Pakendikonteinerite asukohad

11.06.20

Pakendite taaskasutus

Pakendijäätmete kogumist korraldavad Elva vallas:

  • MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO): Mustamäe tee 24, 10621 Tallinn, Tel 640 32 40

e-post: eto@eto.ee

  • MTÜ Eesti Pakendiringlus: Vana-Narva mnt 26, Maardu, 74114 Harjumaa, Tel 633 9240

e-post: info@pakendiringlus.ee

  • OÜ Tootjavastutusorganisatsioon (TVO): Lõõtsa 4, 11415 Tallinn, Tel 681 1480

e-post: info@tvo.ee

 

 

Tasuta pakendikotiteenus

Elva linna, Käärdi aleviku, Valguta küla eramajadel on võimalus liituda pakendijäätmete kogumislahendusega. Teenus on tasuta, kulud kannab OÜ Tootjavastutusorganisatsioon (edaspidi TVO).

Pakendikotiteenus sisaldab ühte kollast 150-liitrist kilekotti, millesse võib panna kartongist, plastist, klaasist ning metallist puhtaid pakendijäätmeid (jogurtitopsid, konservikarbid, plastmassist pudelid, klaasist pudelid, klaaspurgid, mahla- ja veinipakid jne). Pakendikoti äravedu toimub ühel konkreetsel nädalapäeval iga 28 päeva tagant. Teenusega saab tutvuda ja liitumisankeedi täita TVO kodulehel siin.

Lisaküsimustega võta ühendust info@tvo.ee või tel 681 1481.

5 põhjust miks liituda pakendikotiteenusega:

  • Kui pakendikott täis, siis tõsta see äraveopäeval nähtavale kohale, näiteks olmejäätmete konteineri kõrvale. Pakendid viiakse ära koduväravast (ei pea viima kaugel asuvasse pakendikonteinerisse)
  • Lihtne - üks kott kuhu saad panna kõik puhtad pakendid ja täis kilekottide asemele jäetakse alati uued tühjad kilekotid
  • Pakendikoti teenus on õigesti sorteeritud pakendijäätmete puhul tasuta
  • Saadame kogumispäeva eel meeldetuletuse. Kui pakendikotti pole võimalik kokkulepitud päevaks välja jätta, tuleb jäätmekäitlejat sellest teavitada 3 tööpäeva enne veopäeva.
  • Säästad keskkonda, sest pakendid suuname taaskasutusse

 

Korteriühistute tasuta pakendikogumine

Kui korteriühistu liikmed koguvad ja sorteerivad erinevaid pakendijäätmeid, siis TVO korraldab nende äraveo tasuta. Nõnda väheneb märkimisväärselt olmeprügi hulka pandavate pakendite maht ning seega alanevad kulutused olmeprügi äraveoks. TVO pakutavatesse konteinerisse mahub 0,6 m³ pakendeid. Teenusega saab tutvuda ja liitumisankeedi täita TVO kodulehel siin.

TVO sorteerimisjuhend

ETO sorteerimisjuhend

 

Elva valla pakendikonteinerite asukohad on leitavad siit:

MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO) pakendipunktid

MTÜ Eesti Pakendiringlus pakendipunktid

OÜ Tootjavastutusorganisatsioon (TVO) pakendipunktid

 

Mis saab pakenditest edasi?

Pakendiauto kogub need kokku ja edasi lähevad pakendid veel täiendavale sorteerimisele. Pakendijäätmete taaskasutamine toimub nii Eestis kui välismaal. Pakenditest valmistatakse uusi tooteid – näiteks sekundaarsest plastist prügikotte, aiamööblit, lillepotte jpm. Klaas sulatatakse ja vormitakse uuesti pudeliteks ja purkideks.

Sekundaarset metalli on võimalik kasutada väga laialdaselt – mobiiltelefoni korpusest kuni auto varuosadeni. Taaskasutatud paberist ja papist tehakse Räpina Paberivabrikus pakkenurki, kirjatarbeid, dokumendi kaasi ja palju muud.

Teavita Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-d probleemsest konteinerist siin

Pakendiseadus