« Tagasi

Elva vald kutsub maale elama ja end elanikuks registreerima

Elva Vallavalitsus alustas septembri lõpus Maal elamise päeval elanikuks registreerimise kampaaniat, mis pöörab sel aastal tähelepanu maal ja Elva vallas elamise positiivsetele külgedele. Niisamuti kutsub kampaania üles praeguseid kodanikke oma elukohaandmeid kontrollima.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et Maal elamise päev oli ehe näide sellest, kuivõrd tugev on kogukondade tegutsemissoov ning kui palju võimalusi Elva vald pakub. „Maal elamise päeval sai näha, et nii huvitegevuseks kui ka kogukondlikuks tegevuseks on väga palju erinevaid võimalusi – sel korral avasid oma uksed 20 asutust üle valla."

Ta lisas, et väga positiivne oli näha, kuidas kogukonnad olid valmis nii praegustele kui ka võimalikele uutele elanikele oma tegevusi tutvustama. „Elva valda elama tulnud pered on öelnud, et siin on neid ees oodanud toetav ja sõbralik kogukond ning põnevad väljakutsed – seega põhjusi, miks tulla elama just siia, on väga palju."

Elanikuks registreerimise kampaania käigus tuuakse välja põhjuseid, miks on hea elada just Elva vallas. Näiteks on Elva vallas üks suurimaid sünnitoetusi (550 eurot), vallas on üheksa kooli ning nende seas kaks keskkooli. Samuti on vallas kaks huvikooli ja huvitegevuse kavas 100 erinevat tegevust.

„Peale selle pakub Elva turvalist, rahulikku ja puhta keskkonnaga elupaika. Suur pluss on muidugi ka see, et Tartu linn asub meile väga lähedal," rääkis vallavanem.

Kõikide nende vahel, kes registreerivad end ajavahemikul 23. september kuni 27. detsember 2019 Elva valla elanikuks, osalevad 3x500 eurot loosis. „Loodame, et see on motivatsioon ka neile inimestele, kes elavad meie vallas, kuid ei ole end veel elanikuks registreerinud," rääkis Järveoja. Vallale on oluline iga inimene, sest tulubaas, mida saab kasutada valla arendamiseks ja teenuste osutamiseks, sõltub just registreeritud elanike arvust.

Elukoha registreerimine on kindlasti oluline ka igale kodanikule, sest ilma elukoha registreeringuta ei ole võimalik hääletada või toetusi taotleda. „Järgmisel nädalal toimub meie vallas näiteks kaasava eelarve hääletus, milles osalemiseks on tarvis, et elukoht oleks registreeritud Elva vallas," lisas vallavanem.

Rohkem infot, miks ja kuidas tulla elama Elva valda, leiab aadressilt www.tuleelva.ee.

 

Lisainfo:
Merilyn Säde, kommunikatsioonijuht
merilyn.sade@elva.ee või tel 5915 1120