« Tagasi

Täna, 17. novembril teostatakse Elvas linnas Kesk tänava garantiitöid

Garantiitööde käigus lõigatakse lahti ja asfalteeritakse uuesti sõiduteel paiknevate restkaevude ümbrused ning kergliiklustee ristumised sõiduteega.

Restkaevude ümbruste vajumine on toimunud enamjaolt Kesk tänava raudteejaama poolses osas, kus suurte paduvihmadega täitus sadeveetrass veega ning ülemäärane vesi uhus kaevude kõrvalt ära ka veidi pinnast. Kuna sademevesi suundus edasi ka Pikale tänavale ning sealt edasi Arbi ojja, siis probleemiks oli ka Pika tänava vana sadeveetrass, mis ei suutnud Kesk tänavalt tulevat suurt sademeevee hulka vastu võtta. Tänaseks on ka Pikk tänav koos sadeveetrassiga rekonstrueeritud ning loodame, et edaspidi selliseid vajumisi enam ei toimu.

Lisaks sadeveetrassi restkaevude ümbrustele olid vajunud ka kergliiklusteede ristumised sõiduteega ja parklast väljasõitudega. Kergtee otste vajumist on põhjustanud rasketranspordivahendite jaoks teravad pöörderaadiused, täringukivi ja asfalti erinevad paisumised ning ka aluskatte erinev fraktsioon. Ehitaja püüab need uuesti tasandada ja asfalteerida, et jalgratastel ja teistel kergliiklusvahenditel oleks teel ohutu sõita.

Lisaks teetöödele püütakse lähiajal likvideerida ka valgustuse probleemid Keskväljakul.

Kesk tänava tööde peatöövõtja on RTS Infraehitus. Elva Kesk tänava ja Keskväljaku projekt valmis 6. detsembril 2019.

 

Lisainfo:
Hegri Narusk, vallamajandusosakonna juhataja
hegri.narusk@elva.ee / 512 9072


Elva raadio logo

Tartu Maratoni info - suusatajad sinisel toonil

Elva valla üldplaneeringu blogi