« Tagasi

Kauaoodatud Puhja minispordiväljak on avatud!

Tänasel lastekaitsepäeval, 1. juunil avati pidulikult Puhja kogukonnas kauaoodatud minispordiväljak. Multifunktsionaalse miniarena rajamise eesmärk oli kaasajastada ja laiendada Puhja piirkonna sportimistingimusi ning toetada kohalikke spordiklubisid treeningvõimaluste parandamisel.
 
Puhja aleviku südamesse rajatud väljak võimaldab harrastada korvpalli, jalgpalli, rahvastepalli, sulgpalli ning viia läbi muid erinevaid aeroobseid treeninguid ja võistlusi aastaringselt. Objektil saab tegutseda ka hilisõhtutel ja pimedal ajal, sest paralleelselt rajati ka valgustus OÜ Dynamo poolt.
 
Sihtasutuse Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane jagas, et väljaku saamislugu on olnud väga pikk, kuid nüüd saame lõpuks rõõmustada sportimisvõimaluste laienemise üle Puhja piirkonnas: „Puhjas on niivõrd aktiivne spordiklubi ning kogukonnas palju aktiivseid lapsi, noori ja teisi liikumishuvilisi - kohe peale ametlikku lindilõikamist täitus väljak naerukilgete ja pallimänguga."
 
"Ka tööde teostajale, OÜ Kivipartnerile on lausuda ainult kiidusõnu väga kiire ja professionaalse tegutsemise eest - objekt valmis isegi paar nädalat enne etteantud tähtaega," lisas Ivi Tigane.
 
Vallavanem Priit Värv ütles, et vaatamata nimele on tegemist Elva valla kõige suurema miniarenaga. „Ma loodan, et väljak leiab aktiivset kasutust, kuid panen ka südamele, et seda hoitaks ning kasutataks ikka ainult sihtotstarbeliselt!"
 
Puhja minispordiväljaku projekteeris OÜ EJL Ehitusbüroo, tööd teostas OÜ Kivipartner ning omanikujärelevalvet tegi Elva Vallavalitsus.
 
Kokku kujunes miniarena maksumuseks koos valgustuse rajamisega 128 336 eurot, millest Tartumaa Arendusselts rahastab 69 992,12 eurot ning SA Elva Kultuur ja Sport ülejäänud osa. Nimetatud summale lisandub ka käibemaks.
 
Soovime imetoredat ja hoitud lastekaitsepäeva ning vahvat uue spordiväljaku kasutamist!
 
Aitäh RN Stuudio tantsijatele pidupäeva meeleolukaks loomise eest!
 
Fotograaf: Kayvo Kroon

 


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi