« Tagasi

15. oktoobrist 15. novembrini 2022 toimub Elva linnas puulehtede äravedu

15. oktoobrist 15. novembrini 2022 toimub Elva linna eramute ja kortermajade puhastusaladelt* kokku kogutud puulehtede tasuta äravedu.

Anna oma soovist teada kirjutades e-aadressile sten.saarekivi@elva.ee või helistades telefonil 5886 1600 või 333 3666 (viimane on heakorratelefon, kuhu on võimalik jätta infot ööpäevaringselt).

  • Registreerimisel tuleb anda teada kottide arv ja kinnistu aadress. Registreerimine on vajalik eelkõige seetõttu, et ei viidaks ära vale sisuga kotte.
  • Lehed palume panna suurtesse (soovitavalt 100–150 liitristesse) kilekottidesse, kinnistu puhastusala äärde. Hunnikus olevaid lahtisi lehti ära ei veeta.
  • Kottidesse ei tohi panna oksi ja olmeprügi. Puulehed viiakse tasuta ära ainult nende kinnistute puhastusaladelt, mis on eelnevalt registreerinud oma soovi ning kus puhastusalal kasvavad puud. 

Mis on puhastusala?
Puhastusala piirneb kinnistuga ning selle koosseisu kuulub kinnistu ning sõidutee vahel olev kõnnitee. Puhastusala on kinnistuga vahetult piirnev teepoolne üldkasutatav ala kuni kõnniteeni või kõnnitee puudumisel sõidutee peenrani (kuni 5 meetri ulatuses).

NB! Kinnistu seest kogutud lehed ja okkad soovitame võimalusel komposteerida. Kui selleks võimalust pole, siis Elva linna piires teostab Elva Varahalduse OÜ kinnistult lehekoti veo järgmistel tingimustel:

  • Ühe koti suurus kuni 150 liitrit
  • 2,88 eurot kott
  • Eelneval registreerimisel tel 7470000
  • Tasumine kohapeal, kviitungi alusel


PANE TÄHELE!
Tuletame ühtlasi ka meelde, et puulehtede põletamine on koduaedades keelatud! Samuti on keelatud mistahes muu prügi (plast, riided, mööbel) põletamine.

Elva valla jäätmehoolduseeskirja järgi on kodustes tingimustes lubatud põletada vaid töötlemata puitu ning kiletamata paberit ja pappi.

Ära vii aiaprügi ka metsa alla!

Puulehed, niidetud muru ja muu aiaprügi on jäätmed, mis ei kuulu loodusesse. Peale selle, et praht risustab metsaalust visuaalselt, võivad aia- ja haljastusjäätmetega levida loodusesse ka võõrliigid, mis võivad põhjustada probleeme. Näiteks võivad koduaias kasvava võõra taimeliigi seemned metsa alla sattudes hakata seal idanema ja vohama. Lõpuks võtavad need omamaistelt liikidelt kasvukohti. 
 

Lisainfo:
Sten Saarekivi, heakorraspetsialist
sten.saarekivi@elva.ee / 588 61600


Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi