« Tagasi

Elva valla jaanituled 2023

Siit leiad ülevaate, millised jaanipäeva üritused meil tänavu üle valla toimuvad!
 

22. juuni kell 20 Puhja jaanituli, Puhja lipuväljakul
Esinevad naisrühm Rukkilill ja Nõo Vana Tantsu Klubi. Tantsumuusika eest hoolitseb Anne Loho, toitlustust pakub Sõbra Pesa. Erinevad tegevused lastele, kohapeal on ka batuut. Süüdatakse jaanilõke. Sissepääs tasuta.

22. juuni kell 20 Elva linna jaanituli, Elva lauluväljakul
Süüdatakse jaanilõkke ja nautida saab meeleolukaid tunde Elva lauluväljakul. Tantsumuusikat teeb kaasahaarav ansambel Bossenova. Õhtu pakub ka mängulusti nii väikestele kui suurtele. Toitlustust pakub Vanamõisa Toitlustus. Sissepääs tasuta.

22. juuni kell 20 Rõngu jaanituli, Rõngu rahvamaja sisehoovis
Tantsuks mängib ansambel Klubi. Hää ja paremaga kohal Kata Köök. Suhkruvatt ja pehmejäätis pere pisematele. Avatud batuut (tasuline) ja minigolfiväljak. Toimuvad lõbusad jaanimängud, süüdatakse jaanilõke. Sissepääs tasuta.

23. juuni kell 18 Jaaniõhtu Armuorus, Tulimäel.
Sissepääs tasuta.

23. juuni kell 16 Võidutule jagamine Rannu Vallapalu tulealtari juures
Vallavanema tervitus, esineb Rannu kapell. Küünalde süütamine Rannu Vabadussõja ausamba juures.

24. juuni kell 19 Rannu jaanituli, Rannu külaplatsil paisjärve ääres
Süüdatakse jaanilõke, lastele tasuta batuut. Toimuvad lõbusad jaanimängud ning võimalus on sõita vankriga. Tantsuks mängib ansambel Qvalda. Toitlustust pakub kohvik Inger (Andu talu). Sissepääs tasuta.

24. juuni kell 20 Aakre jaanituli ja piknik, Aakre rahvamaja pargis.
Üritus on tasuta.

24. juuni kell 17 Uuspärimusfestival: anda ja kanda, Soo talus
Festival kannab sel aastal mõtet "Looduse vägi" ning keskendub põlvkondade vaheliste oskuste jagamisele ja eheda pärimuse sidumisele tänapäevaga. Esinevad Marta Külaots (viiul & laul), Tiina Tubli (laul & luuper), Kristi Kool (lõõtspill), Väike Hellero (regilaulud & jaanirituaalid) ning peaesineja on PUULUUP (hiiu kandled x elektroonika).

Peale suurepärase muusikaprogrammi on veel palju põnevaid tegevusi: metsakümblus stuudiometsas, pärja punumise töötuba, regilaulu töötuba, pärimustantsu töötuba, taimeravi ja ravimtaimed, laastukorvi punumine, umbrohutoitude valmistamine, nahakunsti töötuba, jaanijooga jne. Saab näha Eesti rahvatantsu, erinevate tantsurühmade esituses. Lisainfo ja piletid →


Soovime vingeid ja maagilisi jaanipühi!


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi