« Tagasi

Elva Huviala- ja Koolituskeskus sai oodatud beebikärude varjualuse

Sel teisipäeval paigaldati Elva Huviala- ja Koolituskeskuse juurde beebikärude varjualune, kuhu saavad lapsevanemad jätta vankrid ja kärud ning lapsed oma jalgrattad ja nukuvankrid.

Emad on uue varjualuse juba kasutusse võtnud ning lapsed võivad sinna jätta ka oma kahe- või kolmerattalisi sõiduvahendeid. „Teisipäeval seal veel ühtegi käru ei seisnud, aga eile nägin emasid seda juba kasutamas küll. Ja ühel õhtul nägin, kuidas ema koos oma põnnidega seda uudistas. Samuti on oodatud, et lapsed jätaksid näiteks nukuvankrid sinna," julgustas keskuse direktor Garmen Vallikivi varjualust igati kasutama.

Beebikärude varjualuse mõte sündis vajadusest ja arengukavast lähtudes. Keskuse direktor ütles, et seesuguse varjualuse järele oli suur vajadus, sest koridoris ei saa kärusid hoida tuleohutuse nõuete tõttu. „Majal puudub tuulekoda ja vihma kätte oleks olnud vankreid ja kärusid patt jätta," lisas Vallikivi.

Direktori sõnul oli seesuguse varjualuse mõte keskusel juba ammu ning kui uude majja koliti, kirjutatigi see keskuse arengukavva sisse. „Rääkisin varjualuse valmimise ajal sellest mudilasringi „Lepatriinu" lastevanematega ja nemad olid vaimustused ning ootasid seda põnevusega," rääkis Vallikivi.

Beebikärude varjualune asub jalgrattaparkla kõrval, disaini idee leidis Mare Tani ning töö teostas ja paigaldas Valbert OÜ.