« Tagasi

Elva Gümnaasium jõudis “Aasta kool” konkursil esikolmikusse

Aasta kool 2019 on Viljandi Gümnaasium, mille kandidatuur kogus žürii ja rahvahääletuse ühistulemusel kõige enam punkte. Elva Gümnaasium jõudis konkursil kolmandale kohale järgnedes Võru Gümnaasiumile.

Kokku osales „Aasta kool 2019" konkursil tänavu 54 kooli, kelle hulgast žürii valis 10 finalisti. Lõplik tulemus kujunes žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Esikümnesse jõudis lisaks esikolmikule veel Neeme Kool, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Järveküla Kool, Kiili Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Põlva Gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium. Nädal aega kestnud hääletusel osales ETV portaali Novaator kaudu üle 10 000 inimese.

Konkursi "Aasta kool 2019" žüriisse kuulusid möödunud aastal konkursi võitnud Tallinna 32. Keskkooli abiturient jamuusik Inger Fridolin, Eesti Õpilasesinduste Liidu esimees Marcus Ehasoo, Aivi Jürgenson Haridus- ja Teadusministeeriumist, Silvia Uus SA Innovest ja Urmas Vaino ETVst.

"Aasta kool" on üks kolmeteistkümnest kategooriast Aasta Õpetaja konkursil „Eestimaa õpib ja tänab", et väärtustada lisaks üksikisikutele ka koole tervikuna. Loovkonkursi eesmärk on näidata kooli inspireerivas ja lõbusas võtmes – kool ei ole lihtsalt õppeasutus, vaid laste ja noorte kohtumispaik, kus lisaks õppetööle saab sisukalt ja toredalt aega veeta ning koostöös ja üksteist toetades ühiselt tegutseda.

Konkurssi korraldavad SA Innove, Haridus- ja Teadusministeerium ning ERR. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.