« Tagasi

Avatud on korteriühistutele mõeldud päikesepaneelide toetuse taotlusvoor

EASi ja KredExi ühendasutus pakub korteriühistutele toetust päikesepaneelide ostuks ja paigalduseks. Toetuseks jagatakse 5 miljonit eurot ja taotlusvoor on avatud kuniks raha jätkub.

Eesmärk on toetada korteriomanike võimekust investeerida tegevustesse, mis soodustavad hoonete energiatõhusust ja lokaalse taastuvenergia kasutuselevõttu. 

Toetuse määr on 30%, kui paneelidega kompenseeritakse vaid elamu üldelektri tarbimist. Juhul, kui lisaks sellele kompenseeritakse ka korterite tarbimist või kui paneelid integreeritakse katuse või fassaadi kattematerjalidesse või paigaldatakse ka salvestusseade, on toetuse määr 40%. Suurim toetussumma taotleja kohta on 150 000 eurot.

Toetust saavad korterelamud, mis on kasutusele võetud enne 2000. aastat ning milles on kolm või enam korteriomandit. Samuti peab toetuse saamiseks korterelamu olema kantud ehitisregistrisse. Enne taotluse esitamist ei tohi tegevustega alustada ega teha selleks ka ettemaksu.

Korterelamute terviklikuks rekonstrueerimiseks saab toetust taas taotleda aasta lõpus.

Väikeelamute omanikel on endiselt võimalik päikesepaneelide paigaldamiseks kasutada KredExi väikeelamute rekonstrueerimistoetust. 

Rohkem infot korterelamute päikesepaneelide toetuse kohta on leitav siit:
https://kredex.ee/et/paikesepaneelid

Korterelamute päikesepaneelide toetust antakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist. Rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.


 

Elva raadio logo

 

Elva valla üldplaneeringu blogi