« Tagasi

Vabatahtlikud pritsimehed kutsuvad rongkäiku tervitama

Homme ja ülehomme toimub Vehendis Vabatahtlike päästjate 16. üldkogu ning selle raames sõidetakse rongkäigus „Stiilne tulemine" Tartust Elvasse ja edasi Rõngu.

Rongkäik saab alguse Rakvere Põhjakeskuse juurest ning Tartus kogunetakse Lõunakeskuse juurde ja sõidetakse sealt edasi Elvasse. Elva raudteejaama juurde saabutakse mööda Pikka tänavat kella 16 paiku. Kell 16.15 stardib rongkäik edasi Rõngu suunas.

Rongkäigus osalevad erinevad tuletõrjemasinad ja vabatahtlikud oma autodega. Autod ehitakse sini-must-valgete lippudega ning tulede ja viledega.

Jüri Arumets, Kavilda Vabatahtlike Pritsimeeste seltsist ütles, et kõik on oodatud rongkäiku tervitama. „Elvas liituvad ilmselt meiega ka vabatahtlikud oma isiklike autodega ja näha saab mitmeid punastes toonides autosid." Läbi linna sõidetakse sireenide saatel.

Vabatahtlike Pritsimeeste üldkogust võtavad osa ka Soome, Läti ja Leedu vabatahtlikud, näidatakse uuemat tuletõrjetehnikat ning arutletakse kohaliku vabatahtliku tuletõrje ajaloo ja tänapäeva üle. Samuti räägitakse tööohutusest ning Päästeameti ja PPA haldusalas vabatahtlike suunal toimuvast.

Koossõitmist harjutatakse järgmise aasta jaoks, sest siis saab Eesti Tuletõrjeliit 100-aastaseks. „Siis toimub paraad ja üldkogul arutame samuti juba aastapäevaga seotud teemasid," ütles Arumets.

Elva vallas on kolm vabatahtlike pritsimeeste seltsi – Kavilda, Elva ja Rõngu, kes kõik ürituse korralduses kaasa löövad.

 

Lisateave:

Jüri Arumets, Kavilda Vabatahtlike Pritsimeeste Selts, tel 5330 2955

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.