« Tagasi

Otsitakse aasta kõige keskkonnasõbralikumat tegu

Keskkonnaministeerium korraldab Aasta Keskkonnateo konkurssi, mille eesmärk on leida üles toredad ettevõtmised, millel on arvestatav tulemus meie keskkonna- ja loodushoidu. Seesugustest tegudest saab märku anda 30. novembrini.

Konkurss puudutab laiemalt keskkonna heaks tehtud tegemisi, mis on innustavad ja eeskujuks kõigile teistele. „Soovime need head teod Eestimaalt üles leida, neid vääriliselt esile tõsta ja tunnustada. Selleks palume, et aitaksite meil kõiki silmapaistvaid keskkonnahoidjaid märgata ja neid tänada," rääkis keskkonnaminister Siim Kiisler.

Aasta Keskkonnateole saavad 30. novembrini kandideerida nii ettevõtted, ühingud, eraisikud kui ka asutused. Esitada võib nii enda tehtud projekti kui ka kedagi teist, keda arvate olevat auhinna vääriline. „Silmapaistev projekt on selline, millega on selgelt panustatud keskkonna heaolusse, mis on jõudnud sihtrühmadeni ning mis on uudse lähenemisega," ütles Kiisler. Ta lisas, et sealjuures peaks projekt olema ellu viidud õilsa eesmärgi nimel teha head.

Esitatud kandidaatide seast parimate väljaselgitamiseks on kõigil võimalik kaasa lüüa avalikul hääletusel, mis toimub 10.-23. detsembril aadressil www.keskkonnategu.ee. Kümme enim hääli kogunud projekti esitatakse konkursi hindamiskomisjonile, kes valib nende seast välja säravaima.

Konkursi auhind on õigus kasutada keskkonnamärgist, et oma head tööd ka teistele näidata. Peale selle paneb Keskkonnaministeerium välja auhinnafondi, mille suurus on kuni 5000 eurot. Auhinna täpse suuruse otsustab konkursi hindamiskomisjon vastavalt esitatud projektidele. Võitjaid autasustatakse 2019. aasta jaanuaris.

Konkursi ja eelnevate aastate võitjate kohta on võimalik lugeda aadressilt www.keskkonnategu.ee.

Konkursi ja sellele esitatud kandidaatidega saab kursis olla aadressil: www.keskkonnatunnustused.ee.

Aasta Keskkonnateo auhinda antakse välja alates 2004. aastast.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.