetakse tunnustada neid toredaid inimesi ja asutusi/ettevõtteid, kes hoolivad meie elukeskkonnast ja hoolitsevad selle eest, et ka teised seda teeksid. Konkursi eesmärk on selgitada välja keskkonnateod, millel on positiivne mõju keskkonnale või mis on suurendanud inimeste keskkonnateadlikkust.Tegu peab olema uudne ja suunatud laiadele massidele ning tehtud mitte isikliku kasu saamise eesmärgil. Konkursil võivad osaleda kõik, kelle toredad teod on ellu viidud viimase 12 kuu jooksul. Lubatud on nii iseenda kandidatuuri ülesseadmine kui kellegi heast teost teada andmine.

Keskkonnaminister Rene Kokk kutsub inimesi üles selliseid ettevõtmisi märkama ja konkursile esitama. "Just kohalikud elanikud on need, kes oskavad kõige õigemini hinnata, mis neid ümbritsevat keskkonda kõige paremini aidanud on. Nüüd on meil kõigil võimalus esitada tunnustamiseks inimesi, kes on meie lähedal, kogukonnas ja kelle tegevus on suunatud keskkonnakaitsele."

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte konkursile ootatakse osalema kõik väikesed, keskmised ja suured ettevõtted ning organisatsioonid, kes oma viimase aasta tegevuses on senisest enam keskkonnaga arvestanud. Eesmärk on tõsta esile ettevõtteid, kes on oma tegevust või tootmist muutnud või ehk hoopis on nende toodang selline, mis muudab keskkonda paremaks.

Keskkonnaminister Rene Koka sõnul on keskkonnasõbralikkus ettevõtete jaoks suurepärane müügiargument ja seepärast on konkursil osalemine kahtlemata oluline. „Ootame osa võtma kõiki organisatsioone, kes on eriliselt panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ja keskkonnahoiu suurendamisse. Keskkonnasõbralikud lahendused on hea näide, kuidas muuta keskkonnaprobleemid hoopis võimalusteks."

Oma panuse konkursi parimate selgitamisel saab anda ka rahvas. Nimelt toimub detsembris rahvahääletus, kus selgitatakse välja rahva lemmikud. Parimaid tunnustatakse jaanuaris.

Aasta Keskkonnateo puhul on on Keskkonnaministeerium välja pannud auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot.

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte võitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel investeerida oma keskkonnasõbralikkuse arendamisse veel 35 000 eurot. Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel on võimalus osaleda ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursil (European Business Award for the Environment), mis toimub juba järgmisel aastal.

Lisaks on kõikidel võitjatel õigus kasutada keskkonnamärgist  "Aasta keskkonnasõbralik ettevõte", et oma head tööd näidata ka teistele. Seda õunapuuõie kujulist märgist võib kasutada näiteks kirjaplangil, trükistel ja toodete/teenuste reklaamimisel.