« Tagasi

Elva Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva perelaupäevakuga

Homme tähistab Elva Linnaraamatukogu oma 95. sünnipäeva laupäevakuga, kus saab kogu perega osaleda eri tegevustes.

Linnaraamatukogu juhataja Imbi Härson ütles, et päeva alustatakse kell 11 orienteerumismänguga Elva looduses. „Osaleda saavad 2-5-liikmelised meeskonnad. Sellele tuli end ette registreerida, aga kui keegi väga soovib ikkagi osaleda, siis võib oma meeskonna ka kohapeal kirja panna," rääkis Härson.

Orienteerumismängul osalejad läbivad kiiruse peale vihjete abil Elva linnas asuvaid kontrollpunkte. Igas kontrollpunktis on väike kirjalik ülesanne. „Mäng lõpeb raamatukogus ja parimatele on vahvad auhinnad," lisas juhataja.

Samuti on laupäevakul võimalus alates kella 12st lugeda koos lugemiskoeraga, paluda näomaalijal võluda põskedele raamatutegelasi, loomi ja põnevaid mustreid. „Kätt saab proovida kartulitrüki töötoas ning esimest korda toimub ka väike raamatumüük, kus on valik heas korras kokaraamatuid. Need on raamatukogus seisma jäänud, aga kuna nad on nii heas korras, siis loodame, et need leiavad endale uued omanikud," ütles Härson.

Peale selle toimub homme raamatukogus täiskasvanud õppija nädala avasündmus – koolituslaat ja kohal on karjääri kiirabi. Elva koolituskeskuse koordinaator Eeva Kumberg rääkis, et koolituslaadal on kohal Elva Koolituskeskus, Elva Gümnaasiumi kaugõppeosakond, Tartu Rahvaülikool ja Tartu Kutsehariduskeskus. „Nemad kõik pakuvad infot koolituste teemadel ja aitavad õppimisvõimalustega tutvuda," ütles Kumberg. Lisaks on täiskasvanutel võimalus küsida nõu oma karjääri osas.