« Tagasi

Elva valla jõulukuusk jõuab täna, 21. novembril keskväljakule

Täna, 21. novembril 2022 jõuab Elva keskväljakule jõulupuu. Elva valla jõulukuusk tuleb sel aastal Elva linnast, Nõmme tänavalt. Nagu eelmisel aastal on ka seekordne Elva keskväljakut kaunistama hakkav kuusk torkav kuusk ehk rahvakeeli hõbekuusk. Puu on 45-aastane ning 11 meetri kõrgune.

Antud jõulupuu sai valitud, kuna praeguses asukohas jääb puu ette tänavapuhastus- ja lumetõrjetöödele ning võra tõstmise või okste kärpimisega oleks puu siiski seal liialt kogukas. Ka vahetu naaber, kes puu aastaid tagasi haljasribale istutas, on nõus, et puu ei mahu enam hästi tänava äärde ära ning kasvab ka ühtlasi tema kinnistule. Seetõttu pakuti puu Elva valla jõulupuuks, mis Elva keskväljakut pühade ajal kaunistaks.

Oktoobrikuu lõpus hõikasime Elva vallavalitsuse nädalakirjas välja, et keskväljaku jõulupuuks saab hoopis Rõngu-Otepää-Kanepi tee ääres, Kõdukülas paiknev puu, kuid paraku selgus, et antud puu toomine oleks hetkel liialt keerukas ja ajakulukas, mistõttu otsustasime tänavu siiski Nõmme tänava puu kasuks. Ei ole aga välistatud, et Kõduküla puu jõuab meid rõõmustama mõnel järgneval aastal.

Advendiaja avamine Elva keskväljakul saab toimuma sel pühapäeval, 27. novembril algusega kell 15. Lisaks toimub esimesel advendil jõuluaja avasündmusi ka teistes Elva valla piirkondades.

Täpsema ülevaate kõikidest Elva valla sündmustest leiad Elva valla kodulehe avalehel paiknevast sündmuskalendrist või sotsiaalmeedias Elav Elva Facebooki lehelt.


Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi