« Tagasi

Elva valla jäätmeveos toimub jaanuari algusest oluline muudatus

Lähtuvalt Elva vallavolikogu kehtestatud jäätmehoolduseeskirjast ei teenindata alates 31. detsembrist 2020 140st liitrist väiksemaid käsitsi teisaldatavaid jäätmemahuteid.

Kõikide nende inimeste lepingutele, kel on praegu väiksem kui 140 l jäätmemahuti, lisatakse alates 1. jaanuarist 2021 Eesti keskkonnateenuste poolt 140-liitrised mahutid.

Eesti keskkonnateenused saadavad kõikidele klientidele, keda see muudatus puudutab, ka teavitava kirja. Iga klient peab hoolitsema selle eest, et tema kinnistule saaks vähemalt 140-liitrine jäätmemahuti. Juhul, kui kinnistu omanikul ei ole pärast teavitavat kirja kinnistule pandud 140 liitrist mahutit, fikseeritakse tühisõit.

Küsimuste korral palume pöörduda Eesti keskkonnateenuste poole telefonil 738 67 00.

Lähtuvalt muudatusest on elanikel järgmised võimalused:

  • Soetada uus nõuetele vastav mahuti;
  • Ettemakstud punase jäätmekoti teenus (140 l kott). Kott on silmatorkav ja vastupidav ning seda saab osta vedaja käest;
  • Kilekoti teenus. Kilekott võib olla kuni 140 l ja max 10 kg raske. Kott peab olema mõeldud spetsiaalselt jäätmete jaoks, see ei tohi olla näiteks Coopi poe kott. Kilekoti teenust ei ole võimalik kasutada juriidilistel isikutel, kortermaja elanikel ja ühiskasutajatel.

Lepingu sõlmimiseks palume pöörduda Eesti keskkonnateenuste poole telefonil 7386700.

Täiendavate küsimuste korral palume pöörduda:
Margit Berg-Jürgensi, Elva valla keskkonnaspetsialist
tel 53052500Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

Lae oma nutiseadmesse Elva valla äpp!

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!