« Tagasi

30. jaanuaril toimub energiatarbimise juhtimise seminar

Elva vald korraldab Act Now projekti raames 30. jaanuaril Elva Kultuurikeskuses energiatarbimise juhtimise seminari.

Seminaril räägitakse näiteks Act Now projekti eesmärkidest ja tegevustest Elva vallas ning sellest, missugune on hetkeolukord. Samuti saab kuulda energiajuhtimissüsteemide rakendamisest ja sellest tõusvatest tuludest ning sellestki, kuidas ja miks inimesi energiasäästu ja taastuvenergia kasutuselevõtu teemadesse kaasata. 

Seminari korraldaja Siim Meeliste ütles, et energiatarbimise juhtimine seminari käsitluses ei tähenda kodus radiaatorikraani keeramist, vaid teema võetakse ette laiemalt. "Tööstustes ja kodumajapidamistes võivad kulutused energiale olla märkimisväärsed. Nii kohalikus omavalitsuses, ettevõttes kui ka kodus algab energiatarbimise juhtimine eelkõige analüüsist, et saada aru, kuhu ja kui palju täpselt energiat kulub," kirjeldas ta.

Järgmise sammuna saab läbi arvutada kas, kuidas ja kui kallilt saaks energiatõhusust suurendada. "Kui otsustame energiatõhususe parandamiseks midagi ette võtta (näiteks fassaadi soojustamine), siis on oluline hiljem jälgida kas sellest oli kasu ka. Sellist analüüsi-tegutsemise-järelanalüüsi protsessi võibki laiemalt nimetada energiatarbimise juhtimise süsteemiks," lisas Meeliste.

Elva vallas 30. jaanuaril toimuv energiatarbimise juhtimise seminar avabki energiajuhtimissüsteemide teemat, kasutades näidetena ISO sertifikaate ja linnapeade pakti energia- ja kliimakavade süsteemi. Kohalike omavalitsuste tasandil olulise teemana käsitleb üks ettekanne ka elanike kaasamist energiatõhususe ja taastuvenergia kasutamise teemadesse.

Seminar toimub valdavalt inglise keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.

Seminari kava on leitav SIIT.

Seminari kohtade arv on piiratud, mistõttu palutakse registreeruda hiljemalt 18. jaanuariks SIIN.

Lisainfo:
Siim Meeliste
siim.meeliste@gmail.com või tel 5647 8568

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.