« Tagasi

Arbi järve platvormi noortekohvik ootab nime!

Arbi järve platvormi ärimooduli rentnikud soovivad sel suvel avada kohviku, mida juhivad koolinoored. Kutsume kõiki üles pakkuma kohvikule nime. Samuti on võimalik noortel anda endast juba praegu märku kohvikuprojektis osalemiseks.

Oma nimesoovitusi saab välja pakkuda kohviku Facebooki leheküljel ja nimepakkumisi oodatakse 14. märtsini.

Suvel avatava kohviku idee seisneb selles, et kohvikut juhivad noored ise. „Noortekohviku idee sündis meie pere noorte soovist pakkuda oma lemmikretsepte ja põnevaid toiduideid laiemale publikule. Loomulikult ei olnud sealjuures vähem tähtis saada ettevõtluskogemus ja teenida suvel ka päris oma taskuraha," rääkisid Kätrin Karu-Lavits ja Priit Lavits. Nii räägiti ära vanemad, kes on nüüdseks kokku kutsunud veel teisigi oma ala asjatundjaid, et noortele kohviku avamiseks vajalikke oskusi õpetada ja nad võimalikult hästi suviseks hooajaks ette valmistada.

Plaanis on korraldada mentorprogramm, kuhu kaasatakse kokku kuni 30 noort. „Sooviavaldusi juba koguneb, mis näitab et noorte huvi ettevõtluse ja kohviku pidamise vastu on märkimisväärne," sõnas Priit Lavits.

Arbi järve platvormil asuvas kohvikus hakkavad tööle peamiselt koolinoored, kes läbivad kevadel mentorprogrammi, mis õpetab samm-sammul toitlustuskoha rajamiseks vajalikke oskusi. „Mentorite käe all koostatakse menüü, õpitakse turundust, eelarvestamist, seadusandlust ja kõike, mis vaja, et seejärel juba läbi praktika õppida suvise söögikoha tegemist," kirjeldas Kätrin Karu-Lavits.

Elva valla aktiivsed noored avavad Arbi järve rannakohviku selle aasta mais. Kohviku juures hakkab tegutsema ka spordivarustuse rent, mis jääb avatuks kuni sügiseni. Praegu käib kiire töö mentorprogrammi ettevalmistamisega ja projektile toetajate leidmisega. Selline projekt ei sünni ainult heast tahtest, vaid vajab ka investeeringut seadmete, mööbli ja muude tarvikute soetamiseks ning mentorite kaasamiseks. Siin loodavad projekti eestvedajad leida ka kohaliku kogukonna tuge, et noortele tuul tiibadesse anda.

Kõikidel noortel, kes soovivad noortekohviku projektis kaasa lüüa, palutakse endast märku anda kas Facebooki kaudu või kirjutades e-aadressile kohvik.elva@gmail.com.

Lisainfo:
Kätrin Karu-Lavits, tel 5567 1598
Priit Lavits, tel 503 0353Elva vald soovib 2021. aasta lõpuks koguda miljon aktiivset kilomeetrit

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!