« Tagasi

Elvas avatakse linnasisene rongiliiklus

Laupäeval, 7. juulil 2018 toimub Elvas juba viiendat korda kohvikutepäev. Sel päeval on avatud 18 kohvikut, mis pakuvad hõrgutavaid maitseid ja meelelahutust nii lähemalt kui kaugemalt saabunud külalistele. 

Rõhutamaks rongiliikluse ja raudteejaama olulisust Elva linna ajaloos, avatakse Elva kodukohvikute päeva puhul Elvas linnasisene rongiliiklus. Rong liigub kohvikute vahel ja annab hea võimaluse nautida väikelinna idülli. Rong alustab teekonda  Jaamahoone juurest, läbib Kesk tänava ja Tartu maantee lõigu ning pöörab Käo teele. Käo tee lõpust viib marsruut Järve tänava kaudu uuesti Tartu maanteele. Supelranna tänava ristist võtab rong suuna Pikale tänavale, mille kaudu saabki Jaamahoone juures ring jälle täis. Peatuseid on planeeritud kokku 8 ning need on tähistatud rongipeatuse märgiga.

Lisaks rongile on kohvikute vahel liiklemiseks võimalus Tartu maantee koolihoone parklast laenutada ka tõukerattaid. Varuge rongisõidu eest tasumiseks mõni münt, tõukerataste laenutus on aga külastajale tasuta. Laenutamiseks tasub ette registreerida, sest rataste arv on piiratud. Täpsem info siit.

Elva linna kujunemisel mängis olulist rolli Tartu-Valga raudtee rajamine. Raudtee ehitamisega 1887. aastal rajati ka Elva jaamahoone. Arenevale asulale jäi peahoone aga üsna ruttu väikeseks, hoone esimese juurdeehitusena rajati puhvet, et reisijad saaksid enne teele asumist keha kinnitada. Seega on viiendal kohvikutepäeval rongisõit Elva linnale sümboolse tähendusega. 

Lisainfo: kohvikutepäev.elva.ee