« Tagasi

Konguta Koolis avati lasteaiarühm Ukraina lastele

Elva vald on koostöös Konguta Kooliga alates 10. oktoobrist 2022 avanud lasteaiarühma Ukraina sõjapõgenikest lastele. 

Lasteaiarühma õppima asuvate laste peredele korraldati 7. oktoobril ka tutvumisõhtu, kus näidati Konguta Kooli ja rühmaruume, mille ettevalmistamisse andsid suure panuse nii koolijuht, tugipersonal kui ka rühmaõpetajad ise. Lastele on kujundatud turvaline ja vahva kakskeelne maailm. 

Oravakeste rühma näol on tegemist liitrühmaga, kus hetkel toimetavad 6 last, kellest noorim tähistab peagi oma 2. sünnipäeva ning vanimad lapsed lähevad tuleval sügisel juba kooli. Laste õpe toimub keelekümbluse elemente kasutades paralleelselt kahes keeles ning rühmapersonalil on valmisolek suhelda nii eesti, vene kui ka ukraina keeles. Rühmas töötab hetkel kaks inimest. Lastele on korraldatud ka bussitransport lasteaeda ja koju liikumiseks. Soovi korral tagatakse koolieelikutele võimalus osaleda ka Ukraina koolide õppetöös distantsõppena.

Konguta Kooli direktor Liina Tamm räägib, et esimene nädal on lastele sisseelamiseks - nad osalevad traditsioonilistel hommikukogunemistel ning saavad tuttavaks kooliperega. Juba teisel nädalal on plaanis lõimida lapsed vastavalt vanusele muusika- ja liikumistundidesse. Alates novembrist loodetakse pakkuda lastele juba igapäevaselt eesti keele tunde. "Rühma siht on suur ja eesmärk on jõuda tasemele, kus õppeaasta lõpuks suudavad lapsed mõista ja suhelda eesti keeles vähemasti sellisel tasemel, et nad saavad osaleda eesti keeles toimuvas õppetegevuses," märkis Tamm.  

Oravakesed ootavad endale aga ka uusi kaaslasi! Kui Elva vallas on veel lapsi, kes vajavad lasteaiakohta kohta, siis palume võtta ühendust Elva valla haridusspetsialist Auliga.  

Elva vald tänab ja tunnustab Konguta Kooli, kes on külalislahkelt uued liikmed vastu võtnud ja pakkunud turvalist arengukeskkonda!  

 

Lisainfo: 
Auli Mäesalu, haridusspetsialist 
auli.maesalu@elva.ee  

 


Elva raadio logo

Tartu Maratoni info - suusatajad sinisel toonil

Elva valla üldplaneeringu blogi